Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

15 Temmuz Darbe Girişimi

Kategori Kategori: Güncel Olaylar | Yorumlar 0 Yorum | Okunma 1268 Okunma | Yazar Yazan: sucati | 25 Temmuz 2016 16:22:18

Allah bu memleketi korusun

15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan darbe girişimi hepimizi derinden etkiledi ve üzdü. 80 darbesi üzerinden uzunca bir süre geçmişti. 2000'li yılları bile geride bırakmıştık. Darbe lafını bile neredeyse unutmuştuk ama uğursuz bir şekilde yeniden girdi sözlüklerimize, sözcüklerimize. Hem de artık bir çocuğun bile bildiği kullandığı bir sözcük oldu.

Yaşanan bu acı tecrübeden geriye ne mi kaldı? Dost ve düşman kimlikleri kaldı. Vatansever ve hain tipler kaldı. Gizli planı olanlar ile bir şey düşünmeden tankın önüne atlayanlar kaldı. Bölünme sevdalılarına karşı birlik sevdalılarının başarısı kaldı.

Sevgili dostlar, en kötü demokrasi bile en iyi askeri yönetimden iyidir. Belki hala farkında olmayanlar olabilir ama darbe bu memleketi geriye götürür hem de bir daha ülkeler arası yarışa giremeyecek kadar geriye götürür. Nesiller boyu toparlanamayacak yaralar açar. Bu nedenle demokrasiye sahip çıkmalı ve sıkıntılar tamamen ortadan kalkana kadar da demokrasi nöbetinden vazgeçilmemelidir.

Bir daha sonsuza kadar memleketimizin huzurunu bozacak hiç bir olay yaşamamayı, eskiden daha fazla birbirimize tutunmayı ve sahip olduğumuz ama değerini bilmediğimiz şeylerin değerini bilmeyi ümit ediyoruz. Allah ülkemizi korusun.

SuçatıHaber - 25 Temmuz 2016

 | Puan: Henüz oy verilmedi / 0 Oy | Yazdırılabilir SayfaYazdır

Yorumlar


Henüz Yorum Yazılmamış

Yorum YazınKalınİtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    

Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

SuçatıHaber Anket

Sizce Gürün Belediye Başkanlığı seçimini kim alır?
Ak Parti adayı Feyzullah Arslan
MHP adayı Nami Çiftçi
Sonuçlar

Google

Il Il Hava Durumu


Ziyaretçi Sayımız

Aktif Ziyareti
Bugun41 
Ayrnt
 
SuçatıRSS
 Haberler | En Çok Okunanlar | En Çok Oy Alanlar
 


Altyapıda yardımları olan mydesign ve efkan teşekkürler.
Suçatı Haber 2007
Tasarım ve Kodlama: Fatih TAKCI