Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

Mesaj Ekleme Formu

SuçatıHaber Yönetimi / Musa Takçı aramızda / 12.9.2009

Bir süredir dinlenmekte olan yazarımız Musa Takçı yazılarına kaldığı yerden devam kararı almıştır. Kararından dolayı kendisini tebrik ediyoruz. Hoşgeldiniz, safa geldiniz.


Tasarım & Programlama: SuçatıHaber Teknik Ekibi
SuçatıHaber / Sel Felaketi / 10.9.2009

Bu yıl yaşanan üzücü sel felaketlerinde hayatlarını yitiren vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyor, bir daha böyle üzücü olaylar yaşamamayı ümit ediyoruz.


Tasarım & Programlama: SuçatıHaber Teknik Ekibi
Ebubekir GÜR / Kapari / 8.9.2009

Hidayet kardeşim selamlar..Bu sene kasabamıza iki haftalık bir ziyaretimiz oldu.. Ancak ziyaretlerimiz çakışmadığı için buluşmak kısmet olmadı. Her sene yaptığım gibi tarım il müdürlüğünden arkadaşları ziyaret ettim. Kapari konusunda bir arkadaşım, sivasın bir çok bölgesinde tabii olarak yetişen kapariye rastladıklarını, Gürün ilçe müdürlüğüne de kapari fidanları gönderdiklerini ifade etti. Bu fidanlar sözleşmeli çalışan mühendislere verilerek dikilmeleri istenmiş. Ben bunların akıbetlerini araştıramadım. İlçe tarım müdürlüğünde bu siteyi takip eden suçatılı kardeşlerimiz vardır. Bu kardeşlerimizin Gürün'e gönderilen ve dikilmiş olduğunu düşündüğümüz kaparilerinin akıbetlerini araştırarak bunların verim, kalite ve adaptasyonları konusunda bilgilendirmelerini istiyoruz. Yerelde ilçe müdürlüğünde çalışan arkadaşların zaman zaman tarımsal amaçlı proje üretmelerini, bu projeleri uygulamalarını ve farklı projelere katkıda bulunmalarını bekliyoruz. Güründeki bitki desenine alternatif ürünlerin demostrasyonlarla bölgemizdeki çiftçilere tanıtılmalarını elzem buluyorum ve bunun da bir zorluğunun olmadığını düşünüyorum. Materyal konusunda gerek il müdürlüğünden ve gerekse dışarıdaki hemşerilerimizden destek geleceğini tahmin ediyorum. Bu siteyi takip eden ve güründe mukim suçatılı kardeşlerimizce ilçe tarım müdürlüğü yetkilileri ve ilgili personelin bilgilendirilmesini, başta kapari konusu olmak üzere diğer alternatifler konusunda grubu aydınlatmalarını bekliyor ve saygılar sunuyorum.


Tasarım & Programlama: SuçatıHaber Teknik Ekibi
Hidayet Takçı / Eyvallah Mustafa Ağabey / 4.9.2009

Gidenler-Kalanlar, Sevenler-Sevmeyenler. Veya az sevenler çok sevenler. Geçen kısacık tatilimde biraderim Osman ile de bu konuyu konuştuk. Kasabamız sevilmeyecek gibi değil, aynı şekilde insanı da. Hani derler ya sen iyi davrandıktan sonra herkes iyi olur. Veya sen bir yaklaş ki sana bin yaklaşsınlar. Biz SuçatıHaber ekibi olarak elimizden geldiği kadar hemşerilerimize yakın olmaya çalışıyoruz, sağolsun hemşerilerimizde buna fazlasıyla layık olduğunu gösteriyorlar. Evet Mustafa ağabey, armut altında, serin bir Suçatı akşamında sizinle canlı canlı görüşme fırsatı bulduk İbrahim hocamın katkılarıyla. Güzel sohbet oldu. Devamını diliyorum. Ha bu arada kasabayı sevme yarışımız devam edecek inşallah. Selam ve saygılarımla, şahsınızda tüm kasabaya.


