Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

Değerlendirme Yazıları - Kasım 2 0 0 8

Kategori Kategori: Güncel Olaylar | Yorumlar 14 Yorum | Okunma 3057 Okunma | Yazar Yazan: hidayet | 23 Kasım 2008 23:09:43

Herkese iyi bir hafta diliyorum...

Değerlendirme yazıları – Kasım 2008

 

Uzun zaman oldu değerlendirmeyeli farkındayım, değerlendirme yazıları başlığını da uzun zamandır ilk kez kullanıyorum. Bu başlık bana bir sure fazla iddialı bir başlık gibi gözüktüğü için kullanmadım ama sonra düşündüm ki başlık iddialı ama başlığın atıldığı yer SuçatıHaber ve bu sitede bu başlığı atabileceğimi düşünerek yeniden bu başlığa döndüm.

 

Sevgili dostlarım bu yazıda sadece başlığın değil içeriğin ve bakış açısının da bir miktar değiştiğini görebilirsiniz. Bir süredir istemediğimiz halde birilerinin borazanı gibi anlaşılabilecek yazılar yazmış olabiliriz. Niyetimiz o olmadığı halde öyle algılandıysak affola. Biz eğer bir şeyin borazanı olacaksak o şey sitemiz olacaktır ve olmalıdır da. Boru muhabbetini de burada keserek nerede kalmıştık sorusunu sormak istiyorum müsaadenizle.

 

Evet nerede kalmıştık. Site olarak yaptığımız ve sizlere de duyurusunu yaptığımız bir projemiz vardı bizim. Gürün elması projesi. Bu proje ile ilgili sonuç raporu maalesef olumsuz geldi. Bize dediler ki dersinize biraz daha iyi çalışmalısınız. Dolayısıyla bir sonraki proje yazımı konusunda projemize katkıda bulunmak isteyen arkadaşlar olursa aramıza bekliyoruz.

 

Sitemiz tarafından önce bir elektronik kitap daha sonra ise Ramazan ayına özel bir imsakiye çalışması yapmış ve bunları sizlerle paylaşmıştık. Nasip olursa şimdide takvim çalışması yapıyoruz ve takvimleri de elektronik olarak sizlere sunacağız. Ve sponsor desteğine bağlı özel bir başka projemiz üzerinde de çalışmaya devam etmekteyiz. Bu arada bugün bir yazar arkadaşımız tarafından sitemizde yayınlanan en güzel şiir, en güzel hikaye v.s. dallarında ödül verelim şeklinde bir proje önerisi geldi. Bence gayet güzel bir proje olabilir.

 

Sevgili ziyaretçilerimiz, sizler adına zaman zaman yazar arkadaşlarımıza ricada bulunuyoruz. Lütfen ziyaretçilerimizi yazılarınızdan, şiirlerinizden mahrum etmeyin diye. Bir kez daha yazar arkadaşlarıma buradan seslenmek istiyorum. Kardeşlerim lütfen yazılarınızı vaktinde yazıverin. Yazıların vaktinde yazılması tahmin edildiğinden çok daha önemli inanın.

 

Ben bu yazımda yazısını geciktiren arkadaşları yazarak onları rencide etmek yerine yazıları vaktinde yazan arkadaşları isim vererek tebrik etmek istiyorum. Çünkü marifet iltifata tabidir derler.

 

Öncelikle yazma disipline en çok riayet eden; Ebubekir Gür, Hulusi Tatar, Ayşegül Ergin, Osman Çelik, Habip Bedir, Ebru Takçı ve Goncagül Balkı Yıldız kardeşlerime teşekkür ediyorum. Son dönemde seri şeklinde köyümüzün tanınmış simalarını anlatan Hulusi Tatar beye ayrıca teşekkür ediyorum. Sitemizin en kötü zamanlarında sitemiz için canla başla çalışan Ebubekir Gür ve Ayşegül Ergin kardeşlerime de teşekkür ediyorum. Sitemizin en samimi yazılarını yazan Goncagül Kardeşime ayrıca teşekkür ediyorum. Bu arada bize mesajları ve yorumları ile yol gösteren dostlara da teşekkür ediyorum.

