Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

Değerlendirme yazıları II

Kategori Kategori: Yazı - Makale | Yorumlar 0 Yorum | Okunma 1986 Okunma | Yazar Yazan: hidayet | 19 Kasım 2007 11:21:52

Haftalık Değerlendirmeler...

Değerlendirme yazıları II

 

Geçen bir hafta neler olmuş diye mesaj panosu ve yazılara baktığımda gördüklerim neler oldu, onları sizlerle paylaşmak ve bunun üzerine yeni açılımlar yapmak istiyorum.

 

Öncelikle mesaj panomuz üzerinde gezerken tarafımızdan biraz da proje yazalım başlıklı mesajı görüyorum. Bu mesaj ile kasıt SuçatıHaber’in kuruluş amaçlarından birisi üzerine biraz daha odaklanmayı teşvik tabi. Bu mesaja bir hafta boyunca cevap gelmiş mi diye baktığımda cevap geldiğini ve iki kişinin konuyla doğrudan veya dolaylı olarak mesajları ile destek verdiğini görüyorum. Başta, Ebubekir Gür beyefendi projeler konusunda bir şeyler yazmış ardından Fahri Takcı ağabeyimiz ciddi bir konuya dikkat çekerek küresel ısınmaya karşı ağaçlandırma yapılmasının gereğine dikkat çekmiş. Ağaçlandırma projesi ile kuşburnu projesi aslında erozyonu önleme açısından ortak bir noktada buluşuyor. Bakın bir taşla iki kuş.

 

Mesajlar arasında dolaşırken Mehmet Yurtseven kardeşimizin “Mesajlar Neden Kaldırılıyor” şeklinde bir sitemini görüyoruz. Ardından bu mesaja cevap yazdığımız için bir kez daha ne yazdığımızı ifade edecek değiliz. Ama daha önce de benzer bir sitem oldu. Bu konuda diyeceğim şudur, inanın sizlerin görmediği bir sürü mesaj geliyor ve biz tansiyonu düşürmek için her iki taraftan mesajları sırf kavga büyümesin diye kaldırıyoruz. Dolayısıyla bu konuda lütfen bize güvenin.

 

Bir başka mesajlaşma trafiği ise Hıdır Kaya ile Hulusi Takcı arasında yaşandı. Yine bir kavram üzerinde başlayan görüş alışverişi bu haftada sürdü. Bu mesajlaşma sürerken yine rahatsız olduğunu dile getirenler oldu fakat bu tepkiye karşılık herhangi bir cevap gelmedi.

 

“Ne güzeldir bizim sitemiz” başlıklı mesaj ise hakikaten bizi yüreklendiren, bize çalışma şevki veren güzel bir mesaj idi. Ben de diyorum ki “Ne güzeldir bizim okuyucularımız”.

 

Bu hafta bize gelen yazıların hepsi birbirinden iyi idi. Ahmet kardeşimizin şiiri, Emine ablamızın “Gül ile Bülbül” yazısı, Selim hocamızın “Gürün Lisesi Yıkılıyor” haberi ve Yunus Ağabeyimizin terminaller ve yolculukları anlatan son yazısı.

 

Dolayısıyla dolu bir hafta geçirmişiz maşallah.

 

Hafta sonu İstanbul’da yine Suçatılılar ile bir arada idik ve yine memleket meseleleri konuştuk. Memleketin su meselesi en çok konuşulan konu idi. Su konusunda yeteri kadar ciddi bir çözüm olmayışından tutun da su kirliği (ırmak suyu) konusuna kadar epeyce konuştuk. Çevre bakanlığı ile iletişime geçerek ırmak suyumuzun en azından kullanılabilir kaliteye getirilmesi konusunda halkımızın duyarsızlığı mevzusu ortaya çıktı. Ayrıca, bu konuda, haklarımızı sonuna kadar takip edecek bir liderin, oluşumun olmadığından bahsedildi. Yani arkadaşlar bakın bizim gibi bir oluşum böyle ciddi işlere liderlik edebilir Allah’ın izni ile.

 

Konuştuğumuz bir başka mevzu kullanılmayan, atıl duran eski okulların pansiyon olarak düzenlenmesi ve memlekete yazın gitmek isteyip de kapısını çalacak yakını olmayanlara hizmet konusu idi. Bu konuda da girişimcilerimiz bir şeyler yapabilirlerse hem kendiler kazançlı çıkarlar hem de memleket özlemi çeken hemşerilerimiz rahatça memlekete gidebilirler.

 

Evet, haftaya görüşene dek Allah’a emanet olun.

 

Dr. Hidayet TAKÇI

Kasım 2007

Gebze/Kocaeli

 | Puan: Henüz oy verilmedi / 0 Oy | Yazdırılabilir SayfaYazdır

Yorumlar


Henüz Yorum Yazılmamış

Yorum YazınKalınİtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    

Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

SuçatıHaber Anket

Sizce Gürün Belediye Başkanlığı seçimini kim alır?
Ak Parti adayı Feyzullah Arslan
MHP adayı Nami Çiftçi
Sonuçlar

Google

Il Il Hava Durumu


Ziyaretçi Sayımız

Aktif Ziyareti
Bugun317 
Ayrnt
 
SuçatıRSS
 Haberler | En Çok Okunanlar | En Çok Oy Alanlar
 


Altyapıda yardımları olan mydesign ve efkan teşekkürler.
Suçatı Haber 2007
Tasarım ve Kodlama: Fatih TAKCI