Tasarım & Programlama: SuçatıHaber Teknik Ekibi
Mustafa BOĞA / YETERKİ SEVELİM... / 4.9.2009

Ben aslında gidenlerle kalanlar olarak değilde sevenlerle sevmeyenler olarak olayı devamlı böyle yorumlarım.Bu topraklarda mayalanmış ve buralardan alınan toprakla yaratıldıysa özüne ve hele helede öksüzleşen yalnızlaşan bu topraklara nerelere giderse gitsin uzaklarda ta uzaklardada olsa onlar gidenler değil onlar sevdalılardır,bu toprakların aşıklarıdır ve hiç bir zamanda burda kalanlarda onları gidenler olarak görmemiş ve görmeyecektir,yeterki zamanı ve yeri geldiğinde bunları canı gönülden isbatlamış olsun.Sevdalarını oralardanda anlatabilirler.Onlar hayatın bir cilvesi yaşamın gereksinimleri dolayısıyle buralardan uzaklaşmışlardır,ama gönülleri buralarda kalmıştır,her zaman burda kalanlar olarak böyle kişiler başımızın tacıdır.ayrıca buralarda kalanlarda bu toprakları çok sevdiklerinden değil bazı olaylar ve yaşantı durumu bizleri buralarda bırakmak zorunda kalmıştır.Yani kısacası işin özü bizler ve bizim gibi düşünenler gurbete gidenleri hiç bir zaman dışlamadık ve onları devamlı bağrımıza bastık ve öylede olmak zorundayız.herkesi helede kendini suçatılı olarak görüpde bu topraklara sevgi besleyenlere muhabbet duyanlara buralarda kalmışlar olarak sevgi ve selamlarımızı yolluyoruz.Ayrıca karanlıktada olsa o armudun dibinde oturup sevgi ve muhabbetlerini bizlere anlatan ayrıca yapmak istediklerini ve gayretlerini görünce bir kez daha anladımki sayın Hidayet bey ve onun gibiler gidenlerden değilde suçatıyı ve suçatılıyı sevenler olduğuna inandım,kendisine sağlıklı bir hayat ve başarılı bir gelecek diliyorum.Sevgilerimle


Tasarım & Programlama: SuçatıHaber Teknik Ekibi
Hulusi takcı / gidenler ve kalanlar / 2.9.2009

Gidenler gelenler ve kalanlarda diyebiliriz. Gençlik zamanlarımızda köyde rastgelmediğimiz insanların biz gurbete çıktıktan sonra gurbetten dönmüş olduklarına şahit oluyoruz.Şöyle bir insani duyguya kapılıyoruz;köydeki insanlar bize yabancı geliyor ve onlarda bize yabancı gibi davranıyorlar. Bizden sonra doğup büyüyenlerdede benzer hisler hakim. Dünya yolculuğu hep garipliklerle dolu. Çocukluğumuzda gurbete gidipde yıllar sonra geri dönenler için benzer hisleri yaşamış biri olarak bu durumu olağan görüyorum tabiki. Her bakımdan doğup büyüdüğümüz ,hayata tutunmayı öğrendiğimiz yerle irtibatı koparmamalıyız. Ziyaret zaman aralıklarını olabildiğince kısa tutmalıyız.diye düşünüyorum.


Tasarım & Programlama: SuçatıHaber Teknik Ekibi
Hidayet Takçı / Suçatı'dan Kucak Dolusu Selamlar / 28.8.2009

