Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

GEREKSİZ ÖLÜM!!!

Kategori Kategori: Anı | Yorumlar 10 Yorum | Okunma 5036 Okunma | Yazar Yazan: yavuz | 03 Ocak 2009 19:58:57

Yavuz Hocamıza Teşekkür Ediyoruz...

GEREKSİZ ÖLÜM!!!!!!!

Kasabamızda yaşayıp da babamı ve onun olaylara beklenmedik yaklaşımlarını bilmeyen yoktur sanırım.

Sizlere, bu yaz düğünümde yaşadığımız bir olayı, ve babamın olaya yaklaşımını anlatacağım.
20 Ağustosta Kılıçdoğan köyünde malum gelin alma merasimini tamamladık. Eskihamal istikametine doğru dönüş yoluna çıktık. Babam böylesi günlere has, en ihtiyatlı ruh halinde, gelin arabasını kullanan ve aynı zamanda sağdıcım olan Abidin (BİLGİÇ) hocamla muhabbet ediyor. Tabi ki kurduğu her cümlenin altında gizli bir ihtiyat ve nasihat havası var. Zaten her zaman dikkatli ve süratten uzak duran Abidin hocama ikide bir;

“gec olsun güç olmasın.. Tek iki dakika sonra varalım, kazasız belasız varalım”… “şimdi Abidin beyle konvoylarda eyle şoförler var ki illa sollamak ister, illa en önde getmeye çalışır. Canım acelen ne!!” türünden laflar söylüyor. Ve işte tamda o muhabbetlerden birinin yaşandığı saniyelerde üstelik Eskihamal’ın derelere girilmek üzere olan bir yerde bir taksi bizi öyle bir sollayıp geçti ki yüreğimiz ağzımıza geldi.

Zaten stabilize olan, ve üç aydır damla yağmur yağmayan yol, toz duman içinde kaldı. Abidin ve ben “yaaa ne yapıyor!! Kim bu arkadaş? Allah korusun çok sakat bir yer” diye söylenirken, arabanın yoldan çıkıp dereden tarafa gittiğini fark ettik ve içimizi bir korku sardı!. Babam kaygılı bir bakışla; “kimdi o, fark edebildiniz mi?” dedi.

Bu çok kısacık muhabbeti yaparken bir yandan da olay yerine geldik. Taksi Necati (ŞİMŞİR) abi’ye aitmiş ve yoldan çıkıp hemen derenin kenarında kalmış ki aslında o pozisyon da kalması imkansız. Derenin tabanına yuvarlanmaması mucize gibi bir şey.

Ardından çok kısa bir süre içinde bütün düğün kalabalığı derenin tam kenarında hemen hemen dengede kalan arabayı ve içindeki yolcuları kurtarma çabasına düştü. Kalabalıkla birlikte Necati abi’nin yanına varan babam, uzunca bir süre kasabalının ağzından düşmeyen ve zannediyorum kolay kolayda unutulmayacak o cümleyi söylemiş.

“Necati goçum ne yapıyın sen yaa!!! Allah vermesin çok gereksiz bir ölüm olacaktı!!!!”

