Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

Yeni bir ruh lazım Suçatıya

Kategori Kategori: Güncel Olaylar | Yorumlar 3 Yorum | Okunma 1465 Okunma | Yazar Yazan: sucati | 27 Nisan 2014 00:23:30

Haydi arkadaşlar Suçatı için birlik zamanı

Suçatı'da bir şeyler olmasını ne zaman hayal etmeye kalksak karşımıza hep bir olumsuzluk çıkar, örneğin, artık bir belediyemiz bile yok gibi. Sanki bir yerde iyi bir şeyler yapmak için illa belediye olması şartmış gibi.

Hep devletten bir şey beklemek değil midir belki de bizi bu kadar zayıf hale getiren. Hep almak ve bu yüzden de verilmediği zaman kendini zayıf hissetmek. Belki de zaman zaman elimizde olmasa bile vermeliyiz, vermeliyiz ki vermenin gücü ile kendimize gelelim.

Yeni bir ruh lazım Suçatı'ya. Bu yorum üzerine de muhtemelen yine birileri Suçatı'mı kaldı dostum diyecektir ama Suçatı'nın adını bazı belediye kararları ortadan kaldıramaz ki. En fazla tabelada olmaz ama olsun, biz oraya hep Suçatı diyeceğiz. O coğrafya bizim için her zaman Suçatı olarak kalacak.

Yıllar boyu memlekete bir sürü evlat yetiştirmiş bir kasaba bu kadar çaresiz ve bu kadar güçsüz olamaz. Hali hazırda bir vekilimiz, bir baş hekimimiz, bir dekanımız, birçok adliye mensubumuz, birçok akademisyenimiz, birçok eğitimcimiz, birçok doktorumuz, birçok askerimiz v.s. varken Suçatı bu kadar güçsüz kalamaz. Eğer kalıyorsa da bu lider eksikliğinden olabilir ancak. Gelin bir araya gelelim. Suçatı'yı sadece bir piknikle değil gelin bir sempozyumla anlamaya çalışalım. Bu hale neden geldik, bundan sonra neler yapabiliriz diye kafa yoralım. Eğer onun öldüğünü düşünüyorsak da en azından onun cenaze namazını kılalım.

Sevgili dostlar, maalesef köyümüzü sanal olarak dahi tam anlamıyla temsil edemediğimiz şu günlerde sanırım topluca bir hata içindeyiz. Suçatı bu değil, Suçatılı bu değil. Bir eksiklik var ve herkes diğerinden bir şeyler bekliyor. Suçatı ise hepimizden yeni bir ruh bekliyor.

Saygılarımızla,

 | Puan: 10 / 2 Oy | Yazdırılabilir SayfaYazdır

Yorumlar

tarık yağcı { 23 Ağustos 2014 20:33:40 }
bu güzel köyün boş kalmaması ve yıllar sonra fabrikalarla dolmaması için birlik zamanı . bayramlarda değil herzaman bu güzel köye değer verelim. Önceden köyler dolu doluydu. şimdi okulunu okuyan şehre gidiyor. çok yazık bir durum..
Suçatı Haber { 27 Nisan 2014 01:06:48 }
idealleri olan ve iyiye özlem duyanlar.
ekrem madenli { 27 Nisan 2014 00:44:13 }
hangi suçatı idealleri olan mı? özlemleri olan mı?
Diğer Sayfalar: 1. 

 

Yorum YazınKalınİtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    

Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

SuçatıHaber Anket

Gürün ve Suçatı'nın daha iyi bir hale gelebileceğine inanıyor musunuz?
Evet
Hayır
Sonuçlar

Google

Il Il Hava Durumu


Ziyaretçi Sayımız

Aktif Ziyareti
Bugun439 
Ayrnt
 
SuçatıRSS
 Haberler | En Çok Okunanlar | En Çok Oy Alanlar
 


Altyapıda yardımları olan mydesign ve efkan teşekkürler.
Suçatı Haber 2007
Tasarım ve Kodlama: Fatih TAKCI