Suçatı'yı Suçatı'da anlamak, evet yılda en az bir kez geldiğim Suçatı'dayım şükürler olsun. Suçatı her geçen gün belki biraz daha ekonomik olarak kötüye gidiyor ama Suçatı'da sabah, Suçatı'da gün ve Suçatı'da gece belki eskisinden güzel. Suçatı Turizm cenneti olmaya aday sevgili dostlarım. Doğal güzelliklerinde problem yok yeter ki birazcık girişimci dostlarımız Suçatı'ya inanarak el atsınlar buralara. Sadece turizm açısından değil sağlık açısından da birebir buralar. Kaç kişiden dinledim yaz tatillerini kasabada geçirmeye başlayalı fark edilir derecede sağlıkları düzelmiş. Her mevsim buralarda durmak zor kabul ediyorum ama izniniz ne kadar ise tamamını kendi iyiliğiniz için gelin buralarda geçirin. Az kalsın unutuyordum, burada Ramazan da bir güzel... herkese selam ve sevgiler. Kasabamın da sizlere selamı var, gelmeyenlere sitemkar, haberiniz olsun...


Tasarım & Programlama: SuçatıHaber Teknik Ekibi
SuçatıHaber / Hoşgeldin Ya Şehr-i Ramazan / 20.8.2009

Ramazan-ı Şerif'in ülkemize ve bütün İslam alemine hayırlar getirmesini, aramızdaki yardımlaşma, dostluk, ve kardeşlik bağlarının güçlenmesine vesile olmasını Rabbimizden niyaz ediyoruz.


Tasarım & Programlama: SuçatıHaber Teknik Ekibi
Emrullah TOPRAK / Sivas-Kayseri SuçatıHaber'de Buluştu / 20.8.2009

Yaklaşık üç yıldır yazıştığım ve telefonlaştığım ama yüzyüze hiç görüşemediğim dostum, kardeşim sevgili Osman Çelik hocamla Kayseri'de bir vesileyle bir araya geldik. Biraz hüzünlü bir ortamda buluştuk. Zira Osman hocam kızının rahatsızlığı için Kayseri'de bulunuyordu. Rabbimden minik yavruya acil şifalar diliyorum. Böyle bir vesileyle de olsa değerli bir dostla buluşmak güzel bir duygu. Osman Hoca, rüşveti kelam için söylemiyorum, dost canlısı, oldukça hoşsohbet, tam anlamıyla bir Sivaslı diyebilirim. Sivas'ın edebi ve kültürel nabzını iyi bilen ve takip eden, dergiler çıkaran çok güzel bir ekipleri var. Sultanşehir, Sivas Kültür ve son olarak da Poyraz isimli derginin ilk sayısını çıkarmışlar. Doğrusu Kayseri'de yaşayan biri olarak Sivaslı kardeşlerin çalışmalarına imrendim. Hülasa Osman hocam ve sitemizdeki diğer arkadaşalarımız da bizim için, SuçatıHaber için önemli bir ekip diyorum. Farklı şehirlerde yaşıyor olsak da SuçatıHaber önemli bir buluşma noktası.


Tasarım & Programlama: SuçatıHaber Teknik Ekibi
SELAHATTİN CAMCI / KUTLAMA / 19.8.2009

Ramazan ayının tüm islam alemine bolluk,bereket ve şu günlerde unutulan ,kaybedilen insanlığın tekrar kazanılması dileği ile .Ramazan ayınız mübarek olsun.ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN.


Tasarım & Programlama: SuçatıHaber Teknik Ekibi
YUNUS EMRE / HATIRLATMA VE ÖZÜR / 14.8.2009

epey bir süre önce naciye halamların evi ile ilgili bir yazı kaleme almıştım. tatilde, halamız oğlu sevgili mehmet abi ile karşılaştım. kısa sürede yayından kaldırılan yazı ile ilgili olarak üzüntülerini ve serzenişlerini dile getirdi. çok üzüldüm. o gece uyuyamadım desem yalan olmaz. sonra kendisini tekrar ziyaret ettim. kasdımın kimseyi incitmek olmadığını belirttim. ancak yine de bir aile hakkında yazı yazarken yazı hakkında önceden bilgi verilmesi gerektiğini kabul ediyorum. ayrıca Rahmetli Battal Emmi'nin yazımda belittiğim üzere Kaladere köyünden değil, Tekirahma köyünden olduğunu bir düzeltme olarak burada belirtmek istiyorum. yine yazıda sevgili bibimin kızlarının ismini yazarken vahide ablamın ismini de yanlış yazmışım. bu yanlışlıklardan dolayı tekrar özür dilemek istiyorum. bu yazı vesilesi ile şunu da gördüm ki yazı yazarken muhatapların hassasiyetlerini göz önünde bulundurmak gerekiyor. çünkü kasdım öyle olmadığı halde yazıdan dolayı bir incinmenin olduğu kesin. bu vesile ile başta mehmet abi ve meryem olmak üzere incittiğim herkesten özür diliyorum. hakkınızı helal edin. hata ve noksandan münezzeh olan sadece Allah'tır.


