Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

OSMAN BOYRAZI DAHA DEĞERLİ YAPAN ŞEY

Kategori Kategori: Yazı - Makale | Yorumlar 0 Yorum | Okunma 1262 Okunma | Yazar Yazan: hidayet | 19 Ekim 2019 20:11:22

Kendisi için değil başkası için çalışan kişi değerlidir. Osman Bey işte bu yüzden daha değerli.

Osman Bey ile aynı dönemin çocuklarıyız, sene 1974 yılı onun da, Mustafa Ünal hocanın da benim de ve bizim gibi birçok idealist insanın da doğum yılı. Hatta sadece 1974 demeyeyim 1970-1980 yılları arasında doğmuş birçok başarılı hemşerimiz çıktı kasabamızdan ve ilçemizden. Ondan önce veya ondan sonraki zaman dilimlerinde de çok başarılı insanlar çıktı muhakkak ama bu bahsettiğim 70-80 yılları arası doğan çocuklar istatistiksel olarak bir tık daha ileride oldu her daim.

Mustafa Hoca ile aynı sınıfta olduğum için biliyorum ki hoca daha ortaokul çağında bile ufuk sahibi bir insandı. Osman Bey ise bizden bir sınıf öndeydi. Özellikle lise yıllarında fikir mücadelesi verirken ki heyecanı görülmeye değerdi. Bizim sessiz kaldığımız noktalarda fikrini cesurca ve sonuna kadar savunur ve deyim yerindeyse üste çıkardı.

“Kader gayrete âşıktır” derler. Aradan geçen yıllar sonunda Osman Bey milletvekili oldu Mustafa Hoca ise Rektör. Hem de en iyilerinden. Başarılarını uzaktan ve gıpta ile izliyoruz. Uzaktan dedim ama onlar milletvekili ve rektör olduktan sonra aslında çok da bizden uzaklaşmadılar. Mütevazı kişilikleri, aradığımızda telefonlarımıza bakmaları ve buna benzer birçok sebeple gördük ki yaptıkları görevleri hazmetmiş ve en iyisini yapıyorlar.

Osman Beye ayrı bir parantez açmak istiyorum ben. Osman Bey ilk döneminden bu yana Sayın Cumhurbaşkanımız ile aynı bölgeden milletvekili olan birisi. Ülkemizin merkezi İstanbul ve İstanbul’un merkezi bir noktasından vekil oldu rabbimin yardımıyla. Vekil olduğu bölgede hizmet etse ve sadece bayramdan bayrama memleketine gelseydi sanırım hiçbirimizin eleştirecek bir durumu olmazdı. Hepimiz saygıyla karşılardık. Oranın vekili tabii ki oraya hizmet edecek derdik. İşte o noktada Osman Bey farkını gösterdi. Vekil olduğu yere hizmet etmeden fazlasını yaptı. Doğduğu büyüdüğü toprakları da hiç unutmadı. Memleketi olan Gürün’e ve Suçatı’ya; elinden gelenin fazlasını yaptı, yapıyor ve bundan sonra da Allah’ın izniyle yapacak inşallah. İşte Osman Boyraz’ın farkı bu. Görevi zaten Gürün’e hizmet etmek olanlardan farkı, Osman Boyraz’ın görev yapmak zorunda olduğu yer burası olmadığı halde yapması.

Çocukluğumuzda kurduğumuz hayaller, daha sonra SuçatıHaber çatısı altında ortaya koyduğumuz idealler hep Gürün’e ve Suçatı’ya hizmet etmek idi. Belki bizimkiler sözde ve hayalde kaldı ama Osman Bey kurduğumuz hayallerden bile fazlasını yaptı, yapıyor ve inşallah yapacak. Çocukluk hayallerimizin belki de bir sonucu olarak 2016 yılında Gürün Meslek Yüksekokuluna müdür olmayı Allah nasip etti. Gayretimizin sonucu gelen bu görevi herkesten daha iyi yapabilmek için her taraftan bir şeyler bulma telaşına girdik. Gürün büyük yer. Zengini çok, bürokratı çok, imkânı çok fakat bu gayretlerimiz sonunda akrabamızdan bile bulamadığımız desteği Osman Boyraz beyden bulduk. Hem de bulduğumuz destek sanırım aradıklarımızın hepsi bir araya gelse veremeyecekleri kadar büyük bir destek.

