Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

BELEDİYE BAŞKANINDAN MESAJ VAR

Kategori Kategori: Güncel Olaylar | Yorumlar 6 Yorum | Okunma 2390 Okunma | 04 Ocak 2010 16:44:35

Suçatı Belediye Başkanı Nazım Bey'in bir önerisi var...

BAŞKAN'DAN MESAJ VAR...

Sevgili Suçatılı kardeşlerim, sizlerin desteği ve yardımıyla ancak başarabileceğimiz, çok önemli olduğuna inandığım, Kasabamız için sayısız faydası ve getirisi olacağını düşündüğüm, Suçatılıyım diyen herkesi yakından ilgilendiren bir projemi, görüş ve düşüncelerinize arzedip bu konudaki öneri ve tavsiyelerinizi bildirmenizi bekliyorum.


Evet Dostlarım, artık kasabamızın, Suçatımızın kitabının yazılması zamanının geldiğini hatta geç bile kalındığını düşünüyorum. Kaybolmaya yüz tutan değerlerimizi, kültürümüzü, anane ve adetlerimizi, sıradışı kişilikleri, hatıralarımızı, mizah anlayışımızı, ürettiklerimizi, Kasabamızın kurulduğu günden bu güne yaşadığı tarihsel süreci, farklılıklarımızı, hülasa Suçatı ve Suçatılı adına kayda değer ne varsa tamamının kayıt altına alındığı ve bu kitabı okuyacak olan büyük küçük Suçatılıyım diyebilen herkesin kendisinden birşeyler bulabildiği anlamlı ve değerli bir eser meydana getirelim istiyorum.


Bu konuda aklına, bilgisine, tecrübesine, ilmine saygı duyduğumuz, yetenekli ve bizimle aynı hassasiyetleri paylaşacak ve belkide bazı hazırlık ve çalışmaları olan kardeşlerimin olduğunu biliyorum. Yapacağımız çalışmanın usûl ve esaslarını, şartlarını ve ilkelerini ilerleyen gün ve aylarda şekillendirebiliriz. Örneğin bu işlerde uzman bir kardeşimizin başkanlığında bir komisyon kurarız. Bu komisyonun açacağı bilgi havuzuna herkes elindeki, dilindeki, aklındaki belge ve birikimleri ulaştırarak katkıda bulunabilir. Yeter ki döküman ve bilgileri elde ettikten sonra (Bu hazırlık epey uzun sürebilir. Belki bir belki de üç sene ama acelemiz yok) gerekli tasnif ve konu başlıklarının altını doldurarak eserimizi yayına hazırlayabiliriz.


Sevgili kardeşlerim, bu projemizi ilerleyen günlerde yapacağımız görüşmelerle daha da olgunlaştırabilir ve zenginleştirebiliriz. Dizgi ve baskı konusunda İl Kültür Müdürümüz Sayın Kadir PÜRLÜ Bey ile yaptığımız ön görüşmede çok olumlu ve iyimser sinyaller aldım. Sonuç olarak şunu ifade edeyim ki, Bu çalışmanızın maddi karşılığı olmayabilir, ama Suçatılı'nın tarihine ölümsüz bir sima olarak hafızalarda ve gönüllerde yer edinmenin manevi kazancı ve lezzeti, ömrümüzde ancak bir sefer elde edebileceğimiz müstesna bir güzellik olsa gerek.


Yeni yılda tüm Suçatılı kardeşlerimin huzurlu, sağlıklı, başarılı, mutlu ve gönüllerinden geçen tüm güzellikleri elde etmiş olarak yaşamalarını yüce Allah'tan niyaz ederim.Suçatı Belediye Başkanı


NAZIM TAKCI

iş,

Tel:0346 7256 003

Cep:05327679746


 | Puan: Henüz oy verilmedi / 0 Oy | Yazdırılabilir SayfaYazdır

Yorumlar

Mehmet Toprak { 23 Ocak 2010 12:38:09 }
Benim   Hidayet bey in yazdıkları aklımdan geçiyordu sağolsun o benden önce davrandı bende çok merak ediyorum bizlere düşen ne vazife varmı şimdiye kadar neler yapıldı selam ve saygılarımla
Hidayet Takçı { 23 Ocak 2010 00:11:03 }
Başkanım,

Başlattığınız bu güzel proje şu anda ne vaziyette merak ediyoruz. Günlük koşuşturmalar arasında kaybolup gitmemesi gereken önemli bir iş. İnşallah bir an önce projeye başlanır. Bu arada Mehmet Ali Öz beyin Suçatı tarihi üzerine bir araştırması varmış, o çalışma da projeniz için önemli bir destek olacaktır diye düşünüyoruz.
Nafız YAMAN { 19 Ocak 2010 12:57:43 }
Başkanım çok güzel bir proje olur. İlk defa dikkatli baktığım yukarı köyün camisinin içi suçatının sanki tarihini anlatıyor. Ocak 2010 da vefaat eden Gaygılı Bekir amcanın torununu onca zahmetlerle Suçatı''nda hiç doğup büyümediği halde defnedilmeye getirilmesi kasabamızın öemini bizlere sunmakta. Suçatı''nın güzelliği ve tarihi hakkında bizlere çok çok güzel örnekler geleceğine eminim. Saygılarımla.
Zeynel TAKCI { 07 Ocak 2010 18:26:49 }
Başkanım,
Suçatı ile ilgili kitap yazma projenizi destekliyoruz.Eğer hayata geçirilebilirse ölümsüz ve çok faydalı bir eser olacağına inanıyorum.Yapabileceğimiz bir şey olursa seve seve katkı yapmaya hazırız.Selam ve sevgilerimle...
Emrullah çörten { 05 Ocak 2010 13:44:55 }
fikir ve bilki katkımız olmasada, buda benim memleketimin diyerekten alıp okuyabileceğim bi kitap olur,
güzel düşünce, inşaallah emeklerinizin karşılığını alırsınız..
Hidayet Takçı { 04 Ocak 2010 20:53:26 }
Değerli Başkanım,

Böyle güzel bir proje, bizim ekip olarak yapmakta olduğumuz ve yapmayı planladığımz işlerle paralellik arz ediyor. Bu bakımdan böyle bir projeden dolayı biz ekip olarak heyecanlandık ve mutlu olduk. Kasabamız kültürü, tarihi, örf ve gelenekleri konusunda epeyce bir çalışmamız var ve eğer siz de isterseniz bu çalışmalarda ekip olarak görev almak isteriz. Hatta bu çalışmaları sizin de desteğiniz ile biz götürmek isteriz.

Selamlar,
Diğer Sayfalar: 1. 

 

Yorum YazınKalınİtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    

Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

SuçatıHaber Anket

Sizce Gürün Belediye Başkanlığı seçimini kim alır?
Ak Parti adayı Feyzullah Arslan
MHP adayı Nami Çiftçi
Sonuçlar

Google

Il Il Hava Durumu


Ziyaretçi Sayımız

Aktif Ziyareti
Bugun44 
Ayrnt
 
SuçatıRSS
 Haberler | En Çok Okunanlar | En Çok Oy Alanlar
 


Altyapıda yardımları olan mydesign ve efkan teşekkürler.
Suçatı Haber 2007
Tasarım ve Kodlama: Fatih TAKCI