Tasarım & Programlama: SuçatıHaber Teknik Ekibi
fatih gülec / ciddiyet ve seviye / 14.8.2009

gurbette siladan haber alabilmek icin basvurdugumuz sucati belediyesi sitesinin msj panosunun başka duvarlara benzedigini görmekteyiz, sorumlu arkadaslarin siteye biraz daha ciddiyet ve seviye getirmelerini rica ediyorum tesekkürler...


Tasarım & Programlama: SuçatıHaber Teknik Ekibi
Hulusi takcı / hikaye / 13.8.2009

Köyümüzden haber almak, yapılan icraatlar hakkında bilgi edinmek kaygısıyla ara sıra belediyemizin sitesine uğruyorum. Eski belediye zamanında biraz daha ciddiyet vardı gibi.. görevli bayan iyi idare ediyordu son dönem biraz yanlı davranılsada. Şimdilerde ise varlığı ve yokluğu şüpheli bir Hıdır avıdır gidiyor gayet seviyesizce seyreden muhabbete muttali olanlar inanıyorumki rahatsız oluyorlardır. hıdır yuvalı olsa alevi olsa mustafa telinli olsa sünni olsa ne olacak. Bundan millete ne eğer bir şeylerin peşindelerse alsınlar msn lerini yazışsınlar bundan kimse gocunmaz. Dersenizki sen neden rahatsız oldun. Her iki arkadaşında düşüncelerine biraz saygım olduğundan. Fikirler kişilikler sayesinde vardır. Kişiliklerimizi rencide etmeden paylaşıyormuyuz. paslaşıyormuyuz ne yaparsak yapalım. Kendine saygısı olanın muhatabınada saygısı vardır. Bunun içeriğiyle ilgili arkadaşların malumatı olduğuna eminim. selamlar


Tasarım & Programlama: SuçatıHaber Teknik Ekibi
Ayşegül ERGİN / 2009, Kahraman (Perseid) Göktaşı Yağmuru... / 12.8.2009

Kahraman(Perseid) Takım Yıldızı Bölgesinde Temmuz-Ağustos ayları arasında görülebilen göktaşı yağmuru başladı. Gece yarısından sonra gözlenebilecek olan Perseid yağmuru, yılın en belirgin ve yoğunluğu en fazla olan göktaşı yağmurudur. Işık kirliliğinden ve nemden uzakta iseniz saatte 100 dolayında “göktaşı kayması” görme şansınız var. Bu yıl ki şanssızlık Ay’ın parlak bir durumda olması. Bu, gözlemi bir nebze de olsa etkileyebilir. Perseid yağmuru en iyi 12 Ağustos’ta gözlenecek. Bu tarihte gece yarısı gözlerinizi kuzey-doğu ufkunun üst kısmına dikerseniz dakikada birkaç göktaşı yanmasını izleyebilirsiniz. Bu gözlem için teleskop veya dürbüne ihtiyacınız yok. Zaten göktaşı yağmurları teleskop veya dürbünle izlenmiyor. Çok daha geniş alana bakmanız gerekeceği için sırt üstü uzanıp gözlerinizi gökyüzüne çevirmeniz yeterli olacaktır. NOT: Daha fazla kayan göktaşı görmek için kendinize gökyüzünün her hangi bir bölümünü seçin (örneğin doğu) ve sürekli oraya bakın. Göktaşı Yağmurunun en etkin olduğu saatler sabah Güneş doğmadan önceki bir kaç saat fakat Dünya sıyıranları (earth-grazers) görmek istiyorsanız akşam Güneş battıktan sonra gökyüzünü gözlemleyebilirsiniz.Dünya sıyıranlar çok parlak olup genellikle yeşil, mavi gibi renklerde olabiliyorlar. Kaynak: İnternet ________________________ Kaçırılmaması gereken muhteşem bir gökyüzü şöleni. Hele de şehir ışıklarından uzaklardaysanız çok şanslısınız. İyi seyirler...


