Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

Mehmet GÖZLÜKÇÜ'nün Vefatı

Kategori Kategori: Güncel Olaylar | Yorumlar 54 Yorum | Okunma 16223 Okunma | Yazar Yazan: yavuz | 23 Aralık 2008 11:34:06

Hüzünlü bir hikaye, insanın içini sızlatıyor, gözünü yaşartıyor, Allah rahmet eylesin Mehmet Ağabey (ve Nurettin Amca) ve eline sağlık Yavuz Hocam...

Mehmet GÖZLÜKÇÜ'nün vefatı

İnceden bir kar yağıyor memlekete.
Toprak misafirini beklerken, insanların gözünde incecik bir yağmur çiseliyor.
Son kez yolcu edeceğiz sevdiğimiz bir ismi daha
…………………………
Müdürüm : “yaa şu senin taksici, telinli Memed GÖZLÜKÇÜ kaza geçirmiş kangalda ve galiba……” diye sözü uzattığında, Memed abinin, suçatı belediyesinin o fiyakalı, mavi mersedes otobüsünün direksiyonundaki hali geldi gözümün önüne.

Okula giderken Taksi durağının yanından geçtiğim için, hemen her gün selamlaştığım ve telefonuma SIRIMCI diye kaydettiğim Mehmet GÖZLÜKÇÜ’yü, bir türlü ölmüş hayal edemedim. İnanamadım aslında…. Ama çok kısa bir telefon trafiğinden sonra emin oldum ki Sırımcı sabah 9 gibi Gürün’den yolcuları avukat Zeynal TAKCI, eşi, iki kızı ve Zeynel beyin kayınbabası Nurettin (KARATEPE –Çamlıca) amcayı da alarak Sivas istikametine yola çıkmış, saat 10 civarında Gürün-Kangal yol ayrımı yakınlarında (samafor gediğinin kocakurt tarafında) kendisini solladığını zannederek, direksiyonu önüne kıran 23 plakalı bir otomobile arkadan çarpmış, ardından her iki araçta da direksiyon hakimiyeti kaybedilmişti…. Sonrası ise korkunçtu!!.. Memed abinin aracının 6-7 takla attığı söyleniyor…. Hemen yanında ön koltukta oturan Zeynel bey “ tam hatırlayamıyorum, uyuyordum ama bir aracın bize yada bizim başka bir araca çarptığımızı, ardından yoldan çıktığımızı ve bir iki taklayı hatırlıyorum.. kendime geldiğimde başımızda ağlaşan insanlar vardı” diyor.. yaralanmış ama emniyet kemeri onu hayata bağlamıştı. Eşi ve büyük kızı da kendisi gibi yaralanmıştı. Küçük kız Gamze uyuyormuş kaza anında ve vücudunda bir çizik bile yok. Ama ne yazık ki Nurettin amca ve Memed abi o kadar şanslı değillerdi..

Nurettin amca ve Zeynel ağabeyler geçtiğimiz Perşembe akşamı felç geçiren eşi Helime teyzeyi ziyaret edip hatta mümkünse alıp evine getirmek amacıyla çıkmışlarmış yola...
Ve Sırımcı… Mehmet GÖZLÜKÇÜ…..
O yine işinin başındaydı
Onun taksisinde bir küçük çiçek resmi ve altında “çiçek taksi” yazısı vardı.
Çalışkan, dürüst, ahlaklı bir insandı.
İyi bir esnaftı.
Eli bol gönlü bol bir insandı. Ailesine çocuklarına gerçekten çok bağlıydı ve her karşılaşmamızda mutlaka çocuklarının eğitiminden, geleceğinden onlara dair planlarından anlatırdı..
Fırsat bulduğunda telin’in kalbinde yani Adem abinin kahvehanesinde bol muhabbetli 81 oynarlardı..
Müşterisi gerçekten boldu ve sık sık Abidin (BİLGİÇ) hocamdan esprili bir üslupla “yaaa Hocaa vallahi gene tükendi benim kartlar müşteriye karşı perişan oluyorum Heerif! şu senin yazıcıdan ecik kart basale gene.”
Giyimine kuşamına itina gösterir hemen her zaman tıraşlı olurdu. Arabasında müşterisi varken pek konuşmazdı.
O iyi bir insandı.
Ben hala onun ölümüne inanmakta zorlansam da onun bahanesi daha doğmadan yazıldı alnına. Dün sabah Son kez bindi ÇİÇEK TAKSİsine.
Ölüm geldi divana baş ağrısı bahane!!! Demişler … herkese bir bahane lazım değil mi?.. O da son bahanesini dün saat 10 civarı çok sevdiği, ekmek teknesi çiçek taksisinde yaşadı ve öldü
ALLAH rahmet eylesin
Mekanı,mekanları cennet olsun…..