2008/ GÜRÜN

 | Puan: 10 / 1 Oy | Yazdırılabilir SayfaYazdır

Yorumlar

muhammmet camcı { 03 Ekim 2009 16:10:15 }
dayıcıgım ömür adamsın Allah uzun ömürler versin sonsuz saygılar genel müdür
Sinan { 01 Mayıs 2009 16:39:00 }
Selim yazın gerçekten güzel olmuş. Amcamın bu orjinal tespitleri geçekten kayda değer. Eminim ki bu yazıyı okuyan bir çok insanın yüzünde bir gülümseme belirmiştir.
Allah hiç kimseye gereksiz, bir işe yaramayan ölüm vemesin. Müslümanın ölümü dahi başkalarının dirilişi olmalı. Sevgilerimle.
akif { 31 Mart 2009 16:33:34 }
selim abi yazın tek kelime ile harika nurrettin ammimin de gereksizölümübiraz anlamsız olmuş
Erol takçı { 04 Mart 2009 21:16:16 }
Selim ellerine sağlık bu hatıranı bizlerle paylaştığın için teşekkür ederim.Gerçektente Nurettin amca sıradışı bir insan.Kendine has bir tarzı var.Olaylar karşısınsaki o eşsiz yorumu muhteşem ALLAH uzun ömürler versin.
muhammet öztürk { 10 Ocak 2009 13:00:52 }
teyzoğlu estantaneyi çok güzel anlatmışsın tşk.
ANİ ÖLÜM.
HAYIRLI ÖLÜM.
FECİ ÖLÜM.
GENÇ ÖLÜM. gibi kavramları yaya bırakacak bir kavram olmuş ve de gerkliydi
GEREKSİZ ÖLÜM
Veli Emre { 08 Ocak 2009 00:22:37 }
Selim olayın yaşandığı an bende ordaydım. Nurettin dayının benzer bir söyleminede biz şahit olduk.Nejdet Takçı emminin kardeşi Mehmet(polis) abinin ölümünde, okul öğretmenleri olarak baş sağlığına gitmiştik. Tabiki sülale çevresi ve Nurettin dayı oturuyorlardı..O esnada KARAKUŞ öğretmenimiz içeri girdi ama nefes almakda güçlük çekiyor bir yandanda kalbini tutuyor.Gene şıkıştırdı dedi,o anda Nurettin dayı gelele ya şöyle otur,madem böylesin niye geldin.'HİÇ ANLAMAZ GÖTRÜR VALLA' demişti.daha sonra biz sohbettlerimizde bu cümleyi sıklıkla kullanmıştık.selamlar
Burhan Emre { 06 Ocak 2009 21:46:07 }
Nurettin dayımı özlemiştim,resim eşliğindeki bu yazın dayıma olan özlemimi bir nebze olsun giderdi.Dayım gerçekten kendisinden sonraki nesillere çok güzel nasihat ve telkinlerde bulunur tabiiki yaşamış olduğu en gin hayat tecrübesi sayesinde,dayımın nasihatlarını dikkate almakta fayda var.Yalnız dayımın bahsettiği mevzular ya anında gerçekleşir yada gerçekleşmesine ramak kalır,senin düğünde yaşanan Necati Şimşir olayında olduğu gibi.Dayıoğlu güncel yazılarını beğenerek okuyor ve bekliyorum.Selamlar.
y.selim { 06 Ocak 2009 10:45:24 }
Asıl ben teşekkür ederim Yunus abi değerli yorumunuz için.
    Evet fotoğraf konuya çok uygun oldu.Muhtemelen babam yine çok önemli açıklamalarda bulunuyor.Bu kaza ile ilgili olarakta;"Necati'ye düğüne katılma hususunda çok ısrarda bulunmuştum, eğer o kaza Allah vermesin,gerçekten öyle gereksiz bir ölümle sonuçlansaydı,ben kendimi ömür boyu affedemezdim!" diyor.
    yazınızı bekliyoruz:)
    selamlar..
yunus emre { 05 Ocak 2009 13:02:06 }
selimciğim teşekkür ediyorum. nihayet yazılarınızla buluşmaya başladık. özellikle fotoğraf konunun akışına tam uymuş. Allah dayıma uzun ömürler versin. onun anlattıklarından alacağımız çok şeyler var aslında.
Mustafa Ünal { 03 Ocak 2009 21:16:36 }
Harika!
Diğer Sayfalar: 1. 

 

Yorum Yazın



KalınİtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    





Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

SuçatıHaber Anket

Sizce Gürün Belediye Başkanlığı seçimini kim alır?
Ak Parti adayı Feyzullah Arslan
MHP adayı Nami Çiftçi
Sonuçlar

Google

Il Il Hava Durumu


Ziyaretçi Sayımız

Aktif Ziyareti
Bugun172 
Ayrnt
 
SuçatıRSS
 Haberler | En Çok Okunanlar | En Çok Oy Alanlar
 


Altyapıda yardımları olan mydesign ve efkan teşekkürler.
Suçatı Haber 2007
Tasarım ve Kodlama: Fatih TAKCI