Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

Suçatılılar Derneği'nde Bayramlaşma

Kategori Kategori: Güncel Olaylar | Yorumlar 1 Yorum | Okunma 3242 Okunma | 23 Aralık 2007 20:46:06

Bayramın üçüncü günü Suçatılılar derneğinde bayramlaşma maksadıyla bir araya geldik.

Bayramın üçüncü günü İstanbul'da Suçatılılar Derneği'nin davetlisi olarak Bayramlaşma merasimine katıldık. Bayramlaşmaya gelenlerin sayısı sadece 30 kişi civarında idi. Ve bu durumdan en çok üzüntü duyan ise muhakkak dernek başkanı sayın Yakup Geçili abimizdi. Üzüntüsü yaptığı konuşma metninden de anlamak mümkündü. Yakup bey kısa konuşmasında çok önemli tespitlerde bulundu aslında. Hemşerilerimizin toplumsallaşma yerine bireyselleşmeyi tercih ettikleri ve bu yüzden de Gürün dernekleri içerisinde en çok sayıya sahip dernek oldukları halde derneğe katkı sağlayanların sayısının azlığından yakındı. Ve kimi zaman kendi kendilerine; Tamam mı? Devam mı sorularını sorduklarını bunun cevabını da hep birlikte vermemiz gerektiğinden bahsetti. Hatta dernek lokalinin kirasını vermek için zorlandığı kadar kendi evi için zorlanmadığından bahsetti.

Derneğin 280 civarında üyesi olduğu, bu üyelerden 47 tanesinin aidat borcu olmadığı, 70 tanesinin ise derneğe borçlarını hiç ödemediklerinden bahsetti. Geriye kalanlar ise bir kısmını ödeyip diğer kısmını ödemeyenlerden oluşmakta imiş. Dernek başkan yardımcılarından bir abi ise derneğin yıllık masrafının 7200 YTL olduğunu ve 100 kişi bile derneğe borcunu eksiksiz ödese anca 6000 YTL toplanabildiğinin altını çizdi. Ve ayrıca, 2000 yılında kurulmuş olan derneğimizin kasasında şu anda hiç para olmadığını duyunca da üzüldük doğrusu.

İyi şekilde çalıştırılabildiği takdirde derneğin kasabamıza çok faydası olacağı aşikardır. Gittiğimiz her düğünde karşı tarafın kalabalığını görmekten artık usandık. Dernek vasıtasıyla düğünlerimizde artık kalabalık taraf biz olalım. Bir hastası, bir ölüsü olan üzüntüsü arasında bir de maddi sıkıntıya girmesin. Şehirde var olabilmenin, kaybolmamanın teminatı olan, olması gereken derneğimize daha fazla sahip çıkalım. Aidatlarımızı lütfen ödeyelim. Derneğe her konuda yardımcı olarak arkamızı sağlama alalım.

SuçatıHaber / İstanbul

 | Puan: Henüz oy verilmedi / 0 Oy | Yazdırılabilir SayfaYazdır

Yorumlar

Ebubekir GÜR { 26 Aralık 2007 16:10:24 }
Konuşmaya gelince hepimiz mangalda kül bırakmıyoruz. İş icraata gelince hep nefislerimiz aklımızın ve kalbimizin önüne geçiyor malesef. Ben meseleyi hep aynı noktaya getiriyorum. Bu defada bazı kardeşlerimiz bize kızıyorlar. Başka çözümü olan varsa söylesin. Ne geliyorsa başımıza Allah'tan gafil olduğumuzdan, islamı nefsimizde yaşayamadığımız ve kalbimizi düzeltemediğimizden olmuyormu. İslamda her şeyi ile mükemmel bir hayatın reçetesi varken bunu elde edemiyorsak bu tamamen bizlerden kaynaklanıyor. Belki herkesin kendince işi, meşgalesi var ama bu hizmetin önünde asla bir engel olamaz. "Hizmet nimettir" düsturuyla fırsat elimizde iken gayret etmeliyiz. Unutmayalım ki kimse ameliyle kurtulamayacaktır. Herkes birbirinden bekliyor, nasıl olsa birileri yapar diye düşünüyoruz. Açıkcası bu durumu koca İstanbula yakıştıramadık. Bir derneği ayakta tutmak bu kadar zor olmamalı.Yakup abiciğim Allah yardımcınız olsun. Her şeye rağmen devam etmelisiniz. Ama bu arada Suçatılılara yönelikte güzel projeler üretmelisiniz.Selamlar
Diğer Sayfalar: 1. 

 

Yorum YazınKalınİtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    

Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

SuçatıHaber Anket

Sizce Gürün Belediye Başkanlığı seçimini kim alır?
Ak Parti adayı Feyzullah Arslan
MHP adayı Nami Çiftçi
Sonuçlar

Google

Il Il Hava Durumu


Ziyaretçi Sayımız

Aktif Ziyareti
Bugun364 
Ayrnt
 
SuçatıRSS
 Haberler | En Çok Okunanlar | En Çok Oy Alanlar
 


Altyapıda yardımları olan mydesign ve efkan teşekkürler.
Suçatı Haber 2007
Tasarım ve Kodlama: Fatih TAKCI