Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

SUÇATIHABER NE İDİ NE OLDU NE OLACAK?

Kategori Kategori: Güncel Olaylar | Yorumlar 0 Yorum | Okunma 1225 Okunma | Yazar Yazan: hidayet | 15 Kasım 2017 16:17:42

Suçatı Haber sen çok yaşa!!!

İnsanlar gibi bazı hareketler de doğarlar, yaşarlar ve ölürler. Suçatı’nın en önemli hareketlerinden olan SuçatıHaber de 2001 yılında doğdu, 2010 yılına doğru büyüdü, şimdilerde ise olgunluk dönemini yaşıyor. İhtiyarlık demeye dilimiz varmıyor, öldü ölecek şeklinde bir beklentimiz de yok. O nedenle aslında en fazla faydalı olması gereken dönem anlamında olgunluk dönemi diyoruz. Bilgisine görgüsüne başvurulan olgun insanlar gibi yeni yayınlar olmadığı halde her gün çok sayıda insanın sitemizi ziyaret edişi de aslında SuçatıHaber’in farkını ve bereketini gösteriyor.

2000’li yıllar idi, web sitelerinin revaçta olduğu bir dönemde, herkes köyünün kasabasının ilinin ilçesinin sayfalarını yaparken biz de ihtiyacı görerek web sitemizi oluşturduk. Önceleri farklı adreslerde yayın yaptık ama adımız her zaman SuçatıHaber oldu. İlerleyen yıllarda SuçatıHaber şu anki adresine taşındı. Oldukça da uygun oldu. Hatırlanması ve yazılması kolay yeni adresimiz Deniz Pehlivan kardeşimizin de desteği ile www.sucati.com oldu.

Web sitelerinin hayatta kalması için lazım olan birinci etken teknik destek ise ikinci ve daha önemli olan etken içeriktir. Biraz da ihtiyaçtan olacak içerik oluşturmada ve içeriğe kasaba insanını ortak etmek zor olmadı. Hatta biz sadece yazılar yazdık gerisini hemşerilerimiz yaptı. Yazılara yapılan yorumlar, bilgi bankasına girilen kayıtlar ve meşhur mesaj panomuz derken herkesin katıldığı bir ortamımız oldu. Dönem dönem sıkıntı yaşadığımız da olmadı değil. Fakat sıkıntıdan daha fazla o dönemde zenginlik yaşadık. Hala hepimizin gururla sunacağı edebi ve tarihi eserler o dönemde çıktı. Kim ne derse desin ülkemizin birçok kasabasına değil ilçesine veya iline nasip olmayan zenginlik bize nasip oldu. Yapılan iyi şeyler takdir de aldı kıskançlığa da neden oldu. En parlak dönemimizde bile SuçatıHaber’i kapatmamızı isteyenler oldu. Hatta siz bir kasabasınız, ilçeden öne geçemezsiniz lafını bile işittik. Yine o dönemlerde yanlış gördüğümüz konuları habercilik hassasiyetiyle yazdık ve paylaştık. Seçimlerde desteklediğimiz fakat sonra icraatını eleştirdiğimiz başkanlar oldu. Habercilik bu demek değil miydi?

Aradan yıllar geçti. Sanırız büyümeyi iyi yönetemedik ve belki de birilerine kendimizi bir türlü anlatamadık. Sosyal medya büyüdükçe büyüdü. Herkes yazmaya başladı. Biz de sosyal medyada kanalımızı açtık ama hiçbir dönem SuçatıHaber web sitesinden aldığımız tadı alamadık.

Bize bir zamanlar “yazarlar olmasa ne yapabilirsiniz ki” diyenler olduğunda “yazarlar olmasa bile yazan bulunur” demiştik. Yazarlarımızın yeniden yazmasını bekliyoruz ama yazan olmasa da SuçatıHaber ölene kadar onu yalnız bırakmayacak birileri bulunacaktır. Her yazımızda yazarlarımıza çağrı yapmaktan usandık. Sadece şunu bilsinler, arzu ettikleri zaman yazabilirler.

Saygılarımızla,

 | Puan: 10 / 2 Oy | Yazdırılabilir SayfaYazdır

Yorumlar


Henüz Yorum Yazılmamış

Yorum YazınKalınİtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    

Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

SuçatıHaber Anket

Sizce Gürün Belediye Başkanlığı seçimini kim alır?
Ak Parti adayı Feyzullah Arslan
MHP adayı Nami Çiftçi
Sonuçlar

Google

Il Il Hava Durumu


Ziyaretçi Sayımız

Aktif Ziyareti
Bugun225 
Ayrnt
 
SuçatıRSS
 Haberler | En Çok Okunanlar | En Çok Oy Alanlar
 


Altyapıda yardımları olan mydesign ve efkan teşekkürler.
Suçatı Haber 2007
Tasarım ve Kodlama: Fatih TAKCI