Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

Yeni Bir Yıla Girerken

Kategori Kategori: Yazı - Makale | Yorumlar 0 Yorum | Okunma 983 Okunma | Yazar Yazan: hidayet | 28 Aralık 2016 10:49:18

Küçük Bir Analiz Yazısı

Yorucu bir yılın daha sonuna geldik. İster istemez hepimizin aklına geçen yılın artıları eksileri geliyor. Bireysel olarak kayıplarımız kazanımlarımız olduğu kadar ülke olarak da kayıplarımız ve kazanımlarımız oldu muhakkak. Yeni bir yıla girerken çok yormayacak şekilde ben de özel ve genel bir muhasebe yapmak ve bunu sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bu yıldan geriye kalan nedir diye insan dönüp geriye baktığında hiç şüphesiz birçok konu karşımıza çıkıyor. Bunların başında ise su götürmez bir gerçeklikle 15 Temmuz kalkışması yer alıyor. Milletin kaderini çok yakından ilgilendiren bu uğursuz olay maalesef bu yıl meydana geldi. Hepimiz sabaha kadar ayakta idik. Kalkışmaya anında refleks gösteren başta Sayın Cumhurbaşkanı olmak üzere meydanları boş bırakmayan cesur ve yürekli Türk Milleti birilerine pabuç bırakmadı, birilerine de sanırım pabucu ters giydirdi. 15 Temmuz’da başarılı olamayanlar çabalarını terör olayları ile sürdürdüler. Yetmedi Suriye topraklarında kukla bir devlet kurarak sınırlarımızı daha güvensiz bir hale getirmeyi denediler. Yetmedi şimdi de ekonomi üzerinden bizi yıpratmaya gayret ediyorlar. Seferberlik şartlarının hüküm sürdüğü şu günlerde insanlar da ikiye ayrılmış vaziyette. Kimisi işin sadece yüzeyinde kimisi de işin özünde bir mücadele yürütüyor. Rabbim bu memleket üzerindeki kara bulutları yine bu memleketin aziz evlatlarının gayretleri ile 2017 yılında dağıtacaktır inşallah.

Aslında birbirinden ayrı gibi görünen olaylara bakıldığında görülecektir ki hepsi bir planın parçaları. Özgüven kazanmaya başlayan bir memleketin özgüvenini yok edecek saldırılar birbiri peşi sıra geliyor. Kendi milletine güvenen ve dünyanın baskısına meydan okuyanlar olduğu kadar kendi istikbali haricinde bir beklentisi olmayan, yeri geldiğinde huzuru bozulmasın diye mandayı bile kabul edebilecek durumda olan insanlar da yok değil. Kendi liderlerini eleştirdiği kadar terörün başındakilerini ve destekçilerini eleştirmeyen, her şeyi bildiğini iddia eden ama feraset namına hiçbir nasibi bulunmayan bu türden zavallılar belki de dışarıdan saldıranlardan daha fazla zarar veriyor bu memlekete. 2017 yılı umuyorum ki gerçek vatanseverler ile sadece kendini severler de ortaya dökülecektir.

Ülkemizden şehrimize gelmek gerekirse…

Genç ve dinamik valimiz Davut Gül başta eğitim olmak üzere sağ olsun şehri ilgilendiren her konuda kendini gösteriyor. Sayın Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz ile uyum içerisinde çalışan valimizden 2017 yılında da güzel işler yapmasını bekliyoruz.

Belediyemiz her ne kadar henüz park problemini çözememiş olsa da yol ortasındaki fazlalıkları kaldırarak yolları genişletti. Yol kenarlarını ışıklandırarak güzel bir görünüm kazandırdı. Ayrıca halfelik geçidi güzel oldu. 2017 yılında park sorununun da çözülmesini bekliyoruz. Uzun yılların özlemi olan Sivas’a alışveriş merkezi sonunda yapıldı. Kalabalık bakımından fena olmasa bile gördüğüm bir sıkıntı kalabalığa nispetle yapılan alışverişin azlığı. Eğer AVM’nin devamlı olmasını istiyorsak daha fazla alışveriş yapılmasını öneriyorum.

Üniversitemiz de bu şehrin önemli bir unsuru. Belki de en önemlilerinin başında geliyor. Bu yıl üniversite yönetimi değişti. Prof. Dr. Alim Yıldız hoca görevi Prof. Dr. Faruk Kocacık’tan devraldı. Alim hoca gençliğin verdiği enerjiyle hızlı bir giriş yaptı. Henüz 5 ay gibi kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen, henüz hayırlı olsun fasılları devam ederken yaptıkları takdire şayan. İnşallah 2017 yılında çok daha fazlasını yapacaktır. Yıllardır ilk 50’ye giremeyen üniversitemiz inşallah önümüzdeki sene girecektir.

Yazımı kendi özelimin değerlendirmesini yaparak bitirmek istiyorum. Kendi özelim aynı zamanda kendi ilçemin özeli olacaktır. Bu yıl gerçekleşen yönetim değişimi ile birlikte Gürün Meslek Yüksekokulunda da değişim oldu. 15 Ağustos 2016 tarihinde Müdürlük görevini Mustafa Önder hocadan devraldım. 500 civarında öğrencisi 20 civarında akademik ve idari personeli olan yüksekokulda kendi yönetim anlayışımıza uygun olarak ve üniversite yönetimi ile uyum içerisinde bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Allah nasip ederse 2017 yılı bizim için de iyi bir yıl olacak. Ses getiren projelerle, sosyal faaliyetlerle ve yeni bölüm/program açma çalışmaları ile yolumuza devam edeceğiz. Bu konuda ümitli olmamızın en büyük nedenlerinden birisi Kaymakam Fatih Özdemir Bey ile belediye Başkanı Sayın Nami Çiftçi beylerin çok çalışkan ve istekli olmaları. Uyum içerisinde güzel işlere imza atacağımızdan şüphem yoktur.

Yeni yılın eskisinden daha huzurlu, bereketli ve barış içerisinde geçmesini Allah’tan diliyorum.

 | Puan: 4 / 3 Oy | Yazdırılabilir SayfaYazdır

Yorumlar


Henüz Yorum Yazılmamış

Yorum YazınKalınİtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    

Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

SuçatıHaber Anket

Sizce Gürün Belediye Başkanlığı seçimini kim alır?
Ak Parti adayı Feyzullah Arslan
MHP adayı Nami Çiftçi
Sonuçlar

Google

Il Il Hava Durumu


Ziyaretçi Sayımız

Aktif Ziyareti
Bugun543 
Ayrnt
 
SuçatıRSS
 Haberler | En Çok Okunanlar | En Çok Oy Alanlar
 


Altyapıda yardımları olan mydesign ve efkan teşekkürler.
Suçatı Haber 2007
Tasarım ve Kodlama: Fatih TAKCI