 | Puan: 10 / 9 Oy | Yazdırılabilir SayfaYazdır

Yorumlar

EMRAH GİRGİN { 30 Aralık 2008 14:01:30 }
memet abi çok sevdiğim bir abiydi çok iyi bir şöför çok degerli bir esnaftı. onun zamansız ölümü herkes gibi benide çok üzdü ALLAH MEKANINI CENNET ETSİN ALLAH AİLESİNE SABIR VERSİN
gürkan gözlükcü { 29 Aralık 2008 13:04:51 }
ailemizin gururu vazgeçilmezlerdendin seni çok özleyecegim mekanın cennet olsun
İsmail TAKCI { 29 Aralık 2008 12:07:09 }
Hafta sonu cüzdanımda Mehmet abinin kartvizitin gördüm.Bu bayramda kardeşim Eyüp'le memlekete gitmiştik güründe alış veriş yaptık Teline gideceğiz başım önde terminale doğru ilerlerken 'uğurlar olsun' lafıyla başımı kaldırıp baktım Mehmet abi 'hah mehmet abi ya seni görmem iyi oldu bizi köye bırak' dedim. Rahmetlik bizi boğaz içi mahallesine kadar götürdü.Mehmet abi bana numaranı ver lazım olduğunda seni ararım dedim çıkardı bir kartvizit verdi.Bayram tatili boyunca birkaç kere de ulaşım ihtiyacımızı karşılamıştı.

'Her nefis (canlı) ölümü tadacaktır' (Ali İmran Suresi ayet 185) Ölüm Allah'ın emri her insan ölecek yaştadır.Rahmeti bol RAHMAN (C.C.) ölenlerimize rahmetini bol versin yakınlarına sağlık ve sabır ihsan etsin.
NURSEL- ÖKKEŞ BOZDAĞ { 28 Aralık 2008 22:44:02 }
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.yakınlarına ve tüm tanıdıklarına allah sabır versin...
yiğeni fatoş ateş(gözlükçü) { 28 Aralık 2008 15:01:56 }
Acımız gerçekten çok büyük.Önce babamı(Yusuf Gözlükcü)ardından dağ gibi amcamı(Mehmet)kaybetmek gerçekten inanılır gibi değil.Hala inanamıyorum,yalan gibi geliyor..amcama rahmetli demeye dilim varmıyor ama onu dağ gibi görünüşünün altında yatan çocuk kalbiyle hatırlayacağım.Daha babamın yokluğuna alışamamışken bunu kabullenmek gerçekten zor olacak ama...kader,mukadderat.Allahtan gelene dilimiz,elimiz kolumuz bağlı işte.Yapacak bişey yok.Bol bol dualarımızla onları rahatlatmaktan başka.Allahım geride kalanlara uzun ve hayırlı ömürler versin.hepimizin başı sağolsun...
Hidayet Takçı { 28 Aralık 2008 00:37:03 }
Sevgili Yavuz Selim Hocam,
Sitemiz siz değerli yazarları ile büyüyür ve değer kazanıyor. Sizler katkıda bulundukça sitemiz dosta düşmana karşı daha da büyüyor ve amacına her geçen gün biraz daha yaklaşıyor. Amacımız bütün kasabanın tek yürek olması idi. Bu amaca bugün bir acı olay ile ulaştık, yarın bir mutlu haber ile ulaşırız inşallah. Ama acı, tatlı her olayda bir araya gelebiliyoruz, bu bir araya gelmelerde sitemiz bir nebzecik yardımcı olabiliyorsa bize ne mutlu. Bundan sonra da bütün kasabanın tek yürek olması adına siz ve diğer arkadaşlarımızın sitemize katkılarını bekliyor, saygı ve sevgiler sunuyorum herkese.
y.selim { 27 Aralık 2008 21:58:42 }

