Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

Mesaj Ekleme Formu

EKREM MADENLİ / BAŞ SAĞLIĞI / 18.12.2011

MERHUM FARUK BEYE ALLAHTAN RAHMET TÜM SEVENLERİNE BAŞSAĞLIĞI VE SABIR DİLİYORUM.MEKANI CENNET OLSUN


Tasarım & Programlama: SuçatıHaber Teknik Ekibi
Emrullah TOPRAK / Allah Rahmet Eylesin / 18.12.2011

Bekçi Faruk Ağabey'in vefatını üzüntüyle öğrendim. Başta değerli kardeşim Ayhan olmak üzere bütün yakınlarına başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun. Bu kasabanın kayda geçirilmemiş zamanlarında bazı şahsiyetler vardır ki onlar olmadan anlatılan ve mekanı "dükkanların önü" olan tüm hikayeler eksik kalır. Eğer hikayenin zamanı gece ise mutlaka Faruk ağabey hikayenin bir yerinde beliriverir; kah kafa dengi iki üç arkadaşın ilk gençlik heyecanıyla geçirdiği hoşça vakitlere ansızın girer; yiyip içtiğimiz nevaleler arasında eğer zararlı bir şey yoksa kısa tavsiyelerle yanımızdan uzaklaşırdı. Bazen de gizli saklı içtiğimiz sigaraları artık dükkanların önüne terfi edişimizin kanıtı olarak acemi dudaklarda tüttürmeye başladığımızda yanıbaşımızda belirir ve acaba bizi büyüklerimize şikayet eder mi korkusunu zaman aşımı (bir mevsim) geçinceye kadar yaşatırdı. Eğer benzer hikayeler gündüz cereyan ettiyse rahmetli muhtarımız Mikdat emmi hikayemize konu olurdu. Ne yazık ki kaybettiğimiz anda anlıyoruz yerini ve değerini insanımızın. Ve ne yazık ki bundan sonra günümüz gençliğinin anlattığı "dükkanların önü" hikayeleri hep eksik kalacak. Bugün yaşı 35 ve üzeri olan kuşakların yakinen tanıdığı ve anısına mutlaka ortak ettiği bu iki rahmetli büyüğümüzü bir kez daha rahmetle anıyor, yüce Allah'tan her ikisine de mağfiret diliyorum.


Tasarım & Programlama: SuçatıHaber Teknik Ekibi
SuçatıHaber Yönetimi / Fransaya Kınama / 17.12.2011

Siyasi hesaplar ve iktidarı kurtarma planları ile yapılmaya çalışılan "Soykırımı inkar etmenin suç sayılması" kanunu büyük devlet sandığımız bir devletin küçük bir hesabı olup; tarihle bağdaşmayan bir konudur. SuçatıHaber olarak bu hareketinden dolayı Fransa Hükümetini kınıyoruz.


Tasarım & Programlama: SuçatıHaber Teknik Ekibi
ABDURRAHMAN ENGİN / BAŞ SAĞLIĞI/TAZİYE / 16.12.2011

Arkaşım ,dostum,sayın Faruk BAŞPINR'IN Vefatını öğrenmiş bulunmaktayım.Kendisine ALLAH'dan rahmet ,kederli ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyorum.


Tasarım & Programlama: SuçatıHaber Teknik Ekibi
yunus emre / tebrik / 16.12.2011

öğrenciliğinden beri hep çalışkanlığı ile ön plana çıkmış ve başarıları ile daima övündüğümüz haki kardeşimi yeni göreve atanmasından dolayı tebrik ediyorum. başarılarının devamını diliyoruz.


Tasarım & Programlama: SuçatıHaber Teknik Ekibi
Niyazi ocakcı / Başsağlığı / 15.12.2011

Çok sevdiğim,değer verdiğim amcam gibi sevdiğim Faruk amcama Yüce Allahtan Rahmet diliyorum mekanı cennet olsun nur içinde yatsın.Ailesine ve yakınlarına baş sağlığı diliyorum.


Tasarım & Programlama: SuçatıHaber Teknik Ekibi
Ali Geçili / Tebrik / 14.12.2011

Haki Kara kardeşimi tebrik eder başarılarının devamını dilerim. Siz ve sizin gibi hemşehrilerimizle gurur duyuyorum


Tasarım & Programlama: SuçatıHaber Teknik Ekibi
ABDURRAHMAN ENGİN / TEBRİK / 11.12.2011

Kasabamızın yetiştirmiş olduğu değerli şahsiyetlerden: Sayın HÂKİ KARA'NIN, Sivas C.Ü. Veteriner fakültesi Dekanlığı'na atanması bizleri son derece memnun etmiştir.komşumuz ,Hâki beyin böylesine önemlibir yere gelmesi bir kasabalı olarak iftihar edeceğimiz bir konudur.Bizlere bu haberi ulaştıran, Sayın Hidayet beyede çok teşekkür ediyoruz.


