Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

KÖR MÜSLÜM'ÜN RAHMİ

Kategori Kategori: Anı | Yorumlar 1 Yorum | Okunma 2637 Okunma | Yazar Yazan: mustafa | 02 Mart 2010 16:34:58

Mustafa Beye teşekkür ediyoruz


KÖR MÜSLÜM'ÜN RAHMİGiden zaman öyleki nasıl geçip gidiyor.Dünya'mız Güneş'in etrafında öyle bir dönüyorki,bu dönüşün ritmine kendini kaptırmış gidyor,hem insanlar hemde zaman.Kimi zaman aydınlık kimi zaman karanlık, insanoğlu hep hesap içerisinde,geleceğinin hayellerini kurarken,yukarı çörten mahalle'sinde yaşıyanlardan biriside Kör Müslüm emminin oğlu Rahmi Sarıkaya'dır.


Kendisi Karayağız çok şakacı arkadaş çevresinde sevilen bir kişidir.Mert bir delikanlıdır.Elinin emeği ile geçinen iyide İnşaat ustasıdır.Kendisi ile gençliğimizde bazı yerlerde çalışmışlığımız vardır.Çokta sevdiğim bir Ağabey'imdir,kendisini saygıyle anıyorum.


--Neyse;günlerden bir gün Fos Memmed'den bir arı alır.Onunlada arkadaşlığı vardır.O Arı'yı getirmek için sözüm ona bir Eşek bulur Hacılar mahalle'sine gelir.Arı peteğini Eşeğe yüklerler kendide yanından tutarak Asfalt'a çıkar ço çüş yavaş yavaş gelirler.


Efendim o zamanlarda rahmetlik Ahraz emmi vardı.Allah kendisine bol rahmet versin.Çokta şakacı birisi idi.iyide marangoz idi.Dükkanlardan gelirmiş,aşağı Sarıkaya köprüsü üzerine gelince karşıdan Rahmi'yi görür.Şakalarıda vardır.Ahraz emmi tipik bir hareketlerde bulunur elini eline vurur sesli gelene;

---Aaaa Aaaaa

---Çuuk çuuk,diyerek ellerini oynatmaya başlayınca hemde iyice bir güler rahmetlik.

O ara hayvancağız bu sesden öyle irkilir korkarki kulak'larını diken Eşek öyle bir tekme atar havalanırki,Rahmi bir tarafa yuvarlanır,Arı dolu Petek bir tarafa düşer.


Arı peteğiinin ağzı açılır arı'lar hep dışarı çıkar.Ahraz emmi ''Dut''eder evlerine doğru kafasını tutarak kaçar.Eşek,Arı'ların iğnesini batırmasıyle yolu eline alır mahken'e doğru hiç durmadan kaçar.


Zavallı Rahmi ne yapacağını şaşırır,arı hertarafını sarmıştır.Çareyi köprünün altında ırmağa yatmakta bulur.Epey zaman geçer ortalık biraz sakinleşir Kör Müslüm'ün Rahmi,kendini toparlar ve peteğin ağzını kapatır ama olan olmuştur.Petek'te hayır kalmamıştır.


Bir insanın şansı yaver gitmezse işte arısı bile ansızın böyle geçer gider.Şans insana doğuştan gülümsemesi lazımdır herhalde.Zorla bir şey olmuyordur.Sevgili Rahmi abi,Allah sana uzun ömürler versin derken bundan sonraki hayatında mutlu ve huzurlu günler seninle olsun.Bu yazıyı okuyan insanlarımızında hayatı hep gülümsemekle ve huzurla geçsin.Herkese saygı ve selamlar.


Mustafa BOĞA

 | Puan: 10 / 3 Oy | Yazdırılabilir SayfaYazdır

Yorumlar

taner { 02 Mart 2010 23:40:15 }
rahmi agbiye selamlar saygılar adam gibi adamdır.ALLAH sağlşk sıhhatler versin
Diğer Sayfalar: 1. 

 

Yorum YazınKalınİtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    

Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

SuçatıHaber Anket

Sizce Gürün Belediye Başkanlığı seçimini kim alır?
Ak Parti adayı Feyzullah Arslan
MHP adayı Nami Çiftçi
Sonuçlar

Google

Il Il Hava Durumu


Ziyaretçi Sayımız

Aktif Ziyareti
Bugun50 
Ayrnt
 
SuçatıRSS
 Haberler | En Çok Okunanlar | En Çok Oy Alanlar
 


Altyapıda yardımları olan mydesign ve efkan teşekkürler.
Suçatı Haber 2007
Tasarım ve Kodlama: Fatih TAKCI