Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

OSMAN BOYRAZ ve GÜRÜN MYO

Kategori Kategori: Güncel Olaylar | Yorumlar 0 Yorum | Okunma 904 Okunma | Yazar Yazan: hidayet | 30 Temmuz 2018 14:10:06

Desteklerinden dolayı Osman Boyraz'a teşekkür ediyorum.

Değerli Hemşehrilerim,

1994 yılından bu yana ilçemizde eğitim öğretim faaliyetlerini sürdüren ve bugüne kadar 3000’e yakın öğrenci mezun eden Gürün Meslek Yüksekokulumuz sizlerin katkıları ile daha nice yıllar ilçemize hizmet etmek ve daha nice mezunlar vermek niyet ve kararlılığındadır. Harici sebeplerden dolayı diğer meslek yüksekokullarında olduğu gibi Gürün Meslek Yüksekokulumuzda da son dönemde öğrenci sayılarında bir miktar düşme meydana gelmiştir. Bunun üzerine; göreve geldiğimiz 2016 yılından bu yana ekibimizle birlikte canla başla yapmış olduğumuz faaliyetler neticesinde bazı güzel gelişmeler olmuştur. Örneğin, 2017/2018 eğitim öğretim yılı sonu itibariyle; 5 yeni program açılmış ve bunlardan 2 tanesi öğrenci alma durumuna getirilmiştir. Önümüzdeki yıl için ilan edilen kontenjan miktarı 225’tir. Kontenjanlarımızın dolması halinde şu anda birinci ve ikinci sınıflar toplamı 150 olan aktif öğrenci sayımız 450 (225 x 2) olacaktır. Ayrıca; son iki yılda öğretim elemanı sayımız 7 adet artmış ve 9 olan öğretim elemanı bugün itibariyle 16 olmuştur. Kısa zaman içerisinde 17nci öğretim elemanımız da alınacaktır inşallah. Daha güzel bir haber ise önümüzdeki 2019/2020 eğitim öğretim yılına 3 programa daha öğrenci alma aşamasına gelinecek olmasıdır.

Öğrenci ve öğretim elemanı bakımından iyileşmeye ek olarak artık slogan haline getirdiğimiz “Her şey daha yaşanabilir bir Gürün Meslek Yüksekokulu için” uyarınca bazı güzel çalışmalar da yapılmış ve yapılmaya devam etmektedir. Bu çalışmalar kapsamında; öğrencilerimizin kullanımı için 5 tanesi geçen yıl 5 tanesi bu yıl olmak üzere 10 adet bisiklet Osman Boyraz tarafından okulumuza hediye edilmiştir. Geçtiğimiz eğitim öğretim dönemi içerisinde 8 ay boyunca 30 öğrencimize aylık burs verilmiş olup yine bunların yarısı Osman Boyraz tarafından sağlanmıştır. Yıllardır eksikliğini hissettiğimiz konferans salonu koltukları Osman Boyraz’ın destekleri ile yaptırılmış ve salonun adı Osman Boyraz Konferans salonu olarak verilmiştir. Osman Boyraz tarafından bilgisayar laboratuvarımıza son model 10 adet bilgisayar temini de yine geçen yıl yapılan çalışmalardan birisi olmuştur. Son olarak çok önemli bir ihtiyaç olan ve daha yaşanabilir kampüse hizmet eden kapalı alan çalışmasında da Osman Bey destek olmuş ve yaz döneminde yapımı konusunda önemli aşama kaydedilmiştir.

Değerli Hemşehrilerim, bir taraftan okulumuz büyürken, diğer taraftan okulumuz güzelleşirken bizler sizden daha ne istiyoruz belki merak konusu olmuştur. Öncelikle; Osman Boyraz Bey gibi köyünü kasabasını unutmamış, baba yurdunu unutmamış, okulumuza destek olacak babayiğitler görmek istiyoruz. Daha fazla destek ile okulumuz daha da büyüyecek ve marka olacaktır Allah’ın izniyle. İkincisi; doğrudan ve aracısız şekilde bize gelip bizimle fikir alışverişi içerisinde okulu büyütmenizi istiyoruz. Eleştirmek kolay, gelin bu okulu birlikte büyütelim. Okullar müdürlerin tapulu malı değil, bugüne kadar Gürün Meslek Yüksekokulunda en uzun süre görev yapan müdür 6 yıl görev yapmış, sonra da çekmiş ve gitmiş. Biz de vakti saati gelince görevi bırakıp gideceğiz, kalıcı olan Gürün Meslek Yüksekokuludur. Yapılan hizmet okula ve Gürün’e dir. Üçüncüsü; öğrenci sayılarımız bu kadar düşerken bir kez daha sizlerden şunu rica ediyorum “öğrenci sayısı neden azalıyor?” diye sormak yerine öğrencilerinizi okulumuza gönül huzuru içerisinde gönderin. Gidip başka bir şehrin bir ilçesinde MYO eğitimi alacağına evinde okusun çocuğunuz.

2018/2019 eğitim öğretim yılına iki ay kadar kısa bir süre kala belki de okunmayacak bu yazı ile an itibariyle Gürün Meslek Yüksekokulu’nun en yetkili kişisi olarak sizlere bir çağrıda bulunmak istedim. Çağrımıza cevap vermek veya görmezden gelmek size kalmış. Ben bir kez daha üstüne basarak diyorum ki “Gelin okulumuzu birlikte büyütelim”…

Saygılarımla,
Dr. Öğretim Üyesi Hidayet Takcı
Gürün Meslek Yüksek Okulu Müdürü
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Meslek Yüksekokulları Koordinatörü

 | Puan: Henüz oy verilmedi / 0 Oy | Yazdırılabilir SayfaYazdır

Yorumlar


Henüz Yorum Yazılmamış

Yorum YazınKalınİtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    

Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

SuçatıHaber Anket

Sizce Gürün Belediye Başkanlığı seçimini kim alır?
Ak Parti adayı Feyzullah Arslan
MHP adayı Nami Çiftçi
Sonuçlar

Google

Il Il Hava Durumu


Ziyaretçi Sayımız

Aktif Ziyareti
Bugun217 
Ayrnt
 
SuçatıRSS
 Haberler | En Çok Okunanlar | En Çok Oy Alanlar
 


Altyapıda yardımları olan mydesign ve efkan teşekkürler.
Suçatı Haber 2007
Tasarım ve Kodlama: Fatih TAKCI