Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

Doğa Harikası

Kategori Kategori: Yazı - Makale | Yorumlar 1 Yorum | Okunma 1857 Okunma | 29 Ekim 2008 20:40:02

Habip Kardeşimize Teşekkürler...

Doğa Harikası

Yollar düz bir ovadan sonra tüm heybetiyle duran dağlara çekiyor insanı.Sonra başlıyorsunuz,kıvrım kıvrım yollarda,rengarenk yapraklar la sarmaş dolaş olmaya.
Yaprağa hangi rengi yakıştırıyorsanız onu buluyorsunuz burada.Yeşil,sarı,turuncu,kırmız ve daha rengini tarif edemeyeceğim onlarca ton.Gecenin soğuğunu damarlarına kadar hisseden yaprak ,hafif esen bir rüzgar yada ince bir dokunuş bekliyor yaprağa kavuşmak için.Aynı anda yüzlerce belki binlercesi elveda diyor dalına,gövdesine ve ayrılık nağmeleri ile bırakıyor kendini rüzgarın ritmine.Hep bir ağızdan aynı şarkıyı duyuyor kulaklarım…Elveda…Elveda…
Bu sesler kalbimin bam teline dokunup beni rikkate sevk ederken yürüyorum yapraklar arasında avare avare.Ayakkabımın altında kalan kuru yapraklar bana sesleniyor (belki homurdanıyor) sende bir gün sararıp kuruyacaksın diye.Şaha kalkmış gönlümü bastıramıyorum.Firakın çıldırtıcılığını iliklerime kadar hissediyorum.Hazan mevsimi işte güz ayı aldın yine beni benden.Ruhuma tarifsiz duygular yaşattın.

Kıvrımlı yollar meşe,palamut,çam,kayın ve değişik dağ meyvelerinin renkli yapraklarıyla döşenmiş olarak ulaştırıyor nihayet tefekkür için yaratılmış,sönen kalpleri dahi tutuşturacak doğa harikasına beni.

Evet yine sana geldim,senin bağrına bıraktım benliğimi,kendimi…sen tanırsın beni…Ruhumu yıkadım yine gölünle,ormanınla,yaprağınla,tefekkür buudlu havanla…Sana geldim ey Gölcük bak kalbim yine sönük….

Hazan mevsimi, güz ayı, ayrılık zamanı bir başkadır Gölcük te. Düşen her yaprak bir şeyler fısıldar size. Bu ortamı paylaşmak isteyen herkesi davet ediyorum Gölcük’e, Bolu ya. Bir hafta sonu kaçamağı ile ruhunuzu dinlendirmeye, semaverde çay keyfi sürmeye davetlisiniz… Saygılarımla
HABİP BEDİR
BOLU EKİM 2008

 | Puan: Henüz oy verilmedi / 0 Oy | Yazdırılabilir SayfaYazdır

Yorumlar

Burhan Emre { 30 Ekim 2008 00:20:51 }
Yeğenim Habip;Yunus Dayından hiçde aşağı kalmayan Bir yazı uslubuyla kaleme aldığın, içerisinde bulunduğumuz mevsimi tasvir eden nefis yazını okudum.Bu tür güzel yazılarınızı her zaman bekliyorum.
Diğer Sayfalar: 1. 

 

Yorum YazınKalınİtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    

Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

SuçatıHaber Anket

Sizce Gürün Belediye Başkanlığı seçimini kim alır?
Ak Parti adayı Feyzullah Arslan
MHP adayı Nami Çiftçi
Sonuçlar

Google

Il Il Hava Durumu


Ziyaretçi Sayımız

Aktif Ziyareti
Bugun57 
Ayrnt
 
SuçatıRSS
 Haberler | En Çok Okunanlar | En Çok Oy Alanlar
 


Altyapıda yardımları olan mydesign ve efkan teşekkürler.
Suçatı Haber 2007
Tasarım ve Kodlama: Fatih TAKCI