Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

HOŞGELDİN 2018

Kategori Kategori: Güncel Olaylar | Yorumlar 2 Yorum | Okunma 1989 Okunma | Yazar Yazan: sucati | 11 Ocak 2018 01:46:48

Mutlu yıllar Suçatı...

2001’den 2018’e tam tamına 17 yıl. 17 yıldır bazen gür bazen cılız sesimizle siz değerli hemşerilerimize seslenmeye gayret ediyoruz. Allah ömür verdiği müddetçe de sizlere bu platformdan yazmanın gayreti içerisinde olacağız. Tek başına kalsak da, Necip Fazıl üstat kadar güçlü kalemimiz olmasa da elimizden geldiği kadar bu mücadeleyi sürdüreceğiz.

Her yeni yıl bize hem geçmişin hem de yakın geçmişin muhasebesini yapma imkânı sunuyor. Uzak geçmişi anacak kadar ne yerimiz ne de vaktimiz var lakin yakın geçmiş, yani 2017 yılıyla ilgili bir iki kelam edebilir ve 2018 yılına ışık tutmaya çalışabiliriz.

2017 yılı bize mi öyle geliyor bilemiyoruz ama oldukça fazla sayıda hemşerimizin ahirete göç ettiği bir yıl oldu. Hepsinin mekânları cennet olsun. Ölüm 2017 yılında da kasabamızı teğet geçmedi yani. Sadece ölümler değil bu sene düğünler de çok sayıda idi.

2017 yılı bağlı bulunduğumuz ilçenin kaymakamının değiştiği de bir yıl oldu. Gayretli bir devlet adamı olan Fatih Özdemir Bey kendi isteği ile Ankara’nın Ayaş ilçesine Kaymakam olarak geçiş yaptı. Gürün’e ise eskiden Kırşehir Akpınar Kaymakamı olan Hicabi Aytemür Bey geldi. Fatih Bey gibi Hicabi Bey’in de ilçemizde kalıcı ve değerli çalışmalar yapacağına şüphemiz yoktur.

Uzun yıllardır kasabamızın su sorunu vardı. Adı Suçatı olmasına rağmen bir türlü kıraç arazi su bulamıyordu. Sayın Kaymakam ve İl Genel Meclisi üyelerinin katkıları ile Motopomp sistemiyle kıraç arazilerin su sorunu çözüldü. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.

Belediyemiz de boş durmadı bu yıl. Yapılan hizmetin ölçüsü anlaşılsın diye aslında bir mezra olan Sazcağızsuyu’na kanalizasyon yapıldığından bahsedersek çok çalıştığını anlatmaya yeterli gelir düşüncesindeyiz. 2017 yılında ilçemize doğalgaz da geldi. İlk kazmanın vurulması yılın son aylarına denk gelmiş olsa bile hizmetin gelmesi bu yıla nasip oldu. Sayın hemşerimiz İstanbul milletvekili Osman Boyraz’ın gayretleri ile inşaatına başlanan Taziye evi bu sene bitirilerek halkın kullanımına açıldı. Osman Bey’e teşekkür ediyoruz.

Bu yıl meyve açısından da iyi bir yıl oldu. Özellikle elma ve ceviz üreticinin yüzünü güldürdü ve sahibine para kazandırdı. Allah’a şükürler olsun.

2017 irili ufaklı güzellikler ile geçti. Mutlaka aksilikler de olmuştur ama insanoğlu aksi şeyleri hatırlamak istemiyor. 2018 yılı güzelliklerin daha fazla aksiliklerin ise hiç olmadığı bir yıl olur inşallah.

SuçatıHaber

 | Puan: 10 / 1 Oy | Yazdırılabilir SayfaYazdır

Yorumlar

Hidayet Takcı { 01 Şubat 2018 01:00:49 }
Saygıdeğer Abim,
Sizin de belirttiğiniz gibi tam tamına 17 yıl. Geride kalan 17 yıl içerisinde bu sitede ne yazılar yazıldı, ne mesajlar iletildi, ne yorumlar yapıldı vesselam. Bundan sonra yeniden canlanır mı? Gönül öyle istiyor elbet. Başka gönüllerde isterse olmaz değil. Facebook iyi güzel ama orada olmayan burada vardı. Arzu eden herkesi eskiden olduğu gibi yine aramızda görmek isteriz. Saygılarımla,
hulusi takcı { 11 Ocak 2018 10:44:54 }
Sayın Kardeşim.
2001 den 2018 e demişsin. 17 yıl dile kolay. Sucatımız diğer adıyla Telinimiz kasabalıktan mahalleliğe seyreden serüveninde bir çok meselemizi tartışma ortamı sağladığınız için teşekkür ederiz. Gerek gürünümüz gerek telinimiz için gayret gösterenlere teşekkürü bir borç biliriz.
Her ne kadar gurbette olsakda ruhumuz hafızamız hep anayıurdunuz babaocağımızda. Burası birbirimizi selamlama ve teselli etme yerimiz. Gelecekle ilgili planlar proğramlar hayaller kurma yerimiz di bundan sonra canlanmasını diliyor ve sana bu hizmetinden dolayı şükranlarımı sunuyorum kardeşim.
Diğer Sayfalar: 1. 

 

Yorum YazınKalınİtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    

Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

SuçatıHaber Anket

Sizce Gürün Belediye Başkanlığı seçimini kim alır?
Ak Parti adayı Feyzullah Arslan
MHP adayı Nami Çiftçi
Sonuçlar

Google

Il Il Hava Durumu


Ziyaretçi Sayımız

Aktif Ziyareti
Bugun1989 
Ayrnt
 
SuçatıRSS
 Haberler | En Çok Okunanlar | En Çok Oy Alanlar
 


Altyapıda yardımları olan mydesign ve efkan teşekkürler.
Suçatı Haber 2007
Tasarım ve Kodlama: Fatih TAKCI