Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

Fikri Olanın İsmi'de Olur

Kategori Kategori: Yazı - Makale | Yorumlar 4 Yorum | Okunma 1764 Okunma | Yazar Yazan: hidayet | 04 Kasım 2007 22:34:51

Allah'a şükür sitemiz deyim yerindeyse reyting rekorları kırıyor...

Fikri Olanın İsmi’de Olur…

 

Çok sevgili arkadaşlar son zamanlarda sizlerin de desteği ile Allah’a şükür sitemiz deyim yerindeyse reyting rekorları kırıyor. Yazarlarımız düzenli olarak yazarken, ziyaretçilerimiz de mesaj ve yorumları ile bize katkılarını sunuyorlar. Problemlerimizi konuşmaya başladık. Tarafsız olma konusunda kendimizi oldukça başarılı görüyoruz Allah’a şükürler olsun hemen her şey yolunda ama yolunda olmayan bazı şeyler de yok değil.

 

Bizim için en önemli problem bize mesaj ve yorum yazanların kimliklerini saklaması. Sevgili arkadaşlar eğer kendinize saygınız var ise, eğer bizim azcık hatırımız ve değerimiz varsa sizin için, eğer mesaj ve yorumlarınızın faydalı olmasını istiyorsanız lütfen erkek gibi gerçek isimlerinizi yazınız. İsminizi yazmaktan çekiniyor iseniz de lütfen bize mesaj veya yorum yazmayınız. Çünkü biz sizi sevdiğimiz ve saydığımız için kaçıncı sefer kuralımızı ihlal ettik ve rumuzlu mesajlarınızı yayınladık ama yeter, her şeyin bir sınırı var. Bu yazıdan itibaren isterse dünyanın en güzel ifadelerini yazın eğer gerçek isim yoksa yazıda bizim için hiçbir değeri olmayacak ve okunmadan mesaj ve yorumlar silinip çöpe atılacaktır.

 

Bir başka husus yine mesaj ve yorumlarla ilgili. Biraz da yazılan yazılar ile ilgili. Arkadaşlar, noktalama işaretleri bir konuyu en iyi şekilde ifade etmede kullanılan çok önemli işaretlerdir. Yazınızın süsü ve onu manalı hale getiren parçalardır. O yüzden mesaj, yorum ve yazı kalitesi için sizlerden istirham ediyorum en azından nokta ve virgüle olsun dikkat ediverin. Bizi takip edenlerin biliyoruz ki çoğu mürekkep yalamış insan. Ne bileyim herkesin elinde bir imla kılavuzu vardır herhalde diye düşünüyorum. Ama yoksa bile Microsoft Word programı ile bile yazım yanlışlarını düzeltebilirsiniz.

 

Belki en önemli hususlardan birisi ise sitemizde yaşanan tartışmalar. Sitemiz büyüdüğü için tartışmaların olması doğal ama arkadaşlar lütfen tartışma fayda vermekten zarar vermeye doğru döndüğü zaman lütfen biz bitirmeden siz tartışmayı bitiriverin kendi aranızda. Ayrıca, tartışma iki kişi arasında uzamaktaysa sitemiz üzerinde değil de bu tartışmayı kendi aranızda mail veya başka yolla sürdürün. SuçatıHaber dövüş arenası değil ve olmasın. Tartışmalardan, özellikle de faydasız tartışma ve sonu kavgaya dönüşecek tartışmalardan ne sitemiz yönetimi nede sitemizin ziyaretçileri memnunlar. Sitemizdeki anket ve bize gelen mailler sitemizde yaşanan tartışmalardan insanların memnun olmadığını gösteriyor. Biz kavgalarla değil sevgi ile büyümek istiyoruz. Biz barışa ve kardeşliğe katkı sağlamak istiyoruz. O yüzden aradaki kardeşliği artırmak için mesajlarımıza ve yorumlarımıza o yönde devam edelim. Kavga ve tartışma ile başarılı olunamayacağının farkındayız.

 

Kuşburnu konusu ise son konumuz olsun. Kuşburnu projesi üzerinde ümit beslediğimiz projelerden birisi. Bu projede belediye ile ortak bir çalışma içine girecek ve kasabamız için biz de belediye kadar nasip olursa destek sağlayacağız. Bu projede üzerimize düşen katkıyı sağlayarak gücümüzü gösterelim inşallah. Bu bağlamda konu ile ilgili olan, ilgilenmek isteyen bütün arkadaşlar sitemize ait mail adresi üzerinden bizlerle bağlantıya geçebilir ve katkı sağlayabilirler. Kasabamız bizden hizmet bekliyor. Bugün kuşburnu yarın başka bir proje. Boş durmak yok.

Selam ve saygılarımla,

 

Hidayet TAKÇI

Kasım 2007

İstanbul

 | Puan: Henüz oy verilmedi / 0 Oy | Yazdırılabilir SayfaYazdır

Yorumlar

muhammed b. toprak { 14 Kasım 2007 13:11:49 }
siteye girenLerin isim wermesi hıdır abinin de dediği gibi bizLeri iLeri taşır.

ama sitedeki bu karmaşayı önLemenin en iyi yolu forum [üyeLik] sistemine geçiLmesidir..
o zaman daha samimi bir ortam,daha hızLı diyaLogLar ve daha çok yorum aLınır.

ÖMER KOYUNCU { 06 Kasım 2007 18:44:15 }
sevgili hidayet ağabi yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum yorum yazıyorsan adını yazmak mecburiyetin var. zaten o kişi adını yazmıyorsa bilinçli olarak onun kişiliğinden şüpe ederim..... saygılarla            ÖMER....
Tülay Koyuncu { 05 Kasım 2007 15:16:54 }
Sevgili teyze oğlu. Yazıların için teşekürler. Herkes senin gibi düşünse. Siteye girince, tanıdık isimleri görünce, insan ister istemez duygulanıyor. Bunda ne sakınca var, ben anlamış deyilim. Sevgi ve saygılarımla
yuvalı hıdır { 05 Kasım 2007 09:56:03 }
hidayet kardeş seni ayakta alkışlıyorum. yazı yazanlar gerçek adlarını ve mail adreslerini vermekten kaçınmamalı. tartışmalar medeni ölçülerde olmalı, seviyeli diyaloglar herzaman insanı daha ileri taşır.
tarafsızlığınızdanda şüphem yok...
Diğer Sayfalar: 1. 

 

Yorum YazınKalınİtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    

Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

SuçatıHaber Anket

Sizce Gürün Belediye Başkanlığı seçimini kim alır?
Ak Parti adayı Feyzullah Arslan
MHP adayı Nami Çiftçi
Sonuçlar

Google

Il Il Hava Durumu


Ziyaretçi Sayımız

Aktif Ziyareti
Bugun17 
Ayrnt
 
SuçatıRSS
 Haberler | En Çok Okunanlar | En Çok Oy Alanlar
 


Altyapıda yardımları olan mydesign ve efkan teşekkürler.
Suçatı Haber 2007
Tasarım ve Kodlama: Fatih TAKCI