Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

İŞGAL NOTLARI

Kategori Kategori: Yazı - Makale | Yorumlar 8 Yorum | Okunma 2023 Okunma | Yazar Yazan: hidayet | 06 Ocak 2009 23:54:29

İşgalsiz günler dileklerimle...

İŞGAL NOTLARI

 

İşgalin çirkin yüzünü bir kez daha gördükten sonra son işgalden başlayarak hayatımızdaki bazı işgallere dokunmak istiyorum.

 

Evet, İsrail yüreklerimizi parçalayarak haksız bir işgalde o kadar ileri gitti ki sanırım hepimiz bildiğimiz en keskin duaları onlar için tükettik. İşgal devam ettikçe de elimizden gelen demokratik tepkileri millet olarak kullanmaya devam edeceğiz galiba. Örneğin işgale karşı onların ürünlerini boykot edecek, onlar için hiçbir zaman iyi düşünmemeye gayret edeceğiz.

 

İşgal sadece son işgalle bitmiyor, belki bu işgal, işgaller içerisinde en dikkat çekeni ama hayatımızın her yerinde o kadar fazla işgal söz konusu ki saymakla bitmez. Hukukun çiğnendiği her yerde aslında bir işgal söz konusu. Haksız yere bir konumu dolduran her kişi aslında bir işgalci. Vaktimizi bizden çalan televizyon bir işgalci. Sağımızda solumuzda o kadar çok işgalci ve yaşadığımız o kadar çok işgal olayı var ki.

 

Filistinliler şanslı çünkü onlar işgal edildiklerinin bilincinde ya bizler? Kullanmayı bilmediğimiz her hakkımızdan dolayı işgale maruz kalıyoruz. Birileri geliyor ve bizim haklarımızı gasp edip kendisi o hakkı kullanıyor. Sınavlar yapılıyor, başarılı olan yerine tanıdığı olan bir yerlere yerleştiriliyor. Hastanelerde kuyruklar uzamışken bir yakını olan en öne geçiyor. Tüyü bitmedik yetimlerin bilmem kaç bin kez hakları yenerek işgale uğruyorlar.

 

İşgalin her çeşidi ile mücadele bir insanlık borcudur. İnsanlık onuruna sahip herkes işgalin her türünden rahatsız olur ve bunu engellemek için bir şeyler yapar. Sahip olduğu varlıkların bile bilincinde olmayan için bu söylenenler boş sözler gibi gelebilir. En önemli varlığı olan bilinci işgale uğramış bir insan işgal için ne yapabilir ki?

 

Gelin sevgili arkadaşlar işgal illetine hep birlikte karşı çıkalım. Önce zihnimizi lüzumsuz ve yanlış bilgilerin işgalinden kurtararak işe başlayalım. Doğruyu yanlışı birbirinden ayıracak kadar özgürleştirelim zihinlerimizi. Bu başlangıç noktası ile başımızdaki her nevi işgali ortadan kaldırabilir ve kendi kendimizin efendisi olabiliriz böylece.

 

Selam ve saygılarımla,

H. Takçı

 | Puan: 10 / 1 Oy | Yazdırılabilir SayfaYazdır

Yorumlar

abdullah { 20 Temmuz 2014 02:42:34 }
tarih tekerrür eder ama bu şerefsiz yahudinin tarihi iki senede bir gazzeyi vurmak 2009 da yine yürekler yanmış gazzede
namussuz alçak yahudi tüm desdekçileri ile bu ramazandada vuruyor gazzeyi
zalimin zulmü varsa mazlumun ALLAHI var perişan olacaklar inşaaallah
MUHAMMET ÖZTÜRK { 14 Ocak 2009 14:56:02 }
…çocukken hırsız polis oynar bazen vurur, bazen vurulurduk ,
…gazzeli çocuk gerçek mermiyle oynuyor ve hep vuruluyor.
…kızak kayar, üstümüz ıslanır, üşür, sobanın yanında ısınırdık.
….gazzeli çocuk üşüyor, ağlıyor, yanıyor okulda ölüyor.

   Zalimin zulmü varsa mazlumun da ALLAH ı vardır sabret,
   Sen yalvar rabbine gece gündüz, her daim şükret,
   Gelecekte bir gün bitecek zalimdeki bu kudret,
    Ey dünya, sefil dünya, gafil dünya sen seyret

     Bebeklerde hüzünlü ölüm oyunu
     Sen unutma ki zalim şunu
     Zulümle abad olunmaz yaz bunu
     Ey dün ya sefil dünya sende duy bunu