Tasarım & Programlama: SuçatıHaber Teknik Ekibi
Ali Geçili / Farkında olmadığımız Farklılık / 9.12.2011

ALLAHIN ÇAYI Bir grup kariyer yolunda ilerleyen yeni mezun, eski üniversitelerindeki profesörlerini ziyaret için bir araya gelirler. Sohbet, sonunda “işin ve hayatın stresinden şikâyete” döner. Misafirlerine kahve ikram etmek isteyen profesör mutfağa gider ve yanında büyük bir termos içinde çay ve porselen, plastik, cam, kristal olmak üzere değişik tarzda ve ucuz görünenden, pahalı ve hatta çok özel olanlarına kadar değişik çay bardakları ile gelir. Herkes bir bardak seçince, profesör şöyle söyler : “Fark ettiyseniz, tüm pahalı görünen bardaklar alındı ve geriye ucuz görünümlü, sade bardaklar kaldı. Kendiniz için en iyi olanı istemeniz normal olsa da, bu sizin stresinizin ve problemlerinizin kaynağı aslında. Emin olun ki, bardağın kendisi çayın kalitesine hiç bir şey katmaz. Çoğu zaman, sadece daha pahalıdır ve hatta bazı durumlarda da içtiğimizi saklar. Hepinizin aslında istediğiniz çaydı, bardak değil, ama bilinçli olarak en iyi bardaklara yöneldiniz ve sonra birbirinizin bardağına bakmaya başladınız. Şunu bir düşünün: Hayat çaydır. İş, para ve toplumdaki konumunuz da bardaklar. Onlar hayatı tutmak için sadece araçlardır ve seçtiğimiz bardak yaşadığımız hayatın kalitesini belirlemediği gibi değiştirmez de. Bazen sadece bardağa odaklanarak Tanrının sunduğu çayın tadını çıkarmayı unuturuz. Lütfen, Çay'a odaklanın, çayınızın kokusuna, tadına, ısısına .....yani çayı (hayatı) farkındalıkla yudumlayın ! Yoksa içtim (sağa sola bakarken) bir şey anlamadım dersiniz... En mutlu insanlar her şeyin en iyisine sahip değildirler. Sadece her şeyin en iyi şekilde tadını çıkartırlar.”ALINTI


Tasarım & Programlama: SuçatıHaber Teknik Ekibi
Niyazi OCAKCI / Baş sağlıığı / 7.12.2011

Necdet amcaya Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyorum.Mekanı cennet olsun


Tasarım & Programlama: SuçatıHaber Teknik Ekibi
Ali Geçili / Baş Sağlığı / 7.12.2011

Necdet Amcanın vefatını siteden öğrendim. Başta İbrahim, Saffet beyler olmak üzere tüm Takçı ailesine baş sağlığı ve merhuma Allah'tan rahmet dilerim. Mekanı CENNET Olsun


Tasarım & Programlama: SuçatıHaber Teknik Ekibi
H. Takcı / Site Performansı / 6.12.2011

Mehmet Abi, www.sucati.com adresinin teknik tarafı bizim elimizde değil. Yani, sistemin hızını etkileyen, onu yavaşlatan sebepleri bilemiyoruz. Bu konuyu hosting desteği aldığımız DenizMedia biliyor. Ümit ediyorum daha iyi olacaktır. www.sucati.org adresi ile bu siteye paralel olarak çalıştırdığımız (burayı destekleyici nitelikte) bir site. Bütün içeriği taşımayı düşündük bir zamanlar ama sonra ondan vazgeçtik. Buranın tadı ayrı oranın ki ayrı. İnşallah her iki sitede hem teknik hem de içerik açısından çok daha iyi olur yakında.


Tasarım & Programlama: SuçatıHaber Teknik Ekibi
M.Toprak / www.sucati.com / 6.12.2011

Sevgili Hidayet Hocam bu site teknolojik verimlilik açısından eski formuna dönemedi bu adrese girmek bazen 4-5 dakimızı alıyor sitedeki bilgi yogunlundanmıdır başka sebeklerdenmidir doğrusu merak ediyorum diğer org uzantılı olan sitetede bir sıkıntı yok fakat burdaki yazılar orda yok bizlerin yapacağı birşey varsa emirlerinizi bekliyoruz selamlar


Tasarım & Programlama: SuçatıHaber Teknik Ekibi
ALİ TOPRAK / başsağlığı / 3.12.2011

komşum necdet takçı nın vefatını üzüntüyle öğrendim tüm yakınlarına başsağlığı, Allahdan rahmet diliyorm,


Tasarım & Programlama: SuçatıHaber Teknik Ekibi
Ali Geçili / Herkese Selam / 25.11.2011

