Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

CEMİL ÖĞRETMEN

Kategori Kategori: Portreler | Yorumlar 22 Yorum | Okunma 16107 Okunma | Yazar Yazan: emrullah | 29 Ocak 2010 11:51:11

Emrullah Hocamıza teşekkür ediyoruz,
Fotoğraflar Burhan Sorgun arşivinden...

CEMİL ÖĞRETMEN isimli yazıya buradan ulaşabilirsiniz
Yazarımıza Teşekkür ediyoruz
SuçatıHABER - www.sucati.com
 | Puan: 10 / 8 Oy | Yazdırılabilir SayfaYazdır

Yorumlar

Ahmet Kayacı { 17 Şubat 2015 23:27:49 }
Yüreğinize kaleminize sağlık hocam... Mekanı cennet olur inşallah... Bahse konu Cemil öğretmen bizlerin hep ufkunu açmak için yol gösterici olmuştur. Kendini hep yenileyerek bizlerede işaret etmiştir.. Canım dedem Nur içinde yat...
güllü yurtseven { 23 Ocak 2011 18:48:52 }
,,,,merhum öğretmenim cemil yattığın yer nurdolsun allah rahmet eylesin çok üzgünüm ilkokul yıllarımı yeniden hatırladım sayın sırrı toprak bu sayfayı açtığınız için teşekürler elinize sağlık güllü yurtseven (geçili)
MERSİN/MEZİTLİ
cahit şimşek { 18 Aralık 2010 13:57:44 }
sevgili hocam seninle ne anılarımız oldu.şu anda duygularımı ifade etmekte zorlanıyorum.bir varmış,bir yokmuş.hayat bir masalmış.sen benim gönlümde bir efsane olarak kalacaksın.ebedi.topragın bol,makamın cennet olsun.tayıp abdurrahman oglu cahit şimşek.antalya.
Nuran (Habibe) Şimşir { 24 Ağustos 2010 15:52:47 }
Emrullah kardeşim bu yazıyla 15 dakikalığına okul yıllarıma döndüm ırmak kenarlarından çim kestim,bayramda şiir okudum...kıymetli öğretmenimle derse girdim ELİNE KALEMİNE SAĞLIK.
Cemil Hoca'mız hakkında anlattıığınız hikayeler ve övgü dolu sözler gerçekten çok güzel ve gerçek. Rahmetli hocam bana da öğretmenlik yapmış, hayatta ilk yol gösteren büyüklerimin başında gelir.Benim için her daim örnek bir insandı. Yaşım 40 olmasına rağmen kendisini gördüğümde hemen saygımı gösterirdim. Zira kendisi bizim sadece o zamanlar değil, her zaman saygı duyduğumuz büyüğümüzdür. Sizin de bahsettiğiniz gibi öğrencilerini yıllar sonra önemli vazifelere atanmış gördüğü zaman gurur duyar ve gözleri yaşarırdı. Bunu bizzat kendim yaşarayak gördüm. Allah rahmet eylesin. Köyümüzün ilk yol gösteren, güzide şahsiyetlerindendir.
ahmet FENKLİ { 27 Mart 2010 00:06:08 }
Sevgili sınıf arkadaşım,kasabamızın bayram namazlarında vazgeçilmez değerli imamı olan Ali hocanın oğlu Emrullah.
     Saygıdeğer rahmetli komşumuz Cemil öğretmeni kaleme alıp bizlere hatırlattığın için sana teşekkür eder,Şükran yengeme ve çocuklarına Allah''tan sağlıklı uzun ömürler dilerim
taner { 10 Mart 2010 20:49:06 }
SAYGIDEĞER HOCAMIZgercekten telin için çok çalışmalar yaptı ne acıdirki cenazesi bile gurbette kalmışbu vefasızlık hepimizin..yinede ruhu telindedir,hocamıza ALLAHtan rahmet dilerim.saygılarımla
nesibe (toprak) boynukara { 04 Mart 2010 11:06:51 }
cemil öğretmen anne ve babamın öğretmeni; onlardan cemil öğretmenle ilgili bir çok anılar dinlemiştim. onunla meslektaş olmanın onuru içerisindeyim. ilk görev yerim olan adıyamana tayinim çıktığında kızı perihan hanımın da babamla ziyaretine gitmiş yakınlığını görmüştüm bunu da bir fırsat bilerek kendisine teşşekkür ediyorum..
perihan ( SORGUN) ASLAN { 03 Mart 2010 12:33:35 }
Değerli Emrullah kardeşim, rahmetli babamı o kadar güzel anlatmışsınız ki!Elinize ,dilinize ,yüreğinize sağlık.Evet o yıllarda babam ilklerin adamıydı.Sizlerin de tabir ettiği gibi. O yılları birlikte yaşayanlar çok daha iyi bilirler.Size yazılarınızdan ,özellikle de   babamı    yeni nesile bu şekilde tanıtmanızdan dolayı minnet duygularımı sunup teşekkür ediyorum.Bir yazı ancak bu kadar güzel yazıya dökülebilir. Bir insan ancak bu kadar güzel tasvir edilebilir.Hakikaten hepinize , yorum yapan ve yazan yazar kardeşlerime çok içten teşekkür ve saygılarımı sunmayı borç biliyorum.
GÜRBÜZ ÖNDER { 20 Şubat 2010 17:28:47 }
Emrullah Bey'e bu güzel insanı yine böylesine güzel bir yazı ile anlattığı için çok teşekkür ederim.Rahmetli Cemil hocamın kabri bizim eve 200 mt.kadar bir mesafede olduğundan dolayı sık sık ziyaret etmeye,fatihasını eksik bırakmamaya çalışıyoruz.Böylesine değerli bir insana komşu olmakta bizim için bir onurdur.Rabbim yar ve yardımcısı olur inşallah.
Diğer Sayfalar: 1. 2. 3. 

 

Yorum YazınKalınİtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    

Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

SuçatıHaber Anket

Sizce Gürün Belediye Başkanlığı seçimini kim alır?
Ak Parti adayı Feyzullah Arslan
MHP adayı Nami Çiftçi
Sonuçlar

Google

Il Il Hava Durumu


Ziyaretçi Sayımız

Aktif Ziyareti
Bugun77 
Ayrnt
 
SuçatıRSS
 Haberler | En Çok Okunanlar | En Çok Oy Alanlar
 


Altyapıda yardımları olan mydesign ve efkan teşekkürler.
Suçatı Haber 2007
Tasarım ve Kodlama: Fatih TAKCI