Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

Mesaj Ekleme Formu

Hidayet Takçı / Ebubekir Ağabey / 10.7.2009

Ebubekir Ağabeyi biraz geç tanıdım, böyle güzel bir insanı daha erken tanımak ve bilgisinden, görgüsünden daha fazla istifade etmek isterdim. Sitemizde, bizimle birlikte yer alması bizim büyük bir kazancımız. Tanıdığım en büyük ve en değerli milliyetçilerdendir kendisi. Son yazdığı mesajda da bir milleyetçiye yakışır hassasiyetle bazı şeyleri dile getirmiş. Kendisini tebrik ediyorum.


Tasarım & Programlama: SuçatıHaber Teknik Ekibi
SuçatıHaber / Vefat Haberi / 10.7.2009

Kasabamız sakinlerinden, Çilaliler sülalesinden, Emiş Üzümcü 8 Temmuz 2009 günü hakkın rahmetine kavuşmuştur. Kendisine Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı diliyoruz.


Tasarım & Programlama: SuçatıHaber Teknik Ekibi
SuçatıHaber Yönetimi / Sevgili Hulusi Bey / 10.7.2009

Bazı mesajları mesaj panosuna koymadığımızda mesajı gönderenler bunu yanlış yorumluyor. O yüzden saygı çerçevesi bozulmadıkça mesajları koyma kararı aldık. Bu arada insanlar konuşa konuşa anlaşırmış. İnşallah biz de bu sitede yazışa yazışa birbirimizi anlayacağız. Allah'tan ümit kesilmez.


Tasarım & Programlama: SuçatıHaber Teknik Ekibi
hulusi takcı / lutfen / 10.7.2009

Mesaj panosuna konan yazıları kim onaylıyorsa lutfen biraz secici olun. Milletin derdi başından aşkın zırvalara neden müsade ediliyorki. Hangi kesimden ve anlayışdan olursa olsun olgunlaşmamış çiğ fikirler önce taraf olduğu tarafı sonrada diğerlerini rencide eder. Bırakın parti pırtı ayaklarını hepsi aynı tekerin kestiği değilmi. Almanyalı kardeşin yaklaşımı hangi şartlarda yaşam mücadelesi verdiğini gösteriyor sadece. Daha önce belediye sitesindede yazdıklarımı anlamadan bir şeyler yazmıştı. Belki böyle yazılara verilecek cevap gülüp geçmektir. Piyasada ne ülkücü ne ülküsüz ne sağcı ne solcu ne mason ne siyonist ne islamcı ne müslüman var. Adamsızlığın sıkıntısında birileri böyyük böyyük kelimelerle büyük büyük cümleleler kurunca adam üzülüyor. Ve başlıyor üzüntüsüne üzüntü katmağa. Önce can sonra cananmı yoksa...Elalem ne der diye kendine bir konum beğenmekmi adamı doğru yere götürür.


Tasarım & Programlama: SuçatıHaber Teknik Ekibi
Mustafaboga60@hotmail.com / MİLLİYETÇİLERE BAK.... / 10.7.2009

Sayın Ramazan Güleç, sen daha ülkücü hareketin ne olduğunu bilmezken sayın Ebubekir Gür arkadaşımız o davanın neferliğini yapıyordu. Yani ülkücülüğün ne olduğunu bilmeyenler çıkıpta ahkam kesemezler. O arkadaşın feryadı o camianın içindeki ve o camiayla içiçe yaşamış insanın bir yakınmasıdır. Evet Ebubekir Gür arkadaşın dediklerine aynen bende katılıyorum..nerde o eski ülkücüler, milliyetçiliğin m si kalmamış şimdi. Bana çıkıyorlar ahkam kesiyorlar...tövbe tövbe. Ben Ebubekir gür'ün avukatlığını üstlenmiyorum ama o insanın 78/80 yıllardan iyi bilirim.


