Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

2009'dan 2010'a Kalanlar

Kategori Kategori: Yazı - Makale | Yorumlar 1 Yorum | Okunma 1828 Okunma | Yazar Yazan: hidayet | 28 Aralık 2009 13:39:49

İyi bir yıl dileklerimle

2009'dan 2010'a Kalanlar


2009 değerlendirmelerinin gırla gittiği bir dönemdeyiz. Radyolar, televizyonlar ve bilimum basın yayın organları 2009 değerlendirmeleri yaparken bizim geri kalmamız olmazdı.


Ziyaretçi sayıları bakımından iniş çıkışlar yaşadığımız bu yıl SuçatıHaber tarihine altın harflerle yazılmayı hak etti. Uzun yıllardır hayalini kurduğumuz, hatta ilk olarak SuçatıHaber'i konuştuğumuzda aklımızda olan şey, yani dergi fikri sonunda gerçek oldu ve gerçekleşmesi 2009 yılına rasgeldi. Dergi fikrinin konuşulduğu o sofraya saygılarımı gönderiyorum.


Derginin çıkması kolay olmuyor tabi. Öncelikle bu işleri bilen birilerinin yardımı lazımdı ve o yardım ekibimizden bir arkadaştan geldi. Sevgili Osman kardeşim geçen bayram açtığım bu fikrin kısa zamanda gerçek olmasında en büyük pay sahibi. Fikirden fiile geçerken kapısını çaldığımız arkadaşlardan biri ise Ayşegül kardeşim oldu. Sağolsun dergimizin tasarımı için elinden geleni yaptı ve yapmaya devam ediyor. Hatta yayın kurulundaki görevini de hakkıyla götürüyor. Dergi çalışmalarıyla birlikte bize canla başla yardım eden bir diğer isim ise sevgili Nurten hanım. Bilgisayar konusunda acemiliğine rağmen elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor. Bilişim yetenekleri arttıkça çok daha katkı sağlayacak inşallah. Heyecanına bizzat şahidim. Yayın kurulumuzda bulunan Emrullah Bey, Yunus Bey ve Hulusi Bey'de yine bu hareketin bu noktalara gelmesinde pay sahipleri. Memleket aşkıyla yapılan bu hizmette emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. İnşallah dergimiz büyüdükçe bu ekipte büyüyecek. İkinci sayımız birinci sayımızdan daha iyi olacak. Gittikçe büyüyen bir dergi sizleri bekliyor inşallah.


2008 yılında Gazete, 2009 yılında Dergi ile yükselen bir trende sahibiz şükürler olsun. Bu trendin 2010 ayağında hepinizin tahmin ettiği gibi Kitap çalışmalarımız olacak inşallah. Şu an sitemizde mevcut yazılara bakınca en az birkaç kitap çıkarabileceğimizi görüyoruz. İnşallah Ocak 2010 ile birlikte Kitap çalışmaları için de ayrı bir ekip kurup bu çalışmaları götüreceğiz.


Sevgili Arkadaşlar, memleket hizmeti kolay iş değil. Bu zorluk yaptığımız işlerin iş olarak görülmemesi ile başlıyor muhakkak. Edebi çalışmalar yeteri kadar değer bulmuyor ama yine de biz çalışmaya devam edeceğiz. Ayakları yere basan işler yapabilmek için bir ortam oluşturmak lazım. Biz edebiyat ile kültür ile projeler için bir altyapıya doğru gideceğiz inşallah. Elimizde bir belediye, bir kaymakamlık veya bir dernek gibi resmi bir yetki yok ama zamanla inşallah en azından bir dernek olmayı planlıyoruz. Vakti geldiğinde projelere de girmeyi ümit ediyoruz. Bunlar zamanla ve Allah'ın nasip etmesiyle olacak işler.


2010 yılının 2009 yılından daha iyi olmasını, memleketimiz için, dünyamız ve insanlık için diliyorum. Lütfen hepimiz iyilik ve hayır dileyelim, bu dilekler dua etkisi yapacak ve birşeyler daha iyi olacaktır emin olun.


Hidayet Takçı

 | Puan: 10 / 1 Oy | Yazdırılabilir SayfaYazdır

Yorumlar

Nurten TAKCI { 29 Aralık 2009 00:43:22 }
Sevgili Hidayet dergileri dağıtırken verdiğim kişilerden özellikle siteye girip gezmelerini ve yorumlarını yazmalarını rica ettim. O gün heyecanlada bekledim ama beklediğim yorumlar mail olarak döndü. O kişiler beklediğimizin çok üstünde yazarlar şairler var insan böyle güzel yazan kişilere ne yazacağını şaşırıyor sadece doya doya okuyor vb. yorumlar yazmışlar. Ayrıca dergiyi inceleyen bir arkadaşta biraz daha resim, bir kaç reklam vede spor köşesi eklense harika bir gazete olur dedi. İnşallah bir gün oda olur.Bu sitede yazan herkes bizlerin gurur kaynağı.Allah hepinizden razı ,yolunuz açık olsun...
Diğer Sayfalar: 1. 

 

Yorum YazınKalınİtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    

Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

SuçatıHaber Anket

Sizce Gürün Belediye Başkanlığı seçimini kim alır?
Ak Parti adayı Feyzullah Arslan
MHP adayı Nami Çiftçi
Sonuçlar

Google

Il Il Hava Durumu


Ziyaretçi Sayımız

Aktif Ziyareti
Bugun39 
Ayrnt
 
SuçatıRSS
 Haberler | En Çok Okunanlar | En Çok Oy Alanlar
 


Altyapıda yardımları olan mydesign ve efkan teşekkürler.
Suçatı Haber 2007
Tasarım ve Kodlama: Fatih TAKCI