Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

Haftalık Olağan Değerlendirme I

Kategori Kategori: Yazı - Makale | Yorumlar 2 Yorum | Okunma 1742 Okunma | Yazar Yazan: hidayet | 12 Kasım 2007 10:11:49

Bundan sonra haftada bir birlikte olacağız nasip olursa...

Haftalık Olağan Değerlendirme I

 

SuçatıHaber’in kurumsallaşma adımlarından birisi olarak gördüğümüz haftalık değerlendirme yazılarımıza bundan böyle başlayacağız inşallah. Bu ilk yazımızda geçen bir haftanın değerlendirmesi ve gelecek bir haftanın taslak bir planını yapmak istiyorum sizlerle.

 

Geçen hafta ne oldu sitemizde diye bakacak olursak aslında çok önemli bir şey oldu ve artık rumuzlu yazılar sitemizde yayınlanmaz oldu. Rumuzlar yerine gerçek kimlikler, gerçek isimler ortaya çıktı ve bize göre bir doğru başarıldı. Sitemizin bu kararına saygı gösteren herkese teşekkür ediyoruz.

 

Mesaj panomuzda geçen hafta yine bir hırçınlık vardı ama bu hırçınlığın son bulması için yine biz elimizden gelen gayreti göstererek bazı mesajları (mesaj sahiplerinin izni ile) kaldırdık, bazı mesajları ise dondurduk. Tartışmadan kazanan taraf olmayacağına göre tartışmayı uzatmanın da alemi yoktur diye düşünüyoruz. Bir de sitemiz kesinlikle şovalyelerin arenası olmayacak.

 

Arkadaşlar çok uzun zaman önce biz sitemiz için misyon ve vizyon belirlemişiz aslında onlar ne imiş bir bakalım;

Misyonumuz
    SuçatıHaber"in misyonu, Suçatı için projeler üretmek, ekonomik bakımdan gelişimine katkı sağlamak, yarınlarımıza daha yaşanabilir ve daha güzel bir Suçatı bırakmak ayrıca Suçatı için bir şeyler yapmak isteyen gönüllüleri bir araya getirmektir. Bu misyonu gerçekleştirmek için SuçatıHaber"in bugün ulaştığı düzeyi aşarak, uluslararası boyutlarda bilimsel yeterlilikte projeleri hayata geçirmek ve özellikle bilişim alanında başarılı işler yapmak hedeflenmektedir.

Vizyonumuz
     SuçatıHaber gönüllülük esasına dayalı bir yardımlaşma modelini benimsemektedir. Bunun için yeni gönüllüler kazanılarak projelerin hayata geçirilmesine gayret gösterilecektir. Bütün faaliyetlerimizde başarının ölçüsü başkaları tarafından takdir edilmek ve bağımsız kuruluşlardan geçer not almaktır. SuçatıHaber, kadrosuna mesleklerinde başarılı olmuş gönüllüler katarak kasaba ölçeğinin çok üstünde projelere imza atacaktır. Böylece örnek bir çalışma grubu, mahalli bir site ve gönüllü bir topluluk olarak çalışmalarımız devam edecektir.

 

 

Bu misyon ve vizyon üzerinde belki bazı minik ekleme ve değiştirmeler yapılabilir ama temel budur. Dolayısıyla yukarıdaki misyon ve vizyon bağlamında biz kasabamızın kültürünü ve bölgemizin kültürel zenginliğini ortaya koyacak çok sayıda çalışma yaptık. Değerli yazarlarımız tarafından ele alınan kültür ve sanat tarafı ağır basan yazılarla güzel işler yaptık. Ayrıca, çok sayıda olmasa bile projeler üzerine yazılar yazdık mesajlar yazdık. Diyeceğimiz odur ki misyon ortada, vizyon ortada, tadına doyamadığımız yazılar nerede, altın fikirlerle ortaya konulmuş proje önerileri nerede. Sitemiz ve sitemizi ziyaret edenler tartışmaların gölgesinde kalmak istemiyor edebi yazılar, sevgi ve dostluk mesajlarının ön plana çıktığı güzel yazıları bekliyor. Ve projeler…

 

Saygı, sevgi ve muhabbetle…

Hidayet TAKÇI

 | Puan: Henüz oy verilmedi / 0 Oy | Yazdırılabilir SayfaYazdır

Yorumlar

İsmail { 12 Kasım 2007 14:43:08 }
Suçatı haberin kurumsallaşmasının yanında geniş okuyucu kitlesine ulaşması da çok önemli; yazarların, okuyucuların samimiyeti, hassasiyeti, millet ve memleket sevgisi vasatın daha da sevgi ve muhabbet atmosferinde kalmasını sağlayacaktır.

Suçatı Haber sitesine girdiğimizde duyguları paylaşmak, sevgileri ortak kaygıları paylaşmak okuduğumuz düşüncelerin bizde bırakması gereken artıları üstünlükleri görmek bizim beklentilerimiz, bu sahayı iyi değerlendirmek makbul olanı görmek göstermek Suçatı ya mensup olmanın bir ayrıcalığı ve vecibesi.

Hidayet kardeşim, senin gösterdiğin çabanın iyi niyet ve hassasiyetin bizler farkındayız yolun açık olsun, sana üstün gayret ve başarı niyaz ediyorum Allah’tan.

Selam ve Sevgilerimle…
m.toprak { 12 Kasım 2007 11:23:15 }
Haftalık değerlendirme bütün ulusal gazetelerin genel yayın yönetmenlerinin hafta başında geçen haftanın değerlendirilmesi ve gelecek haftaya dair yapılacaklarının ip uçlarının
verildiği yazılar dır. Bu açıdan Hidayet bey in verdiği karar çok önemli haftalık değerlendirmeleri iple çecekeceğiz selamlar
Diğer Sayfalar: 1. 

 

Yorum YazınKalınİtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    

Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

SuçatıHaber Anket

Sizce Gürün Belediye Başkanlığı seçimini kim alır?
Ak Parti adayı Feyzullah Arslan
MHP adayı Nami Çiftçi
Sonuçlar

Google

Il Il Hava Durumu


Ziyaretçi Sayımız

Aktif Ziyareti
Bugun256 
Ayrnt
 
SuçatıRSS
 Haberler | En Çok Okunanlar | En Çok Oy Alanlar
 


Altyapıda yardımları olan mydesign ve efkan teşekkürler.
Suçatı Haber 2007
Tasarım ve Kodlama: Fatih TAKCI