Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

ÖNEMLİ OLAN...

Kategori Kategori: Yazı - Makale | Yorumlar 0 Yorum | Okunma 1462 Okunma | Yazar Yazan: hidayet | 28 Ağustos 2008 14:55:03

Herkese iyi günler diliyorum...

Önemli olan…

 

Saygıdeğer dostlar yazımdaki gecikmeden dolayı hepinizden özür diliyorum, kusuruma bakmayın tatilden yeni döndüm.

 

Yaklaşık iki haftalık tatilim boyunca yazmaya değer bir sürü şey yaşadım aslında. Kaybettiğim çocukluğumu yıkılmış (eski) evimizin duvarlarında bulduğumda bunu yazmalıyım diye düşündüm ama özel bir konu olduğu için başınızı ağrıtmak istemedim. Düğünlere katıldım, memleketin kültürel zenginliğidir diye tam o bağlamda bir şeyler yazacaktım ki o konuyu benden iyi yazabilecekler vardır diye o konudan da vazgeçtim. Kayısı olmadığında sefil olan hemşerilerimin kayısı olduğunda da sefil olduğunu gördüm ve o konuyu yazayım diye düşündüm ama yazım çözüm olmayacak diye vazgeçtim. Ve kalemi elime alıp böyle bir konuyu yazmaya karar verdim; konumun adı önemli olan nedir?

 

Sevgili arkadaşlar şu kısacık ömürde kimi zaman emellerimiz amellerimize perde oluyor. Emellerimiz hiç olmasın demiyorum ama biraz sınırlayalım onları. Dünyamızı mamur etmeye çalışırken ahretimizi de unutmayalım. Arada bir dönüp yaptıklarımızı kontrol edelim? Geçen günümüz ve günlerimiz bizim için ibret olsun. Ne hatalar ettik, ne sevaplar işledik hepsini bir kefeye koyalım ve yolumuza gerekiyorsa çeki düzen vererek devam edelim.

 

Çok tefekkür eden bir adam değilimdir ama düşünmeden edemediğim sorulardan birisi şu; acaba ben öldüğümde imamın nasıl bilirdiniz merhumu sorusuna cemaat ne cevap verecek (özlerinde)? İşte o sorunun cevabı sanırım bize bağlı. Eğer bize iyi gerçekten “iyi bilirdik” denilmesini istiyorsak yol yakınken yolumuzu doğrultmalı ve doğrulan yoldan ayrılmamalıyız. Hakka hizmet ederek doğru yolu bulmalı ve bizim için önemli olanın hakka hizmet için halka hizmet olduğunu kavramalıyız.

 

Yaklaşık sekiz senedir değerli arkadaşlarımızla birlikte kalem salladığımız şu sitede inanın hiçbirimizin cebine bir kuruş dahi bu işten dolayı girmedi. Çünkü bu siteyi biz para kazanma amacıyla kurmadık. Bu siteyi çok sevdiğimiz kasabamıza ve onun değerli insanlarına, halkımıza hizmet amacıyla kurduk. Sözümüze yalan katmadık, kasabamızın hayrına olmayan şeylere olur demedik ve demeyeceğiz.

 

Biz önemli olanın Allah rızası olduğunu düşünüyoruz, o yüzden bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Allah rızası için memleketimize hizmet edeceğiz. Kasabamızın kirlenen doğasının temizliğine yardım edeceğiz, doğru haber ve yazılarımızla kirlenen zihinlerin temizlenmesine yardımcı olacağız, projeler yapıp insanların fakirlikle mücadelesine destek vereceğiz, eğitim almak isteyip de imkânı olmayanlara destek vereceğiz vesaire.

 

Evet, önemli olanın ayırtına vardıktan sonra gerisi gelir diye düşünmekteyiz. Sizlerinde paralel düşünceleriniz varsa aramıza bekleriz. Samimi duygular içerisinde ve yarına eserler bırakmak isteyen, gök kubbede hoş sedalar bırakmak isteyenleri sabırsızlıkla bekliyoruz. Bazı tartışmalara ve rekabetlere neden girmediğimizi bu yazı ile anlayacağınızı ümit ediyor sevgi ve saygılar sunuyorum.  

 

Dr. Hidayet Takçı

 | Puan: Henüz oy verilmedi / 0 Oy | Yazdırılabilir SayfaYazdır

Yorumlar


Henüz Yorum Yazılmamış

Yorum YazınKalınİtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    

Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

SuçatıHaber Anket

Sizce Gürün Belediye Başkanlığı seçimini kim alır?
Ak Parti adayı Feyzullah Arslan
MHP adayı Nami Çiftçi
Sonuçlar

Google

Il Il Hava Durumu


Ziyaretçi Sayımız

Aktif Ziyareti
Bugun1150 
Ayrnt
 
SuçatıRSS
 Haberler | En Çok Okunanlar | En Çok Oy Alanlar
 


Altyapıda yardımları olan mydesign ve efkan teşekkürler.
Suçatı Haber 2007
Tasarım ve Kodlama: Fatih TAKCI