mehmet { 12 Ocak 2009 11:49:00 }
..GAZZE DE MASUM BİR ÇOCUK YÜZÜ..
…siz hiçbir çocuğun mahcup ve masum yüzüne baktınız mı…
…siz hiç gazze de bir çocuğun yüzüne baktınızmı, kızgın, ürkek,o bir dünya anlam taşıyan bakışlardaki dünyanın anlamsızlaştığını okuyabildizmi ..
…ey seyirci dünya ,ey sefil dünya ey gafil dünya ,,yalan dünya …
…açık hava hapishanesinde yağmur gibi bomba yağarken şemsiye kadar utanabildinizmi,
…FOSFORlu dünyanın kırmızı kıravatlı insanları ,kıytırık süslü cümlelerle ancak kınarken zalimi ,mazlumun ahı yankılandımı caddelerinizde..
…hak eşitlik ,insan hakları kavramlarını yeni öğrendik 5 yahudiye 500 gazzelinin denk düştüğünü boyalı basının aydınlarından öğrendik..
…gazze yanıyor .. yürekler yanıyor .. analar ağlıyor ..ey tiyatrocu dünya …
…aç, açık, susuz nasıl yatılır, yalınayak, yalnız nasıl yaşanır.o çocuğa sordunuz mu..
…EY DÜNYA     …EY DÜNYA …EY DÜNYA
Hidayet Takçı { 08 Ocak 2009 13:55:29 }
Saygıdeğer Abiciğim,
Sizin gibi değerli bir şahsiyetin yazımdan kıvanç duyması beni çok memnun etti. Ve kendi kendime dedim ki iyiki bu hafta bir değişiklik yapmış ve önemli bir konuya temas etmişim. Özgürleşmekten kastım tabi ki sizin de dediğiniz gibi batılı anlamda özgürleşmek değil. Benim ifade etmek istediğim bilinç seviyemizi artıracak, insan olma onurumuzu bize verecek, başkasının aklı ile değil kendi aklımızla düşünmemizi sağlayacak bir özgürlük. Ancak öyle olabildiği takdirde memleketin problemleri çözülebilir. Biz çoğu zaman iyimser bir bakışla olaylara bakıyoruz ama iyimserlik ile duyarsızlık farklı şeyler. İyimserliğimiz aslında iyi görmek isteyimizden ama ortada ciddi manada özellikle beyinlerimizin işgali gibi bir konu varsa bu konuya da dokunmak isteriz ve dokunuruz. Yöresel bir siteyiz ama zaman olur evrensel konularda da yazarız. Ve ayrıca bu tipten konuların yazılmasınıda herkesin iyiliği adına isteriz.
HULUSİ TAKCI { 08 Ocak 2009 11:43:39 }
Selam kardeşim. yazını kıvançla okudum.Yazında değindiğin 'Özgürleşmek ve İşgale boyun eğmemek başkaldırmak 'noktasında iki laf etmemiz gerekirse;Batı aklının dayattığı anlamda bir özgürleşmek değil bizimkisi,1970 yıllarda TİP in bir sloganından bahsedilir;'Kula kulluk yetsin artık' diye. Kendi aklının veya başka birinin aklının peşinden giden,bir nevi kulluğun köleliğin dayatmaların esaretiindedir. Allaha Teslimiyet çizgisine yükselebilmek,yükselmek insanı özgürleştirir,nefisinin ve şeytanların zincirlerinden,işgalinden kurtarır. Filistin konusu ,insanlığın dramı tabiki ..Ekme biçme dünyası. Allah kimseye zulmetmiyor. İnsanların başına gelen kendi elleriyle hazırladıklarıdır. İnsanımız bir şaşkınlığı yaşıyor. Komşusu mahallelisi neyse başına gelene duyarsız kalırken ,elle gelen düğün bayram kabilinden uzak diyarlardakiler için elinden gelenden fazlasına soyunuyor.Yapılsın iyi şeyler tabikide. Ama dersler alınarak yapılsın. filistinin akıbetini hazırlayan şartlar ülkemizde yürürlükteyken kılımız kıpırdamıyor.Anlamak bile istemiyoruz bir şeyleri.. Ağıt yakmak kolay geliyor demekki. Allah yardım etsin cümle ümmeti muhammede.. Selamlar ..
OSMAN TAKCI { 07 Ocak 2009 12:20:05 }
ABİ SÜPERSİN BU KONUYA DUYARSIZ KALMAMAN ÇOK İYİ..."İSRAİL YÜREKLERİMİZİ PARÇALADI...ELİMİZDEN GELEN DEMOKRATİK TEPKİLERİ MİLLET OLARAK KULLANMAYA DEVAM EDECEĞİZ ..."DEMİŞSİN ÜMİDİMİZ TEPKİLERİMİZİN MÜSLÜMAN HAYSİYETİNE YARAŞIR SEVİYEYE ÇIKMASI. AYRICA İSRAİL İÇİN "BEDDUALARIMIZ"SONSUZA KADAR SÜRECEK.
Hidayet Takçı { 07 Ocak 2009 10:30:51 }
Hıdır bey, dualar tabi ki tükenmez, ben orada sadece ne çok dua ettiğimizi ifade etmek adına öyle bir ifade kullandım.
Selamlar
hıdır kaya { 07 Ocak 2009 10:05:24 }
yazınız fevkalade yerinde ve bi okadarda ince ayrıntılar gizliyor... ancak affınıza sığınarak bir nottaya temasedeceğim güzel kardeşim; duaları tükeettik ifadesini anlayamadım, dua kesinlikle tükenmez, dua uçsuz bucaksız bir deryadır, dua müminin silahıdır sınırlarına akılermez, yaşadığımız kainat gibidir sınırları yoktur...
evet çarpıklıklar içinde yaşıyoruz fark etmeden hemde toz pembe... musade ederseniz dilimdöndüğü kadar bir başka çarpıklık anlatayım bende...

devlet müsadesiyle kadın satmak yasalmı
vergisi verilince namussuzluk kutsalmı
anlatılan medenilik kadın hakları masalmı
yoksa bunlar dokunulmaz putlarmı

önemle yayınlanmasını istirham ediyorum cümlelerimin tamamı ve yasal sorumlulugu şahsıma aittir...
Diğer Sayfalar: 1. 

 

Yorum YazınKalınİtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    

Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

SuçatıHaber Anket

Sizce Gürün Belediye Başkanlığı seçimini kim alır?
Ak Parti adayı Feyzullah Arslan
MHP adayı Nami Çiftçi
Sonuçlar

Google

Il Il Hava Durumu


Ziyaretçi Sayımız

Aktif Ziyareti
Bugun58 
Ayrnt
 
SuçatıRSS
 Haberler | En Çok Okunanlar | En Çok Oy Alanlar
 


Altyapıda yardımları olan mydesign ve efkan teşekkürler.
Suçatı Haber 2007
Tasarım ve Kodlama: Fatih TAKCI