Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

2019 YILI SUÇATI YILI OLSUN

Kategori Kategori: Güncel Olaylar | Yorumlar 0 Yorum | Okunma 1189 Okunma | Yazar Yazan: sucati | 13 Ocak 2019 22:07:06

Neden olmasın...

Dünya yaratılalı beri nice yıllar gelmiş geçmiş, elbette bu yılda geçecek. Bu yıl geçerken tarihe Suçatı ile birlikte geçse ve tarih 2019’u Suçatı Yılı olarak hatırlasa ne olur ki? Bize göre çok da güzel olur. Çünkü Suçatı’mızın da anılmaya, hatırlanmaya ve tekrar dikkatleri üzerine çekmeye hakkı var diye düşünüyoruz.

Tam da seçim çalışmalarının başladığı şu günlerde bu da nereden çıktı demeyin. Maksadımız başka konuları gölgede bırakmak değil kasabamızı gündeme getirmek. Ekmeğini yediğimiz, suyunu içtiğimiz, kendimizi tarif ederken anmak zorunda kaldığımız, birçoğumuzun çocukluğunun geçtiği, kabristanlarında anasının babasının yattığı yer Suçatı bizim için.

Peki, nasıl olacak? Belediyesi bile olmayan bir bölgeye bir yılın hediye edilmesi ancak o yıl boyunca o yer için çalışmakla ve kafa yormakla olur. Nasıl mı? Kasabamızın problemlerini şu an olduğundan daha fazla öncelersek bal gibi olur. Örneğin, hangi belediye başkan adayı kasabamız için daha fazla şey yapmaya söz verir ve gerçekten yapacağına ikna ederse ona oy verebiliriz. Mahallelerimizde hangi muhtar adayı daha faydalı olacaksa onu seçebiliriz. Ayrıca; bugüne kadar kasabamıza faydası olmuş kasaba insanını taltif eder, diğerlerini teşvik edebiliriz. İyi örnekleri çoğaltabilir ve kasabamızın küçülmesine artık bir son verebiliriz. Kültürümüzü yeniden canlandırabilir, iletişimimizi daha fazla artırabiliriz. Bayramları ve yaz tatillerini fırsata çevirip birlik ve beraberliğimizi taçlandırabiliriz. Örneğin, ne yapabileceğimizi kendi aramızda oturup konuşarak daha iyi fikirleri bulabiliriz. Son dönemde merkezinde Suçatı olan grupların kardeşliği de aslında bu konuda bizim için moral verici bir gelişme.

Değerli Suçatılılar, malumunuz Gürün ilçemiz ile birleştik. Bununla birlikte gerek dil alışkanlığı nedeniyle gerekse de aradaki mesafe nedeniyle hala Suçatılı olmaya devam ediyoruz. Suçatı ön adı olmadan nasıl mahallelerimizi tarif edemiyorsak sadece mahalle adlarımızı söyleyerek de kendimizi, gençliğimizi ve çocukluğumuzu tarif edemiyoruz. Suçatı adına çok şey borçluyuz ve o nedenle Suçatı adı taşıyan birlikteliklerimize bundan önce olduğu gibi bundan sonra da devam etmeliyiz.

2019 yılını Suçatı yılı yapabilmek için partiler üstü ve düşünceler üstü bir yaklaşıma ihtiyacımız var. Sizlerden ricamız Suçatı ismini büyütebilmek için Suçatı ortak paydasında bir şeyler yapalım. Önerilere açık olduğumuzu bir kez daha ifade ederken 2019 yılının Suçatı Yılı olması konusunda ciddi olduğumuzu bir kez daha ifade etmek isteriz. Gelin hep birlikte bu yılı daha fazla oranda Suçatı’nın konuşulduğu ve daha fazla Suçatı’ya hizmet yapılan bir yıla çevirelim.

Saygılarımızla,
Suçatı Haber

 | Puan: 10 / 1 Oy | Yazdırılabilir SayfaYazdır

Yorumlar


Henüz Yorum Yazılmamış

Yorum YazınKalınİtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    

Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

SuçatıHaber Anket

Sizce Gürün Belediye Başkanlığı seçimini kim alır?
Ak Parti adayı Feyzullah Arslan
MHP adayı Nami Çiftçi
Sonuçlar

Google

Il Il Hava Durumu


Ziyaretçi Sayımız

Aktif Ziyareti
Bugun194 
Ayrnt
 
SuçatıRSS
 Haberler | En Çok Okunanlar | En Çok Oy Alanlar
 


Altyapıda yardımları olan mydesign ve efkan teşekkürler.
Suçatı Haber 2007
Tasarım ve Kodlama: Fatih TAKCI