Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

Mart Ayının Sonu

Kategori Kategori: Yazı - Makale | Yorumlar 3 Yorum | Okunma 1734 Okunma | Yazar Yazan: hidayet | 31 Mart 2009 23:46:00

Yeni döneme Merhaba...

Mart Ayının Sonu

 

Uzunca geçti yine mart ayı, uzayan mart dokuzu soğuğu, seçim atmosferi derken hepimizin içini sızlatan helikopter kazası. Böylesine uzun bir aya not düşmemek, onu es geçmek olmazdı. Mart ayı sitemiz için de kasabamız için de uzun geçti ve sonunda, dakikalar sonra bu ayda sona erecek. Yeni bir gün gelecek, yeni bir ay gelecek, bu yeni güne ve yeni aya merhaba demeden mart ayını bu yazıyla kapatalım inşallah.

 

Değerli arkadaşlar Muhsin Yazıcıoğlu beyefendinin bütün Türkiye’yi yasa boğan ölüm haberini bizler de sizler gibi gözlerimiz yaşararak izledik. Sağlığında kıymetini pek de bilemediğimiz bir değeri daha kaybettik. Gerçi kendisiyle tanışmış, hatta kendisiyle öyle onur verici bir sebeple tanışmıştık ki şu an içim o bakımdan çok huzurlu. 1999 yılında hiçbir parti teşkilatında olmayan bir şeyi, bilgisayar kursu çalışmasını İstanbul’un şirin beldesi Çavuşbaşı’nda dışarından destek vererek düzenlemiş ve rahmetlinin övgüsünü kazanmıştık. Daha sonraki yıllarda memuriyetim dolayısıyla parti teşkilatlarında dışarıdan destek vermeyi dahi etik bulmadığım için o çalışmayı bıraktım.   Muhsin bey memlekette nadiren yetişen çok değerli insanlardan biriydi, mekanı cennet olsun…

 

Mart ayının sonunda kasabamız için de çok önemli bir değişiklik oldu. 2004 yılından beri kasabaya hizmet edenler görevi yeni başkan Nazım TAKÇI’ya bıraktılar. Kasabamız için ve hepimiz için hayırlı uğurlu olsun. Belediye başkanlığı seçimi yarışında sizlerin de takdir ettiği gibi sitemiz birçok hakarete hatta tehdide maruz kaldı. Biz bütün bunlara karşı terbiyemiz gereği cevap vermedik, sadece dedik ki biz bir aynayız, iyiler kendini görüyor iyi şeyler yazıyor, kötüler de kendini görüp kendini tarif ediyor. Ve sitemize yapılan hakaretleri hakaret sahiplerine aynıyla iade ettik. Yani kendilerinden geleni kendilerine gönderdik, o bakımdan üzerimize atılmaya çalışılan bütün kötü şeyler tekrar kendilerine iade edilmiştir. Atalarımız ne demiş “kötü söz sahibine aittir”.

 

Sevgili arkadaşlar, bakın kimsenin kavgadan hoşlandığı yok, kimsenin kavgaya taviz verdiği de yok, çocuklar yaptığında bile eleştirdiğimiz kavgayı hangi mantıkla biz yaparız. Ayrıca kavga ve gürültüyle kim sonuç almıştır. Son seçimlerde bütün yorumcuların ortak yorumu şu oldu “Halkımız kavgaya ve kavga yanlılarına pirim vermiyor”.

 

Evet kavga insanları yüz yüze bakamaz hale getirir. Küçücük bir kasabada ise mutlaka ama mutlaka insanlar birbiriyle karşı karşıya geleceklerdir. Bir daha böylesi tatsız ve kasabamıza yakışmayan şeylerin yaşanmamasını diliyorum. Biz büyük olarak kavga edersek küçükler neler yapmaz, lütfen herkes bundan sonra, yaptıklarına, dediklerine daha fazla dikkat etsin. Bir kez daha diyorum kavga ve hakaret kolay olduğu için çocuklar bile yapıyor onları, önemli olan uzlaşı, önemli olan hoşgörü ve önemli olan insanlık. Zor olan bunlar…

 

Evet, kasabamız için yeni bir dönem başlıyor. Yeni başkanımızı ve ekibini seçim çalışmalarındaki performanslarından dolayı tebrik ediyorum. Eğer saygısızlık gibi algılanmazsa kasabanın bir ferdi olarak saygıdeğer başkanımdan bazı beklentilerimiz var. Müsaadenizle ve başkanımızın müsaadesiyle onları buradan paylaşmak istiyorum.