   bu sayfaya yazılan acı ve özlem dolu güzel cümleler beni gerçekten çok mutlu etti. Mekanı cennet olsun..
   bu arada Necati abi ben sizi Mehmet abi ile seyahatlarım esnasında gıyabınızdaki muhabbetlerle tanıdım.Başınız sağolsun.
   acı tatlı günlerimizde ACILARIMIZI ve MUTLULUKLARIMIZI paylaşmamıza vesile olan SUÇATI HABER ekibine çok teşekkür ederim....
taner { 27 Aralık 2008 19:17:22 }
yaaaaaaaaa.duydugumda inanın ağzım böyle açık kalmış .daha sonra kendime geldiğimde olamaz yalan dedim.mehmet ağbi ALLAH rahmet eylesin mekanın cennet olsun geride kalanlara ALLAH sabır versin.
Abisi Necati ve Yigeni Ümüt Gözlükcü { 27 Aralık 2008 14:36:11 }
Buraya tüm yazanlarin, özelikle de Yavuz Hocanin elerine, kollarina, yüreklerine saglik. Allahim sizlere saglikli, hayirla ve upuzun ömür versin. Hepimizin sonsuza dek ici yaniyor, Allahin takdiri. Iki gencecik Amcami/ Kardesimi (Yusuf ve Mehmet Gözlükcüyü) pek aradan uzun zaman gecmeden kaybettik. Bu sonsuz acimizi bizlerle paylastiginiz icin sizlere sonsuza dek tessekür ediyoruz! Allahim kimselere bu aci günleri cektirmesin. Bizler gurbete yasadigimiz icin (Almanyada) ve bu aci günde Kardeslerimizin, Abilerimizin yengelerimizin, Halalarimizi vs.vs.vs. yanlarinda olamadigimiz icin, her türlü acimiza su serpecek seyler ariyoruz. Ve bu Misafir Kitabi gercekten az da olsa acimizi hafifletti. Tekrar tekrar ellerinize, yüreklerinize saglik. ALLAHIM SIZLERE UZUN UZUN ÖMÜRLER VERSIN, SIZLERIN BASI SAG OLSUN! VE AMCACIMIN / KARDESIMIN Mekani Cennet olsun! Allahim o piirl piril Yengeme ve o piril piril Cocuklarina ve tüm yakinlarina Sabir versin.
haluk&hatice elmas { 26 Aralık 2008 22:17:05 }
teyzeciğim başın sağ olsun
enişteme allahtan rahmet ,sana ,fethiye,fatih ve ferhana allahtan sabır diliyorum
          hepimizin başı sağ olsun .
        kendisini çok severdik.......
               yeğenin
                      hatice ve eşi haluk elmas...
Diğer Sayfalar: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 

 

Yorum YazınKalınİtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    

Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

SuçatıHaber Anket

Gürün ve Suçatı'nın daha iyi bir hale gelebileceğine inanıyor musunuz?
Evet
Hayır
Sonuçlar

Google

Il Il Hava Durumu


Ziyaretçi Sayımız

Aktif Ziyareti
Bugun620 
Ayrnt
 
SuçatıRSS
 Haberler | En Çok Okunanlar | En Çok Oy Alanlar
 


Altyapıda yardımları olan mydesign ve efkan teşekkürler.
Suçatı Haber 2007
Tasarım ve Kodlama: Fatih TAKCI