 

Sevgili arkadaşlar, gelin ufkumuzu geniş tutalım. Biz sitemizi (dolaylı olarak köylümüzü) değerli hale getirelim, sitemiz bizi değerli hale getirsin. Biz dostlarımıza destek olalım onlar bize olsun. İyilik yapalım iyilik bulalım. Bir ihtiyacımız olduğunda kapılarına varabilmek için elimizde bir imkan olduğu zaman önce dostlarımızı hatırlayalım. Biz istiyoruz ki bu site hepimizin sanal buluşma noktası olsun. kahvehane köşelerinde bıraktığımız altın fikirler burada değer bulsun. Bakarsınız projelerinizi birileri de hayata geçirir ve size telif ücreti öder, belli mi olur.

 

Hepinize kucak dolusu selam ve saygılar sunuyorum.

 

Hidayet Takçı

Kasım 2008

 

 | Puan: 10 / 1 Oy | Yazdırılabilir SayfaYazdır

Yorumlar

Goncagül Balki { 28 Kasım 2008 15:16:16 }
Her şey yaş değildir.
Mehmet { 26 Kasım 2008 19:13:12 }
Ne Hidayet amca mı?::)))
Bildiğim kadarıyla Hidayet Bey 35' li yaşlarda. Amca diyen kişinin 3-10 yaşları arasında olması gerekir heralde.
Goncagül Balki { 26 Kasım 2008 16:37:07 }
Hidayet amca Ağzınızla kuş tutsanız memnun olmayan illaki çıkacaktır. Bizler elimizden geleni yapmaya gayret edelim begenmeyenlerde birgün begenirler umuduyla yola devam...

