Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

Yeni bir yıl yepyeni umutlar

Kategori Kategori: Yazı - Makale | Yorumlar 5 Yorum | Okunma 1660 Okunma | Yazar Yazan: hidayet | 02 Ocak 2015 00:18:27

2015 yılı 2014 yılından daha iyi olur inşallah

Umut varsa hayat vardır, öyleyse ölene kadar umutlu olacağız hem de her şey hakkında, örneğin kendimiz hakkında, örneğin ailemiz hakkında, yöremiz hakkında, memleketimiz hakkında. Umutsuz kalmayıp umut biz olacağız belkide. Kendimiz için insanlık için tembellik illetinden kurtulup çalışmanın şerefine ulaşacağız.

Hiç unutmuyorum, geçen senenin bahar aylarıydı, 82 yaşının içinde olan babam hayal kurarken bizi bile heyecanlandırıyordu. Yaş 82 olmasına rağmen kaybetmemişti hayata olan bağlılığını. Hala evin eksiklerini tamir ettirmekten, hala hayal kurmaktan vazgeçmemişti. Uzak bahçelere gidemese bile iyi olur olmaz yakın bahçeye çıkıp bir şeyler yapmaya çalışıyordu. En zor zamanlarımda hatırlayıp ilham aldığım babam 82 yaşında dahi bana ilham veriyordu. Aylar sonra vefat edecek olan, belki de içten içe bunu hisseden babam ümidini hiçbir zaman kaybetmemişti. Bir tarafta babamı izlerken diğer taraftan da başta kendi çocuklarım olmak üzere gençlerdeki heyecansızlığı görüyordum. Sanki gençler ihtiyar ihtiyarlar genç gibiydi. O zaman gördüm ki umudu olanın heyecanı da var. Bizim çocuklar ise hala umudu bile öğrenememiş.

Bundan hemen hemen 14 yıl önce biz de kasabamıza ait umutlarımızla yola çıkmış ve bir internet sitesi kurmuştuk. O günlerdeki modaya uygun olarak sonuna Haber koyduk site adının başına ise tabi ki Suçatı ve böylece SuçatıHaber dünyaya geldi. İlk zamanlar da şimdiki gibi çok ilgilenen yoktu. O zamanlar neredeyse kişisel bir sayfa gibiydi. İnşallah o günlere bir daha dönmeyiz. İnternet kullanımı yaygınlaştıkça, kişiler İnternette Suçatı'ya ait bir şey buldukça SuçatıHaber büyüdü. Zaman içerisinde çok sayıda yazar arkadaş ile çalıştık. Sadece yazar değil zaman zaman tasarım çalışması ve diğer katkılarda bulunan arkadaşlar da oldu. Ve belki en önemli desteklerden birisi sucati.com adresi konusunda Deniz beyden destek almamız oldu. Şu an kasabayla ilgili en değerli bilgi kaynağı olan SuçatıHaber işte bu ekip sayesinde bu hale geldi. Çok değerli yazılar yazılı çizildi. Kasabamızın kültür envanteri ortaya çıktı. Fikirler çıktı, haberleşme olanakları sayesinde iletişimimiz arttı. SuçatıHaber sayesinde yıllarca köyünden kasabasından haber alamayan insanlar haber aldı. Yıllar sonra insanlar köyüne dönmeye başladı, köy insanların dikkatini çekmeye başladı. Ve bütün bunlar yaşanırken Facebook adı verilen bir teknoloji herkesi ve her şeyi etkisi altına almaya başladı. Bir taraftan facebook diğer taraftan bizim hatalarımız yüzünden SuçatıHaber kendine duyulan ilgiyi kaybetmeye başladı. Sitemize gelen bazı yorumlardan ve yüzyüze görüştüğümüz bazı arkadaşlardan şunu işitiyoruz SuçatıHaber kapanacak mı? Cevabımızı merak edenler olabilir, kocaman bir HAYIR. Hem neden kapansın ki. Kapanmak yerine Facebook'u da kendine katıp büyüyecek inşallah.

Evet, 2015 yılı bu anlamda önemli. 2014 yılında ihmalimize gelen SuçatıHaber inşallah arkadaşlarımızın da desteğiyle 2015 yılında ihmale gelmeyecek. Başta eski yazar arkadaşlarımız olmak üzere biz herkesi yeni yılın heyecanıyla yeniden aramıza davet ediyoruz. Ha bir de yeni kalemleri aramızda görmek istiyoruz. SuçatıHaber daha uzun yıllar yaşayacak, gelin siz de ondan bir şey öğrenin, ona bir şeyler katın...

Hidayet Takcı
Suçatı Haber Editörü

 | Puan: 10 / 5 Oy | Yazdırılabilir SayfaYazdır

Yorumlar

TARIK YAĞCI { 05 Şubat 2015 22:47:41 }
biraz daha aktif haber paylasımı ve güzel köyümüzden fotoğraf paylaşımı yapılırsa güzel olur.köyümüze dair tek bilgi kaynağımız bu site..
bu siteye sahip çıkalım beraber.herkes işinden gücünden 3-5 dakika vakit ayırıp haber ve fotoğraf paylaşsa site dolup taşar.son haber 1 ay önce paylaşılmış.iyi günler :)
Hidayet Takcı { 27 Ocak 2015 12:30:29 }
Tarık Bey,
Fotoğrafları paylaşmak için birkaç yöntem var.
1) Foğrafları sıkıştırıp (winrar, winzip v.s. ile) e-mail veya google drive üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.
2) Picasa Web Album haline getirip bize adresi gönderebilirsiniz.
3) Facebook hesabınızdan paylaşırsınız ve adresini bize gönderebilirsiniz.

İyi günler dilerim,
TARIK YAĞCI { 16 Ocak 2015 21:36:07 }
Fotoğrafları nasıl paylaşacagımı soýlermisiniz
TARIK YAĞCI { 14 Ocak 2015 16:49:12 }
Bende 400-500 tane ( birkaç tanede bu siteden aldığım) fotoğraf bulunuyor. Sizinle paylasmaya çalışacağım
hakim { 08 Ocak 2015 15:33:48 }
Bu sitenin kapanmasının kimseye hele hele Suçatılıara faydası yoktur. Açık kalmasının suçatılılı ve çevre köylerine, ilçemize çok faydası vardır. Bu yüzden itenin açık kalması, işlevsel olması için Suçatılılar gayret edelim..
Diğer Sayfalar: 1. 

 

Yorum YazınKalınİtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    

Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

SuçatıHaber Anket

Gürün ve Suçatı'nın daha iyi bir hale gelebileceğine inanıyor musunuz?
Evet
Hayır
Sonuçlar

Google

Il Il Hava Durumu


Ziyaretçi Sayımız

Aktif Ziyareti
Bugun416 
Ayrnt
 
SuçatıRSS
 Haberler | En Çok Okunanlar | En Çok Oy Alanlar
 


Altyapıda yardımları olan mydesign ve efkan teşekkürler.
Suçatı Haber 2007
Tasarım ve Kodlama: Fatih TAKCI