Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

Gelecek Bizimdir

Kategori Kategori: Yazı - Makale | Yorumlar 0 Yorum | Okunma 1576 Okunma | Yazar Yazan: hidayet | 22 Haziran 2008 22:35:08

Hepinize iyi bir hafta diliyorum...

Gelecek Bizimdir

Bugün ünlü düşünür Cemil Meriç hakkında bir yazı okurken onun genç yaşta makaleler yazmaya başladığını, kendini gösterme imkanı bulduğu için kendini daha fazla geliştirdiğini gördüm. Okumanın ve buna bağlı olarak ta yazmanın zevkini hissetmiş, okumuş, yazmış ve memleketin düşünce ufkunun gelişimine katkıda bulunmuş.

Okumanın zevkine herkes varamaz ama inanın bu konuda ilçemiz ve kasabamız iyi çok iyi durumda. Okuma yazma oranı bakımından Türkiye ortalamasının üstünde olmak bir yana bir sürü değerli edebiyatçı, fikir adamı ve sanatçı yetiştirmiş olmamız da coğrafyamızın bu manada ne denli başarılı olduğunu göstermektedir.

Gelişmenin ve ilerlemenin dinamosu düşünce planının sağlam şekilde kurulmasıdır. Toplumsal dönüşüm ve gelişmeler hep fikir adamlarının, toplum önderlerinin, toplumu ikna eden mürekkep yalamış insanların sayesinde meydana gelmektedir. Teknolojiyi geliştiren her ne kadar mühendisler olsa bile teknolojinin geri planında bulunan bilim, okuyan yazan kesimin işidir. Bilim kimi zaman kitabi bilgilerle olurken kimi zaman da iyi birer gözlemci olarak yerine getirilebilmektedir. Bilim veya bilgi alt yapısı kimi zaman yazılı kimi zaman da sözlü olarak büyümektedir.

Tam bu noktada yazma hevesi içinde bulunup ta yazacak, kendini ifade edecek yer bulamayan arkadaşlara, özellikle de genç arkadaşlara bir çağrımız var; gelin SuçatıHaber'de yazılarınızı yazın, fikirlerinizi yazın ve kendinizi daha fazla geliştirin. Her hafta yazma mecburiyeti ve kaliteli okuyucu kitlesi sizleri geliştirecektir buna inanın. Yazılarınızı günlük en az 100 kişi okuyacak ve sizin gelişiminiz için değerli katkılar sunacaklardır.

Yeni düşünce insanlarının gelişimi için, edebiyatçıların gelişimi için site olarak elimizden gelen desteği sağlayacağımızın sözünü buradan vermek istiyorum.

Okudukça, yazdıkça, bilgi toplumuna daha fazla yaklaşacak ve bilgi ile refaha ve huzura kavuşacağız. Televole toplumundan bilgi toplumuna hep birlikte geçeceğiz inşallah. Okuma yazma fidanları dikerek okuyan yazan bir nesli hep birlikte yetiştireceğiz. Gelecek bizimdir, çalıştıktan sonra...

***

Bugün, tam yazıyı kaleme alırken sitemize düşen bir haber bütün Telinliler gibi beni de derinden üzdü. Kasabamız Yeşilyurt Mahallesi Muhtarı Mikdat Bahçeci dün meydana gelen bir kaza sonucu yaşama veda etmiş. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesi ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.

***

Son söz olarak nasip olursa yarın Safra Kesesi ameliyatına gireceğim, bu sebeple sizlerden dua istiyorum. Ayrıca, bu süre zarfında web sitemizle ilgili bazı gecikmeler olursa kusura bakmayın, inşallah en yakın zamanda eskisinden daha heyecanlı olarak sitemize dönmeyi, aranıza dönmeyi ümit ediyorum. Şimdilik kalın sağlıcakla, Allahaısmarladık...

Hidayet Takçı

İstanbul

Haziran 2008

 | Puan: Henüz oy verilmedi / 0 Oy | Yazdırılabilir SayfaYazdır

Yorumlar


Henüz Yorum Yazılmamış

Yorum YazınKalınİtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    

Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

SuçatıHaber Anket

Sizce Gürün Belediye Başkanlığı seçimini kim alır?
Ak Parti adayı Feyzullah Arslan
MHP adayı Nami Çiftçi
Sonuçlar

Google

Il Il Hava Durumu


Ziyaretçi Sayımız

Aktif Ziyareti
Bugun114 
Ayrnt
 
SuçatıRSS
 Haberler | En Çok Okunanlar | En Çok Oy Alanlar
 


Altyapıda yardımları olan mydesign ve efkan teşekkürler.
Suçatı Haber 2007
Tasarım ve Kodlama: Fatih TAKCI