Koskoca Gürün Meslek Yüksekokulunun bitmiş bir konferans salonu bile yoktu. Osman Bey olmasaydı sınıf düzeninde bir ortamda konferanslar vermeye devam ediyor olacaktık. Yağmurda karda öğrencinin altına gireceği bir alan yoktu. Osman Bey sayesinde kapalı alan sahibi olduk. Performansları bitik bilgisayarlarımız vardı, en iyisinden 10 adet bilgisayarı da sağ olsun Osman Bey sayesinde bulduk. Öğrencilerimizin ekonomik durumu iyi değil diye yola çıktık, verdiğimiz bursların yarıdan çoğunu yine Osman Bey’den bulduk. Öğrencilerimiz bisiklet sahibi olsun dedik Osman Bey sayesinde bisikletlerimiz oldu. Öğrencilerimize bir büyükleri gelsin tavsiyelerde bulunsun dedik Osman Bey en güzel konuşmayı yaptı sağ olsun. O kadar çok şey yaptı ki belki de şu anda unuttuğum hizmetleri olabilir. Bu arada bu saydıklarım sadece Gürün Meslek Yüksekokulu için yaptıkları. Onun yiğitliği ile biz başarılı müdür olduk. Tek şey denir Allah Razı Olsun. Başkalarının kendi görevlerini tam olarak yapmadıkları halde ilk fırsatta bizi eleştirdiği Gürün’de Osman Bey bize bu kadar destek verdi. Allah herkesin işine göre işini gücünü rast getirsin.

Gürün’de eğitim kurumları için yapılan yardımları, camilere gönderilen paraları, yol çalışmalarına sağladığı desteği, çevre düzenlemesi için emeklerini, kasabamızda şehir kalitesinde yaptırdığı parkı, yaptırdığı konuk evini bildiğim bilmediğim birçok yardımı faydası oldu. Hatta bizim takip etmekte zorlandığımız kadar hizmet yapıldığını görebiliyorum. Birçoğumuz yapmamız gereken işi yaptığımızda bile teşekkür bekliyoruz. Osman Bey yapmak zorunda olmadığı halde iş yaptırdığı halde zaman zaman bir teşekkür bile alamıyor. Osman Bey ısrarla vefalı bir insana yakışır işler yapıyor ama bizler belki biraz da dikkatsizlik nedeniyle o vefayı ona gösteremiyoruz. Osman Bey vekil olmasına rağmen bizden biri olmayı terk etmediği için belki de boynu kalınlara gösterdiğimiz saygıyı ona gösteremiyoruz.

Değerli arkadaşım, değerli vekilim, zor zamanlarımızda desteğimiz, yüzümüzü ak eden kişi Allah yolunu bahtını açık eylesin. Ne demişler “İyilik yap denize at balık bilmezse Halik bilir”. Bizler beşeriz. “Beşer şaşar” derler. Unuttuğumuz ve iyiliğe karşı bir teşekkürü bile beceremediğimiz zamanlar olabilir ama her şeyi gören ve işiten Semi ve Basir olan rabbim yaptıklarını görüyordur.

Saygı ve hürmetlerimle,

Ekim 2019, Sivas

 | Puan: 10 / 1 Oy | Yazdırılabilir SayfaYazdır

Yorumlar


Henüz Yorum Yazılmamış

Yorum YazınKalınİtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    

Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

SuçatıHaber Anket

Sizce Gürün Belediye Başkanlığı seçimini kim alır?
Ak Parti adayı Feyzullah Arslan
MHP adayı Nami Çiftçi
Sonuçlar

Google

Il Il Hava Durumu


Ziyaretçi Sayımız

Aktif Ziyareti
Bugun228 
Ayrnt
 
SuçatıRSS
 Haberler | En Çok Okunanlar | En Çok Oy Alanlar
 


Altyapıda yardımları olan mydesign ve efkan teşekkürler.
Suçatı Haber 2007
Tasarım ve Kodlama: Fatih TAKCI