İyi çalışmalar
Mustafa BOĞA (KAPAŞÜHA!!!) { 25 Kasım 2008 13:30:37 }
İncili çavuş bir edebi toplantıya yolu düşmüş,herkes sırası geldikce bir şeyler arabca,farsca,telinlice söylemeye başlamışlar.Derken sıra bizim incili çavuşa gelmiş,ne yapacağını düşünmeye başlamış,zira şiir nedir bilmez,okuma yazma bilmez..Fakat söylenenleri arabi kalıplara yavaş yavaş kulağı aşina olmaya başlamış...Sıra kendisine gelince o meclistekilerin hayretli bakışları arasında başlar söylemeye...''DEZELÜ,LEDEYYE ÇUCAİK,KEL ÇOMALİK// LESAÇTÜ PAVARİYYE,KAPAŞÜHA!''bütün edebiyat ustaları donmuş kalmışlar..Herhalde demişler içimizde en akıllı deli bu demişler...Meğer bizim incili ,tutmuş türkçe kelimeleri arabca kalıblara çekmemişmi...(Türkçesini eğer isterseniz devamı haftaya)Evet beyinsiz bir akıl ile duygusuz bir vicdan yoğurtsuz cacığa benzer;suyun içine sadece ''salatalık''katmış olmanız ortaya çıkan şeyin ''cacık''olduğunu göstermez..Bazılarının sürekli olarak ''Anlamsız'2duruşlar sergileyip zihinlerini zorlaması ve kendisini rüya aleminde görüp gerçek dünyadan uzaklaşması kaçınılmaz hale geliyor..Kendilerini devamlı birşey zannedip gündemde tutmak istiyorlar.Oysa bilinirki ''Rüya ''başka bir şeydir ''Hayal alemi''başka bir şeydir..Kabus ise bambaşka bir şeydir..Bu yüzdendirki bazı bu durumdaki ''Enaniyetli''kişiler merdiveni tırmanırken alttakilerin omuzlarına basıp üstündekilerinde!!''Arka kısmını''öperek tırmanmak isterler...Ama bu tarafta ''Kale gibi dimdik''insanlarımızın olduğunu biliyorum.Eğilip bükülen bir çalı,çırpı yerine kale gibi dim dik durabilen insanları her zaman tercih ederim...Bundan sonra hiç kaale almıyacağım...çünki aynen bir ''sünger''gibi bölündükce çoğalıyor ''Meclisin''ahengini bozuyor.Nerde bir drum ortaya çıksa hemen ''fesatçı''ortaya çıkıyor..Ortamı bulandırıyor..Midemde bulanmaya başladı.(İnşallah site yönetimi benim bu cevabı yazımı kesmeden yayınlar)selamlar
Hidayet Takçı { 25 Kasım 2008 12:56:19 }
Sevgili Kardeşim, biz kimse ile yolları ayırmak istemeyiz. Kimi zaman peşin verilmiş hükümler yüzünden baki dostluklar kopma noktasına gelebiliyor. Ama hiç bir zaman ilişkileri koparan taraf biz olmayacağız ve senin de kopmak gibi bir niyetin olmadığına göre aramızdaki kavga gibi görünen yazışmaları kardeşler arasında olabilecek minik tatsızlıklar olarak isimlendirip yolumuza devam edeceğiz. Selam ve sevgi ile...
HALİL İBRAHİM TAKCI { 25 Kasım 2008 12:39:20 }
Hidayet mesajımda belki sitemkarı konuşmuş olabilirim ama şunu iyi bil. senin olduğun her yerdeyim.bilki teyzeoğlun gibi bir dostun var.bizim dostluğumuz bakidir. o yazı senin şahsına hedef alınmamıştır. genelleme yapmıştım. gönüllere belki yanlış hitap etmiş olabilirim. bu yönden site yönetimi kusura bakmasın. daha nice yıllarda hep beraber olmak umuduyla hoş ve hoşca kalın. selam ve sevgilerimle
hıdır kaya { 25 Kasım 2008 11:56:13 }
maaşallah ve sübhanallah telinde baya mustafa varmış, allah hepsine selamet versin, yalnız şindiki mustafanın bir eksiği var.... arkasında bir mücahit'i yok... hani diger mustafamız vardıya; yazıyordu yazıyordu hızını alamıyordu MÜCAHİT TÜRK ismiyle gene yazıyordu bi nevi kendi kendini pofpofluyordu hıdırıda yedi sanıyordu UYANIK....
MUSTAFA GÖKPINAR { 25 Kasım 2008 10:26:48 }
Hidayet Bey daha öncede söylediğim gibi samimiyetinize inanıyorum.Ben sadece olası bir kırgınlıgı önlemek adına ilk yorumumu yaptım.Teşekkur ederim.
Hidayet Takçı { 25 Kasım 2008 09:44:15 }
Mesajın şöyle bitiyor "SİZİ EGOLARINIZLA BAŞBAŞA BIRAKIYORUM" bu mesaj ve öncesi yollarını ayıran bir kişinin mesajına benzediği için bende gitmek istiyorsan sen bilirsin dedim. Ama amacın gitmek değilse başımız üstünde yerin var.
HALİL İBRAHİM TAKCI { 25 Kasım 2008 09:34:41 }
yorumun yerli yerinde hoş ve güzel. ama şunu anlayamadım. (Son bir söz biz elde birşey olmadığına inanmıyoruz, eğer sen öyle olduğunu düşünüyorsan yolun açık olsun…)bu sözü biraz daha açarmısın:
Diğer Sayfalar: 1. 2. 

 

Yorum YazınKalınİtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    

Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

SuçatıHaber Anket

Gürün ve Suçatı'nın daha iyi bir hale gelebileceğine inanıyor musunuz?
Evet
Hayır
Sonuçlar

Google

Il Il Hava Durumu


Ziyaretçi Sayımız

Aktif Ziyareti
Bugun1598 
Ayrnt
 
SuçatıRSS
 Haberler | En Çok Okunanlar | En Çok Oy Alanlar
 


Altyapıda yardımları olan mydesign ve efkan teşekkürler.
Suçatı Haber 2007
Tasarım ve Kodlama: Fatih TAKCI