Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

GURURLU ANALARIN KAHRAMAN EVLATLARI

Kategori Kategori: Yazı - Makale | Yorumlar 11 Yorum | Okunma 4748 Okunma | 09 Ocak 2009 20:54:35

Şehitler için yazılmış bir yazı...

GURURLU ANALARIN KAHRAMAN EVLATLARI

03.10.2008/Cuma
Mermilerle kazındı analarımızın yorgun yüreklerine bu tarih. Kolay mı ki? Onlar belki bin kere öldü 9.5 saat içinde. Kulaklarında evlatlarının sesi varken,ateş sesleri aldı yerini.Gözlerinde hayalleri varken,karanlık bürüdü ortalığı ve bir kez daha dalgalandı al bayrak gururla,haykırarak söylendi İstiklal Marşı.

Acılı haber yayıldığında ağıtlar yükseldi yurdun dört bir yanından. İşte o zaman gözyaşları düştü mermilerin üstüne. Biri de keşke gitmeseydi demedi.”Beni de alın, asker olalım” diyen sesler hiç eksilmedi göklerin hâkimi Türk bayrağının yanında. Hakkâri, Mersin, Düzce, Şırnak, Zonguldak, Kayseri, İstanbul, Sivas tek yürek tek ses oldu Mehmetçiklerimizin son yolculuğunda.

Son kez öpüyordu 5 yaşındaki oğlu ya da hiçbir şeyden habersiz şaşkınlıkla olanları izliyordu yeni doğan kızı. Ama hepsi bugünün Mehmet evladı yarının Mehmetçikleri olacaklardı. 17 gencimiz Mehmetçiğimiz soğuk ve karanlık toprağın altında sonsuz uykuya yatmışken, binlerce yürek şükretti onlara. Binlerce yürekten kan damladı onlar için. Ama hepsinin başı dimdikti. Herkes nasıl böyle korkusuz savaştıklarını düşünüyordu. Çünkü onlar Türk genci.Çünkü onlar GURURLU ANALARIN KAHRAMAN EVLATLARIYDI!


Sinem ÜZÜMCÜ
İlköğretim Öğrencisi
Okullar arası kompozisyon yarışması İzmir birincisi oldu.

 

 | Puan: 10 / 9 Oy | Yazdırılabilir SayfaYazdır

Yorumlar

Muhsin Sandıkkaya { 09 Mayıs 2009 12:07:36 }
Canım yeğenim,seni candan kutluyorum,ve başarılarıyın devamını dilerim.
                                Dayın Muhsin
Aynur (sandikkaya) Ilgen { 13 Nisan 2009 23:04:59 }
Canim benim, akrabam olarak seninle gurur duydum. Duygulari ne guzel dile getirip yaziya dokmussun. Ben Izmirden Muhsin dayinin kizi Aynur. basarilar dilerim ,, seni bu yazindan dolayi alkisliyorum
FATİH DOĞAN { 21 Şubat 2009 22:40:44 }
bu güzel yazıyı okuyupta cevap yazmamak...yorum yazan soy isimleri görüpte serhat'ımı anmamak mümkün mü..hayatımda en çok sevdiğim arkadaşım evet okul arkadaşım sıra arkadaşım can arkadaşım...allah bizlerede yanında komşu olmayı nasip etsin..evet analar,analarımız hakkınızı nasıl öderiz bilmiyorum. benim ,serhat'ımın ve tüm anaların ellerinden öperim..
Ramazan SANDIKKAYA { 18 Şubat 2009 08:27:52 }
Bu küçük yaşta,minicik,körpe bir kalple,şehitlerimize ithafen bu duyguları dile getirip çoşturmak karşısında dayın olarak ben helal olsun yeğenim demeden kendimi alamıyor,seni kutluyor,öpüyor,başarılarının devamını diliyorum.
Ramazan SANDIKKAYA { 17 Şubat 2009 12:12:30 }
Sevgili yeğenim,aziz şehitlerimiz anısına yazmış olduğun vatan,millet aşkı ile dolu.,manevi kalpleri çoşturan şehitlerimiz için dile getirip yazdığın güzel yazıyı okuyup,helal olsun, bu yaşta bu duyguları dile getiren yeğenime demeden geçemiyor,özlemle öpüyor,başarının devamını diliyorum.Dayın . Kayseri
Merve SANDIKKAYA { 14 Şubat 2009 00:09:24 }
Kompozisyonun çok güzel sinemcim.içimizdeki ses olmuş yüreğimizde acısını hissettiğimiz duyguları adeta açığa çıkarmışsın.
     Başarılarının her alanda ve hayatın boyunca devam etmesini diliyorum!
Selahattin ÜZÜMCÜ { 14 Ocak 2009 13:49:45 }
Sevgili yiyenim yazmış oldugun kompozisyonunun her cümlesiyle ayrı ayrı duygularımıza hitap ettigin için seni birkez daha canı gönülden kutlarım.Başarılarının artarak devam etmesi dileyiyle.
Burhan Emre { 13 Ocak 2009 01:22:21 }
Sinem,ödül alan bu edebi değeri yüksek yazından dolayı kutlarım.Hakikaten yüzlerce yazı arasından seçilerek il birincisi olmak kolay bir iş değil.Bir Suçatılı olarak gurur duydum seni tebrik ediyorum.
mustafa sandıkkaya { 12 Ocak 2009 20:26:00 }
sinem, duygu ve içtenlik dolu bu yazın için seni kutluyorum...ve başarılarının artarak devam etmesini temenni ediyorum...bu vesile ile tüm şehitlerimize allahtan rahmet ve kalanlarına sabırlar diliyorum...slmlr...
hakim { 10 Ocak 2009 14:23:40 }
Sinem, İzmir gibi Türkiyenin en büyük illerinden birinde kompozisyonda birinci olman beni gururlandırdı. Eminim bu başarından tüm Suçatılılar gurur duymuştur. Yazmaya ve ailen başda olmak üzere tüm suçatıları gurulandırmaya devam et. Başarılar diliyorum.
Diğer Sayfalar: 1. 2. 

 

Yorum YazınKalınİtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    

Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

SuçatıHaber Anket

Sizce Gürün Belediye Başkanlığı seçimini kim alır?
Ak Parti adayı Feyzullah Arslan
MHP adayı Nami Çiftçi
Sonuçlar

Google

Il Il Hava Durumu


Ziyaretçi Sayımız

Aktif Ziyareti
Bugun123 
Ayrnt
 
SuçatıRSS
 Haberler | En Çok Okunanlar | En Çok Oy Alanlar
 


Altyapıda yardımları olan mydesign ve efkan teşekkürler.
Suçatı Haber 2007
Tasarım ve Kodlama: Fatih TAKCI