  • Beş yıllık görev süreniz boyunca kasabamıza hak ettiği hizmeti yaparak onu en seçkin beldelerden biri haline getiriniz.
  • Kasabamızı marka haline getiriniz.
  • Reklam yapmak yerine hizmet yapınız.
  • Birçok şey yapacaksınız ama önce bir belediyenin yapması gereken işleri hakkıyla yapınız. Örneğin, nüfusumuz azalmış olabilir eğer imkanı varsa belediye otobüsleri yeniden aktif hale gelsin ve ulaşım problem olmaktan çıksın.
  • Kasabamıza yüksek okul veya yüksek okulun bir bölümü açılması eğer mümkünse o konuda lütfen  çalışma yapınız, bizim yapabileceğimiz bir şey olursa bize de görev veriniz.
  • Başkanlığınız süresince beyaz masa tarzında bir çalışma ile vatandaşla daha iyi ilişkiler içinde olunuz.
  • Kasaba dışında bulunan kişilerle kasabanın bağlantı noktası olunuz ve kasabayla ilgili konularda kasaba dışındakilerle de görüş alışverişi yapınız. Uzakta bile olsak Suçatılıyız ve Suçatı’nın sorunları hepimizi ilgilendiriyor. Yükünüzün bir kısmını almak, size yardım etmek hepimizin boynunun borcu.

 

Başkanım, Allah nasip etti SuçatıHaber olarak 2001 yılından bu yana kasabamız için bir şeyler yapmaya çalışıyoruz, bu çalışmalarımız esnasında şunu gördük, kasabamızın potansiyeli çok yüksek, yetişmiş eleman sayısı çok fazla, kasabada bulunandan daha fazlası dışarıda, lütfen bu potansiyeli kullanınız. Bunun için öncelikle sağlam bir bilgi ağı ile bu gücü ortaya çıkarınız ve böylece kim ile ne iş yapılır bunu daha net görme şansına kavuşursunuz. Değerli madenler derinlerde bulunur, o yüzden onları aramak zahmetine katlanın faydasını siz görürsünüz. Daha görevinizin başında başınızı ağrıttım kusura bakmayın, Allah utandırmasın, Allah yar ve yardımcınız olsun.

 

Saygılarımla,

Hidayet Takçı

 | Puan: Henüz oy verilmedi / 0 Oy | Yazdırılabilir SayfaYazdır

Yorumlar

Hidayet TAKÇI { 01 Nisan 2009 23:52:08 }
Sevgili Kardeşim iltifatın için teşekkür ederim.

Zeynel Ağabey, biz başkanımızdan beklentilerimizi ifade edeceğiz, o bizden beklentilerini ifade edecek ve karşılıklı fedakarlıklarla kasaba için elimizden geleni yapacağız inşallah. Sizin de belirttiğiniz gibi daha önceki dönemlerde de beklentilerimizi zaman zaman yazmış ve kimi zaman kaale alınmış kimi zaman da alınmamıştık. Allah herkesten razı olsun. Biz ses veririz bu sese karşılık gelen aks-i seda sesin vardığı yerden yere değişir. Bu yankılara karşı da halkımız sağduyusu ile kararını verir.

Selam ve saygılarımla,
Zeynel TAKCI { 01 Nisan 2009 23:35:04 }
Değerli kardeşim Hidayet bey, seçim döneminde yaşadığımız durumu çok güzel özetlemişsiniz.Umarım mesaj adrese gitmiştir.Çok değerli başkanımızdan bazı beklentileriniz ve önerilerinize katılmamak mümkün değil.Ancak her şeyi başkanımızdan beklememeliyiz.Bizler de elimizden geldiğince üzerimize düşen görevleri yapmalıyız.Bundan önceki dönemde de güzel önerilerimiz olmuş ancak kaale alınmamıştı.Bu yapıcı yazınızdan dolayı kutlarım.Gürün'den selamlar...
Osman TAKCI { 01 Nisan 2009 15:51:24 }
Akademik Kariyer yapmış,kaliteli bir insana böyle güzel bir yazı yakışırdı zaten.
Diğer Sayfalar: 1. 

 

Yorum YazınKalınİtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    

Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

SuçatıHaber Anket

Sizce Gürün Belediye Başkanlığı seçimini kim alır?
Ak Parti adayı Feyzullah Arslan
MHP adayı Nami Çiftçi
Sonuçlar

Google

Il Il Hava Durumu


Ziyaretçi Sayımız

Aktif Ziyareti
Bugun31 
Ayrnt
 
SuçatıRSS
 Haberler | En Çok Okunanlar | En Çok Oy Alanlar
 


Altyapıda yardımları olan mydesign ve efkan teşekkürler.
Suçatı Haber 2007
Tasarım ve Kodlama: Fatih TAKCI