Tasarım & Programlama: SuçatıHaber Teknik Ekibi
ramazan gulec / bızım oglan bına okur / 10.7.2009

dedım bugun ak partının sıtesıne bı gırıyım ne degısmıs bı bakım degısen bısey yok .adamın bırı yıne ıskembeden atmıs.yonetıcıler yayınlamıs secımlerde buradan 70lı yıllarda ulkucu hareketın yaptıkları eylemler kafatası avcılıgı denırken .bugun yıne dogu turkıstanda yasanan olaylardan nerdeyse yıne ulkuculerı sorumlu tutuyorlar neymıs ulkuculerın sesı cıkmıyormus.kardesım ulkuculerde ne yapacagını sasırdı mılletın bıyerı sıkısınca nerede ulkuculer rahata kavusunca olay olmadıgı gunler kafatası avcılıgı .ayıp ya ayıp yuh sıze ne ıstıyorsunuz bu ınsanlardan ıkı cıft lafta davos fatıhınıze edın .yazıyı yzan ebubekır gur yazının sonunda kınıa yapmıs ohhhh suyundanda koy sayın gur ulkuculer savasır kan doker sızın gıbıler kınar oylemı sonra cıkar ahkam keser.sızın gıbıler dune kadar ulkucu hareketeagoza alınmayacak laflar ettınız sımdı medet umuyorsunuz ulkuculer turk ozaman sız ermenı mısınız .bu yazdıklerımı mesaj panonuza koymanızı beklemıyorum cunku burası sadece ulkucu harekete saldırma panosu akp panosu .ama yazı yazdıgını zannedıp bu sacmalıkları yazanları kınadıgım gıbı bu yazıları buraya koyanlarıda kınıyorum . ellı kere yazdım suraya sıyeset sokmayın uyuyan arıya cop sokmayın ama nafıle .herkes bıldıgını okuyor


Tasarım & Programlama: SuçatıHaber Teknik Ekibi
Ebubekir GÜR / VATAN NE TÜRKİYEDİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN / 9.7.2009

Tarih boyunca bizim en büyük düşmanımız çinliler olmuştur. Asırlarca savaşmışız. Hep hile ve vahşetle insanlığın yüz karası olmuşlar. Yirminci asırla birlikte tüm Türk dünyası büyük badireler atlatmış, Türkiye bağımsızlığını elde ederken diğer Türk yurtları komünist sscb ve kızıl çin'in esareti altına düşmüşlerdir. 20 milyon Türk katil stalin zamanında katledilirken milyonlarcası sibirya çöllerine sürülmüş, çoğu yolarda telef olmuştur. Yetmişli yıllarda ülkücüler esir Türklerin hürriyetlerine kavuşması için çok çalıştılar. Bu davaya sahip çıktılar. Bu asırda sadece Türklerin esir olduklarını dünyaya duyurmaya çalıştılar. Birileri o zamanlar filistin davasına sahip çıkarken ırkçılık korkusuyla kendi öz kardeşlerimizin esaretini görmediler bile. Halbuki onlarda Müslümandı. Sonra sscb dağıldı ve Türk cumhuriyetleri bağımsızlıklarını elde ettiler. Ne yazık ki yarım asırdır çin zulmü altında inleyen Uygur (uygar) kardeşlerimizin esareti ve mücadelesi devam ediyor. Bunca vahşeti dünya setrediyor, Türkiye seyrediyor. Dün "vatan ne Türkiyedir Türklere ne Türkistan, Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir..Turan" diyenler..O yurtları kendilerine vatan olarak görenler...Bu gün o vatanlarında kardeşleri kalleşce katledilirken hiç bir tepki vermeyenler..Öldünüzmü? Her milli ve İslami davada milletin milli refleksi olarak vicdanları rahatlatan ülkücüler! Artık sizin böyle bir davanız kalmadımı yoksa? Saçma sapan gerekçelerle sizleride dönüştürdüklerini biliyoruz. Artık en tabii demokratik haklarınızı bile kullanamıyorsunuz. Zulüm altındaki kardeşlerimize "sizinleyiz" bile diyemiyoruz. Birilerinin "one minute" diyememelerini anlarız ama sizleri anlayamayız.. Müslüman inandığı davalar uğruna canını ve malını ortaya koyabilmeli iken davanızı bile ortaya koymanıza engel hangi korkularınızdır? Dün "turancılık" yaparken kızıl çin'in devlet başkanına madalyalar takan ve Uygur kardeşlerimizi "terörist" olarak kabul edenlerin kulakları çınlasın..Zalim zalimliğini yapıyor.. Bizlerde lanetliyor ve kınıyoruz.