Tasarım & Programlama: SuçatıHaber Teknik Ekibi
SuçatıHaber / Etüt Uygulaması Kaldırıldı / 6.8.2009

İlköğretim öğrencilerine yönelik olarak ders bitiminde yapılan etüt uygulaması Milli Eğitim Bakanlığının emriyle son bulmuştur. Ayrıca, bakanlık seviyelere göre ayrılan sınıflar uygulamasını da kaldırmıştır. Bütün velilere duyurulur.


Tasarım & Programlama: SuçatıHaber Teknik Ekibi
Hidayet Takçı / Kandil Kutlaması / 5.8.2009

Bütün İslam Aleminin ve hemşerilerimin Mübarek Berat Kandilini tebrik eder, bu gecenin günahlardan beratımıza vesile olmasını dilerim.


Tasarım & Programlama: SuçatıHaber Teknik Ekibi
SuçatıHaber / Tebrik Ediyoruz... / 4.8.2009

Sitemizin kuruluşunda oldukça istifade ettiğimiz bir arkadaşımız olan İsmail Bey'in bugün düğünü başlamış bulunmaktadır. Kendisini tebrik ediyor. İsmail bey ve eşi İlknur hanıma bir ömür boyu mutluluklar diliyoruz.


Tasarım & Programlama: SuçatıHaber Teknik Ekibi
SELAHATTİN CAMCI / KUTLAMA / 4.8.2009

Tüm islam aleminin kandilini kutlar hayırlara vesile olması dileğiyle. Nice kandillere ALLAH YAR VE YARDIMCINZ OLSUN .


Tasarım & Programlama: SuçatıHaber Teknik Ekibi
Hidayet Takçı / Baş Sağlığı / 3.8.2009

Merhume Gülendam Önder Hanımefendiye Allah'tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine sabırlar diliyorum. Mekanı cennet olur inşallah.


Tasarım & Programlama: SuçatıHaber Teknik Ekibi
Mustafa BOĞA / BAŞSAĞLIĞI / 3.8.2009

Aşık veyselin dediği gibi iki kapılı bir handa gidiyoruz gündüz gece. Doğumuyla giriş yaptığı bu alemden ölümüyle çıkış yapmıştır. Ne mutlu yaşarken öbür dünyanın hasretiyle yananlara, onun için hazırlıklı gidenlere. Mesai arkadaşımız Mehmet Önder'e ve kardeşlerine başsağlığı dilerken annelerinede mekanı cennet olsun dileklerimle...


Tasarım & Programlama: SuçatıHaber Teknik Ekibi


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

Şu anda 26. sayfadasınız.Mesaj Ekleme Formu.

*Mesajınız onaylandıktan sonra yayımlanacaktır..

Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

SuçatıHaber Anket

Sizce Gürün Belediye Başkanlığı seçimini kim alır?
Ak Parti adayı Feyzullah Arslan
MHP adayı Nami Çiftçi
Sonuçlar

Google

Il Il Hava Durumu


Ziyaretçi Sayımız

Aktif Ziyareti
Bugun505 
Ayrnt
 
SuçatıRSS
 Haberler | En Çok Okunanlar | En Çok Oy Alanlar
 


Altyapıda yardımları olan mydesign ve efkan teşekkürler.
Suçatı Haber 2009
Tasarım ve Kodlama: SuçatıHaber Teknik Ekibi