Gününüz Aydın, Cumanız mübarek olsun. Hayırlı Cumalar... Sağlıklı olun Mutlu Olun, Sevgi ile kalın Adamın biri ilk defa gittiği küçük bir kasabada duran bir arabanın yanına sokulmuş ve arka koltukta tek başına oturan çocuğa; - Buranın yabancısıyım, demiş. Parkın hemen yanı başındaki fırını arıyorum, çok yakın olduğunu söylediler.. Çocuk arabanın penceresini açtıktan sonra; Ben de buraya ilk defa geliyorum, demiş. Ama sağ tarafa gitmeniz gerekiyor herhalde..Adam çocuğun yabancı olmasına rağmen bunu nasıl anladığını sormuş ister istemez. - Ihlamur çiçeklerinin kokusunu duymuyor musunuz? diye gülümsemiş çocuk. Kuş cıvıltıları oradan geliyor zaten. - İyi ama, demiş adam, bunların parktan değil de tek bir ağaçtan gelmediği ne malûm?. -Tek bir ağaçtan bu kadar yoğun koku gelmez diye atılmış çocuk... Üstelik manolyalar da katılıyor onlara.. Hem biraz derin nefes alırsanız, fırından yeni çıkmış ekmeklerin kokusunu da duyacaksınız..Adam gözlerini hafifçe kısarak denileni yaptıktan sonra, teşekkür etmek için döndüğünde farketmiş çocuğun kör olduğunu.. Çocuk ise, konuşurken bir anda sözlerini yarıda kesmesinden anlamış adamın kendisini farkettiğini..Işığa hasret gözlerini ondan saklamaya çalışırken; - Üç yıl önce bir kaza geçirmiştim, demiş. Görmeyi o kadar çok özledim ki!. Sizinkiler sağlam, öyle değil mi?. Adam çocuğun tarif ettiği yerde bulunan fırına doğru yönelirken; - Artık emin değilim demiş. Emin olduğum tek şey, benden iyi gördüğündür.. Gösterdi ........... gördü anlamına gelmez Söyledi ............. duydu anlamına gelmez Duydu .......doğru anladı anlamına gelmez Anladı .......... hak verdi anlamına gelmez Hak verdi .......... inandı anlamına gelmez İnandı ............ uyguladı anlamına gelmez Uyguladı ...... sürdürecek anlamına gelmez


Tasarım & Programlama: SuçatıHaber Teknik Ekibi
Ali Geçili / Kutlama / 24.11.2011

DUNYANIN EN DEGERLI VARLIKLARI OLAN SIZ OGRETMENLER! BUGUN, TURK OGRETMENININ SEREF GUNUDUR. ONA OLAN SAYGIYI YENILEME, ONUN YUCELIGINI ANMA GUNUDUR. BOYLE ANLAMLI BIR GUNDE HEPINIZI SEVGIYLE, CANDAN KUTLUYORUM.


Tasarım & Programlama: SuçatıHaber Teknik Ekibi
Hidayet Takcı / Teşekkür / 15.11.2011

Halim ve Ali ağabeyler, iyi dilekleriniz için teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.


Tasarım & Programlama: SuçatıHaber Teknik Ekibi
Ekleyen / ALİ TOPRAK / 15.11.2011

KURBAN BAYRAMINI KUTLAR HAYIRLARA VESİLE OLMASINI DİLERİM.


Tasarım & Programlama: SuçatıHaber Teknik Ekibi
Ali Geçili / Tebrik ve başarı / 12.11.2011

Hidayet Hocamı canı gönülden tebrik eder, başarılar dilerim.


Tasarım & Programlama: SuçatıHaber Teknik Ekibi
HALİM / tebrik / 10.11.2011

HİDAYET HOCANIN SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDE GÖREVE BAŞLAMASINA SEVİNDİK. HAYIRLI UĞURLU OLUR İNŞALLAH.


Tasarım & Programlama: SuçatıHaber Teknik Ekibi


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

Şu anda 6. sayfadasınız.Mesaj Ekleme Formu.

*Mesajınız onaylandıktan sonra yayımlanacaktır..

Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

SuçatıHaber Anket

Sizce Gürün Belediye Başkanlığı seçimini kim alır?
Ak Parti adayı Feyzullah Arslan
MHP adayı Nami Çiftçi
Sonuçlar

Google

Il Il Hava Durumu


Ziyaretçi Sayımız

Aktif Ziyareti
Bugun425 
Ayrnt
 
SuçatıRSS
 Haberler | En Çok Okunanlar | En Çok Oy Alanlar
 


Altyapıda yardımları olan mydesign ve efkan teşekkürler.
Suçatı Haber 2009
Tasarım ve Kodlama: SuçatıHaber Teknik Ekibi