Tasarım & Programlama: SuçatıHaber Teknik Ekibi
İrfan Yılmaz / Nadide Bir Edebiyat Dergisi / 8.7.2009

Sizlerle bir hemşehriniz olarak gurur duyuyorum. Bence SuçatıHaber nadide bir edebiyat dergisi değerinde çalışmalarına devam ediyor. Emeğinize ve yüreğinize sağlık. Çok kıymetli kalemler sessiz sedasız yazılarına devam ediyor. Hepsini yürekten tebrik ediyorum. Herkesi saygıyla selamlıyorum.


Tasarım & Programlama: SuçatıHaber Teknik Ekibi
SuçatıHaber / Regaib Kandiliniz Mübarek Olsun / 25.6.2009

Bütün İslam aleminin ve hemşehrilerimizin Mübarek Regaib Kandilini Tebrik ederiz.


Tasarım & Programlama: SuçatıHaber Teknik Ekibi
Mustafa BOĞA / HAYIRLI OLSUN / 24.6.2009

Hayırlı olsun derken inşallah vatana millete ve sizlere faydalı bir insan olarak yetişmesi dileğiyle..İsmi gibi ''Kamil'' olması ve düğününüde görmeniz dileğiyle. Selamlar


Tasarım & Programlama: SuçatıHaber Teknik Ekibi
Hidayet Takçı / Oğlum Kamil'in Sünnet Töreni / 23.6.2009

Sevgili Oğlum Kamil için 28 Haziran 2009 tarihinde sünnet merasimi düzenleyeceğiz. Merasim İstanbul Çavuşbaşı'ndaki evimizde olacaktır. İmkanı olan dostlarımızın oğlumun sünnetine gelmesi bizi mutlu edecektir. Saygılarımla


Tasarım & Programlama: SuçatıHaber Teknik Ekibi
İsmail TAKCI / Türkçe Konuşalım / 22.6.2009

Emrullah hocam hassasiyetinize yürekten katılıyorum. 115 ülkenin çocuklarının katıldığı Türkçe Olimpiyatlarında da gördük ki Türkçe bir yabancının ağzına ne güzel yakışıyor bir dünya dili olduğunu hepimiz gördük,oldum olası konuşulan sözcüklere bakılırsa konuşma dilimizin çorbaya döndüğünü görmek mümkün örneğin ilanlarda sık sık görürüz: 'part time çalışacak elaman aranmaktadır' msn de tamam yerine kullanılan 'ok'lar 'ek'leme yerine kullanılan 'ekstra' ,not durum belgesi yerine kullanılan 'transkript' gibi kullanımlar söz söyleme duyusunu çirkinleştiriyor ayrıca bizi ayrıcalıklı veya çok bilen olarakta göstermiyor . Bugünlerde Karamanda da 732.Türk dil bayramı kutlamaları var Türkçemizle ilgili etkinlikleri takip edelim; Türkçe konuşup Türkçe anlaşalım.


Tasarım & Programlama: SuçatıHaber Teknik Ekibi
Emrullah TOPRAK / Türkçe Konuşalım / 20.6.2009

Değerli dostlar, güzel Türkçemizi yabancı kelimelerin istilasından korumak ve onu zengin haliyle muhafaza etmek hepimizin görevi olmalıdır. Geçtiğimiz günlerde Kayseri'de il etkinlikleri kapsamında düzenlenen "Sevgi Dili Türkçe" konulu 115 ülkenin çocuklarının katıldığı güzel bir gece düzenlendi. Orada program sunucusu Reha Yeprem'in sahneye çıkan çocuklara hep "aferin" demesi dikkatimi çekti. Sonra kendisi bir açıklamada bulundu. Daha önceleri çocuklara "bravo" diyormuş. Bir Türkçe sevdalısı kardeşimiz, "Güzel insan, Türkçe adına program yapıyorsun ama bravo diyorsun, neden aferin demiyorsun?" diye uyarınca o günden beri bravo kelimesini kullanmamış. Değerli dostlar, Türkçemizde çok güzel karşılıkları olmasına rağmen ne yazık ki ısrarla yabancı kelimeler kullanıyoruz. Hâlbuki "bravo" yerine "aferin" veya "tebrikler", Fransızca "pardon" diyeceğimize "afedersiniz" veya "kusura bakmayın", "mersi" yerine "teşekkür ederim" diyebiliriz. Bu örnekleri çoğaltmamız mümkün. Biz de site olarak bu konudaki hassasiyetimize binaen "Suçatı'da Belediyelik Konusunda Flash Gelişme" haber başlığını "Suçatı'da Belediyelik Konusunda Önemli Gelişme" olarak değiştiriyor ve herkesi Türkçe konusunda duyarlı olmaya davet ediyoruz.


