Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

BAŞ YAZI

Kategori Kategori: Yazı - Makale | Yorumlar 0 Yorum | Okunma 1647 Okunma | 02 Eylül 2008 23:15:24

Sitemizin prensipleri hakkında bir yazı

Sevgili okuyucular,

 

2001 yılından beri Suçatı Haber Sitesi olarak internet ortamında yayın hayatımızı sürdürmekteyiz. Sitemize bırakılan muhtelif mesaj ve yorumlardan sonra sitemizin yayın politikasıyla alakalı birkaç hususu burada belirtmekte fayda görmekteyiz.

 

Sözümüzün hemen başında belirtmek isteriz ki böyle bir site hazırlamamızdaki temel amaç beldemize karşı beslediğimiz “vefa” duygusudur. Tarihsel geçmişi bulunan, mütevazi bir rakamla 10-15 bin kayıtlı nüfusu ve eğitim seviyesi yüksek insan potansiyelinin çok olduğu, girişimci, samimi, dürüst ülkesine ve devletine bağlı insanlar yetiştirmiş olan beldemize karşı vefa borcumuzu bir şekilde ödememiz gerekiyordu ki biz de Suçatı özelinde olmakla birlikte aynı zamanda tüm hemşerilerimize de hitap edebilecek bir ortak buluşma alanı oluşturmaya karar verdik.

 

Malum, bilişim çağında yaşıyoruz. İnsanların, toplumların hatta devletlerin yoğun bir etkileşim içerisinde olduğu, bunun da iletişim teknolojilerindeki baş döndürücü gelişmelerden kaynaklandığı bilinmektedir. Biz de teknolojinin sunmuş olduğu imkânlardan yararlanarak böyle bir çalışma başlattık. Sonuçta, gerek ülkemizin değişik illerinde ve gerekse yurt dışında yaşayan hemşerilerimizin ortak buluşma alanı haline geldik.

 

Esas itibariyle beldemizi, Gürün’ü ve Sivas’ı esas alan bir “kültür” yayıncılığı yaptığımız hemen anlaşılacaktır. Bu şekilde, Türk insanını ve Türkiye’yi de tanımaya çalışmak adına hizmet verdiğimizi düşünüyoruz. Keza, beldemizin geleceği adına önemli gördüğümüz görüş ve projelere aracılık etmeye, beldemizle ilgili sıcak gelişmeleri de aktarmaya gayret etmekteyiz. Daha çok sayıda insanımıza hitap edebilmek ve daha çok sayıda insanımızın ziyaret ettiği bir site haline gelmek temel amacımız. Bunun için de ülkemizin temel değerleri etrafında birleşen hemen her görüşe saygı duyuyor ve değer veriyoruz. Hiçbir grupla bağlılığımız veya çıkar ilişkimiz söz konusu değildir. Bu anlamda iyi ve güzel olanın etrafında buluşup hayatı daha bir yaşanılır hale getirmek için bir katkımız olursa kendimizi mutlu hissedeceğiz.

 

Hatalarımız tabii ki olacaktır. Olumlu eleştirilere açık olduğumuz gibi daha dinamik ve süreklilik sağlayacak bir yayın için bu anlamdaki katkıları da gerekli görüyoruz. İyi niyetli bütün eleştiri ve telkinlere açığız. Yeter ki samimi olalım. Kendini ifade etme cesareti taşıyan herkesi sitemize bekliyoruz. Keza görüş ve öneri sahiplerini de…

 

Daha çok insanımızın buluştuğu ortak platform haline gelmek dilek ve temennisiyle herkese sağlık, huzur ve mutluluklar diliyoruz. Daha güzel yayınlarda buluşmak dileğiyle.

 

SuçatıHaber Yönetimi

 

 

 | Puan: Henüz oy verilmedi / 0 Oy | Yazdırılabilir SayfaYazdır

Yorumlar


Henüz Yorum Yazılmamış

Yorum YazınKalınİtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    

Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

SuçatıHaber Anket

Sizce Gürün Belediye Başkanlığı seçimini kim alır?
Ak Parti adayı Feyzullah Arslan
MHP adayı Nami Çiftçi
Sonuçlar

Google

Il Il Hava Durumu


Ziyaretçi Sayımız

Aktif Ziyareti
Bugun309 
Ayrnt
 
SuçatıRSS
 Haberler | En Çok Okunanlar | En Çok Oy Alanlar
 


Altyapıda yardımları olan mydesign ve efkan teşekkürler.
Suçatı Haber 2007
Tasarım ve Kodlama: Fatih TAKCI