Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

DÖNÜŞÜM

Kategori Kategori: Yazı - Makale | Yorumlar 0 Yorum | Okunma 1519 Okunma | Yazar Yazan: hidayet | 07 Temmuz 2008 13:46:47

Hepinize iyi bir hafta diliyorum...

Dönüşüm

 

Gecenin en zifiri vakti sabaha en yakın saatlerdir. Sancıların en büyüğü en gürbüz çocuğa işarettir. Devamlı çıkılan dik yokuşlar ise zirveye tırmanmakla görülür ancak. Hani derler ya, şer görünen şeyde hayır vardır diye, tam da bu anlattıklarımızı açıklıyor değil mi?

 

Kasabamızın yalnızlığı dedik, kasabamızın terk edilmişliği dedik, onun yalnızlığını resimlerde gördükçe boğazımıza bir şeyler düğümlendi. Ne yapabiliriz diye kendimize sorduk, birbirimize sorduk, cevaplar aradık ve bu arayışlar içerisinde önce sevgili sitemize kavuştuk, ondan sonra ayrı gayrı kaldığımız dost ve akrabalarımıza kavuştuk ve gün geldi birlikte güzel işler yapmaya yeltendik. Bu yeltenişlerin kimisi kısmen başarılı oldu ama özellikle son girişimimiz Allah’ın izni ile diğerlerinden daha başarılı oldu ve sonunda somut bir çalışmaya imza atmaya doğru gidiyoruz. Elma projesinde yolumuz açık, rabbim tamamına erdirsin ve emeği geçenlerden Allah razı olsun.

 

Evet bu bir dönüşümdür, kötüye giderken iyiye doğru bir dönüştür. Moraller bozulmuşken, ümitsizlik bizim teslim almaya yaklaşmışken ümitsizliği kovarak yeniden kasabamız için heyecan duymaya başladık. İlk olarak bir projede; hem ziyaretçilerimizin, hem belediyemizin, hem derneğimizin hem de kaymakamlığımızın tam desteğini aldık. Dönüşümü herkesin istediğini, bunun ne kadar önemli olduğunu hep birlikte gördük. Çağa uygun olarak kasabamızın ihtiyacı olan dönüşümü inşallah hep birlikte başaracağız.

 

Elma projesi ilk projemiz ama son olmayacak inşallah. Yine sitemizde yayınlanan bir yazı dikkatinizi çekmiştir, KAPARİ ile ilgili. Ekonomik olarak önemli bir bitki olmakla birlikte erozyonla mücadelede çok önemli bir bitki imiş. Boz dağlarımızı kapari ile yeşertsek, ekonomik olarak daha iyi duruma gelsek, boz renk yerini yeşile bıraksa, kasabamız daha güzel olmaz mı? Bakın sadece iki proje bile kasabamızı dönüştürmede ne kadar etkili.

 

Biz sadece bunlarla da kalmayacağız. Site olarak en başarılı şekilde yaptığımız iş biliyorsunuz kültür hizmeti. O konuda da hizmetlerimizi artırarak devam ettireceğiz. Sitemizde bulunan her arkadaşa bir proje tahsis edeceğiz ve her arkadaş kendi projesini başarıya koşturacak inşallah. Biz de yönetim olarak sonuna kadar arkalarında duracağız. Sonuçta ne olacak, belki onlarca proje SuçatıHABER projesi olarak çıkacak ve kazanan kasabamız olacak.

 

Sevgili dostlar böylesi büyük idealleri olan bir ekibin büyümesini durdurması düşünülemez o yüzden biz de yeni katılımlarla büyümemizi devam ettireceğiz. Değerlendirilmeye değer bir fikri olan her arkadaşı, bize bir şekilde katkısı olacak herkesi aramıza bekliyoruz. Size bir mail uzaklığında bulunuyoruz. Gelin memlekete hep birlikte, kardeşçe hizmet edelim.

 

Saygılarımla,

Hidayet TAKÇI

Temmuz 2008

 | Puan: Henüz oy verilmedi / 0 Oy | Yazdırılabilir SayfaYazdır

Yorumlar


Henüz Yorum Yazılmamış

Yorum YazınKalınİtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    

Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

SuçatıHaber Anket

Sizce Gürün Belediye Başkanlığı seçimini kim alır?
Ak Parti adayı Feyzullah Arslan
MHP adayı Nami Çiftçi
Sonuçlar

Google

Il Il Hava Durumu


Ziyaretçi Sayımız

Aktif Ziyareti
Bugun306 
Ayrnt
 
SuçatıRSS
 Haberler | En Çok Okunanlar | En Çok Oy Alanlar
 


Altyapıda yardımları olan mydesign ve efkan teşekkürler.
Suçatı Haber 2007
Tasarım ve Kodlama: Fatih TAKCI