Tasarım & Programlama: SuçatıHaber Teknik Ekibi
SuçatıHaber / Virüs Saldırıları / 18.6.2009

Sevgili Ziyaretçiler, Sizlerin de dikkatini çekmiştir sitemiz çok sık şekilde saldırıya maruz kalmaktadır. Kimi zaman müdahale etmemiz gecikmekte ve sitemize erişim sorunu yaşanabilmektedir. Lütfen sitemize erişemediğiniz zamanlardan dolayı kusura bakmayın, inanın biz elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.


Tasarım & Programlama: SuçatıHaber Teknik Ekibi
Hidayet Takçı / Tebrikler Münevver Hanım / 16.6.2009

Uzun zamandır neden yazı gelmiyor Münevver Hanım'dan diye merak ediyorduk, meğerse çok daha hayırlı bir iş yapmaktaymış. Kendisini bende tebrik ediyor ve sitemizde öğrenci arkadaşlara tavsiye ve öğüt tarzında yazılar yazmasını rica ediyorum.


Tasarım & Programlama: SuçatıHaber Teknik Ekibi
nesibe / seninle her zaman gurur duyuyoruz... / 15.6.2009

SAFİYE SULTAN KOLEJİNDEN BİR BAŞARI DAHA ÖĞRENCİMİZ ÖZLEM NİDA ERBAŞ TÜRKİYE GENELİNDE 8541 KİŞİNİN KATILDIĞI " TÜBİTAK BİLM OLİMPİYATINDA KİMYA DALINDA 2 AŞAMAYI KAMPLI KAZANMIŞTIR." TÜRKİYE-KKTC GENELİNDE SEÇİLEN 53 ÖĞRENCİ 2. AŞAMAYI KAZANMIŞTIR. BUNLARDAN 25'İ TÜBİTAK YAZ KAMPINA KATILMAYA LAYIK GÖRÜLMÜŞTÜR. KAZANILMASI BU ZOR BAŞARIYI ELDE EDEN ÖĞRENCİMİZİ TEBRİK EDER ONU BU YARIŞA HAZIRLAYAN KİMYA ÖĞRETMENİMİZ MÜNEVVER BULUT HANIM'A DA TEŞEKKÜR EDERİZ. 4.6 - Özel Burç Safiye Sultan Koleji web sitesi(alıntı)


Tasarım & Programlama: SuçatıHaber Teknik Ekibi
Emrullah TOPRAK / Acil Şifalar Diliyorum / 14.6.2009

Sitemizin yönetim ekibinden Yunus Emre ağabeyimizin annesi Lütfiye teyze geçirdiği rahatsızlıktan dolayı Erciyes Üniversitesi Gevher Nesibe Hastanesi’nde tedavi altına alınmıştır. Kendisine ve sevenlerine geçmiş olsun diyor, yüce Mevladan acil şifalar diliyorum. Bu vesileyle Kayseri’ye gelen çok sevdiğim dostum Yunus ağabey ile görüşme imkânım oldu. Kendisiyle yüz yüze görüşmeyeli zannedersem yirmi yıl olmuştur. Bu arada değerli dostum Fatih Takcı, Yunus ağabey ve bendeniz mini bir SuçatıHaber zirvesi yapmış olduk. SuçatıHaber adına yararlı bir görüşme oldu. Allah, daha hayırlı sebeplerle bir araya gelmek nasip etsin.


Tasarım & Programlama: SuçatıHaber Teknik Ekibi
Feyzi HEPGÜLER / pencere / 2.6.2009

Giderken penceresini açık bırakmıştı. Döneceğinden emin bir duygu ile.. Gittiği yerde işi uzadıkça uzuyor,dönüşü geçiktikce içine bir kurt düşüyordu ya açık pencereden içeriye hırsızlar dalarsa.. bu korku içinde büyüdükçe zamanın yükü daha bir artıyordu omuzlarında. Bir darlık girmişti içine zaman ruhunu bir kıskaç gibi sarıyor mekan dar geliyordu. Korkusu gittikçe derinleşedursun bir yandanda içinde muhasebeye oturmuştu. Küçük bir ihmalin yaşattıklarını iliklerinde hissettikçe daha büyük muhasebelere dalıyordu. Küçük bir ihmalin yol açtığı sorgulaması en büyük ihmaliyle yüzleşmesini sağlamıştı. Hayatta yaşanılan herşey dikkat kesilindiğinde,hayatın anlamını anlamaya kapı arılıyor demekti. Yeterki doğru yerden bakmasını becerebilelim diye söylendi kendince.. İçindeki sıkıntı yerini bir rahatlamaya ve yeni bir başlangıca bırakararak görevini ikmal etmiş bir kumandan edeasıyla terketti zihnini. Her daim dünyamıza açılan pencerelere dikkat edelim ihmal etmeden açarken ve kapatırken. ..


Tasarım & Programlama: SuçatıHaber Teknik Ekibi
KÜRŞAT ÖNDER / MEMLEKETİMİ KOKLADIM / 31.5.2009

İlk defa siteyi ziyaret ediyorum ve bu kadar geç kaldığım için bütün SUÇATI'lılardan özür diliyorum. Hidayet abi ve bütün emeği geçenlerden Allah (c.c.) razı olsun.


Tasarım & Programlama: SuçatıHaber Teknik Ekibi
GAMZE NUR TAKÇI / OYUN ALANIMIZI KISITLAMAYIN / 28.5.2009

BAZI İNSANLAR BİZ ÇOCUKLARIN OYUN ALANINI KISITLIYOR VE BİZE NEFES ALACAK BİR ALAN BİLE KOMUYOR. PEKİ BÜYÜKLER BİZİM OYUN ALANIMIZI ELİMİZDEN ALIRLARSA BİZ NEREDE OYUN OYNAYACAĞIZ. NEDEN AĞIZLARINDA HEP ŞU KELİME "BURASI ÇOCUK YUVASI MI?" BİZLERİNDE OYNAMAYA HAKKI YOK MU? OYUN OYNAMAYI BIRAKIN BİZİM HAVA ALACAĞIMIZ BİR YER BİLE BIRAKMIYORLAR. NEREYE GİTSEK BURDA DURMAYIN, GİDİN BAŞKA YERDE OYNAYIN DİYORLAR. PEKİ BUNUN SONUCUNDA NE OLUYOR; AİLELERİMİZ ÇOCUKLARINI GÖREMEYİNCE MERAK EDİYOR VE TELAŞLANIYOR. AİLELERİMİZ ÇOCUKLARININ GÖZÜNÜN ÖNÜNDE OYNAMASINI BAŞKA YERLERE GİTMEMESİNİ TALEP EDER. FAKAT BİZİ BULAMAYINCA DA BU SEFERDE FIRÇAYI YİYEN BİZ OLURUZ. HALBUKİ BİLMİYORLAR Kİ BAZI İNSANLAR TARAFINDAN ALANIMIZIN KATLEDİLDİĞİNİ. ÇOCUK HAKLARI DİYE BİR ŞEY VAR, AMA MAALESEF ÇOCUK HAKLARINI BİLE DAHA BİLMİYORLAR...


Tasarım & Programlama: SuçatıHaber Teknik Ekibi


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

Şu anda 28. sayfadasınız.Mesaj Ekleme Formu.

*Mesajınız onaylandıktan sonra yayımlanacaktır..

Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

SuçatıHaber Anket

Gürün ve Suçatı'nın daha iyi bir hale gelebileceğine inanıyor musunuz?
Evet
Hayır
Sonuçlar

Google

Il Il Hava Durumu


Ziyaretçi Sayımız

Aktif Ziyareti
Bugun492 
Ayrnt
 
SuçatıRSS
 Haberler | En Çok Okunanlar | En Çok Oy Alanlar
 


Altyapıda yardımları olan mydesign ve efkan teşekkürler.
Suçatı Haber 2009
Tasarım ve Kodlama: SuçatıHaber Teknik Ekibi