Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

SUÇATIHABER ve YAYIN İLKELERİ

Kategori Kategori: Güncel Olaylar | Yorumlar 0 Yorum | Okunma 1395 Okunma | Yazar Yazan: sucati | 08 Mayıs 2015 23:41:41

Selam ve muhabbetle

Meyve veren ağaç taşlanırmış. 2001 yılında dünyaya gelen Suçatı Haber hareketi de özellikle son dönemde sıklıkla eleştirilere maruz kalıyor ve ikide bir kendini anlatma ihtiyacı hasıl oluyor.

Öncelikle SuçatıHaber denilen şey kim veya kimlerden meydana geliyor? Onu açarak başlarsak faydalı olacaktır.

SuçatıHaber 2001 yılında yapılan bir toplantının neticesinde Hidayet Takçı önderliğinde kurulmuş bir web sitesidir. Zamanla aynı isimde çıkarılan dergi, elektronik dergi, grup derken sadece bir web sitesi yerine daha fazla şeyi ifade eden bir isim haline gelmiştir. Grubun web sitesi tarafında yöneticileri Yunus Emre, Emrullah Toprak ve Hidayet Takçı’dır. SuçatıHaber’in facebook ortamında sahip olduğu grubunun da yöneticileri Goncagül Balkı Yıldız, Emrullah Toprak ve Hidayet Takçı’dır. Sanılanın aksine SuçatıHaber ile ilgili kararlar sadece Hidayet Takçı’nın değil yönetici sınıfında bulunan herkesin kararıdır.

SuçatıHaber’in birinci önceliği ve dolayısıyla yayın ilkeleri bağlamında en öncelikli konusu özellikle gurbette olan hemşerilerimize memleketten haberler iletmek, memleket kültürü ve tarihi üzerine yazılar yazmaktır. Görsel içerik sunumu da amaçlarımız arasında yer almaktadır.

Hiç istemediğimiz halde grubumuzda zaman zaman tartışmalar baş göstermekte olup çoğu zaman bu konudaki yaklaşımımız tartışmaya karışmış her mesajın kaldırılmasıdır. Mesajlar kaldığında da mesajlar kaldırıldığında da eleştiriler devam etmekte olup biz mesajların kaldırılmasının daha faydalı olduğunu düşünüyoruz.

Sıklıkla SuçatıHaber taraf olmakla suçlanır, özellikle de SuçatıHaber ile Ak Parti arasında ilişki kurma gayretleri her dönem yaşanır. Buna karşılık ne Hidayet Takçı’nın ne de diğer yöneticilerin Ak Parti üyeliği, farklı işbirlikleri ve buna benzer ilişkiler bulunmamaktadır. Makarna kömür veya başka bir ilişkimiz de Allah şahit olmamıştır. Merak eden partiye gidip sorabilir onlarla ilişkimizi. Hatta son mahalli seçimlerde grubumuzda Gürün Ak Parti ekibinde hiç kimse bir tane bile paylaşımda bulunmamıştır. Bununla birlikte Gürün MHP teşkilatına ait çok sayıda paylaşım yapılmış ve bizim bir müdahalemiz olmamıştır. Suçatı’nın Gürün’e mahalle olması konusunda SuçatıHaber karşı çıkmış ve bu yüzden Ak Parti ile ciddi şekilde sürtüşme yaşanmıştır. Temayül konusunda Gürün Ak Parti ile ciddi şekilde soğukluklar yaşanmıştır. Bunlar galiba yeterince bilinmediği için birileri bizi sıklıkla hala Ak Partili olmakla suçlamaktadır. Yöneticilerimizin bireysel olarak hangi partiye oy vereceği kendilerini ilgilendirir ama hiçbir yöneticimiz kişisel tercihleri ile SuçatıHaber organik olarak bağlı değildir. Eğer hala ikna olmayan birileri varsa buyurur gelir ve kendisini de yönetici grubuna alır birlikte çalışırız.

Sevgili dostlar, yapılan kimi uygulamalar hoşunuza gitmiyor olabilir ama herkesi memnun edecek bir çözüm maalesef yok. Biz mümkün mertebe ortak paydada buluşmaya çalışıyoruz. Grubumuzu eleştirmek yerine gelin tanımaya çalışın ve hatta gelin birlikte çalışalım. Kasabamızın kazancı olan SuçatıHaber kimsenin babasının malı değil. Buna Hidayet Takçı’da dâhil diğerleri de.

Saygı çerçevesinde her konuda konuşmaya hazır olduğumuzu usanmadan bir kere daha ifade etmek isteriz.

Sağlıcakla kalınız…

 | Puan: 5,5 / 2 Oy | Yazdırılabilir SayfaYazdır

Yorumlar


Henüz Yorum Yazılmamış

Yorum YazınKalınİtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    

Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

SuçatıHaber Anket

Sizce Gürün Belediye Başkanlığı seçimini kim alır?
Ak Parti adayı Feyzullah Arslan
MHP adayı Nami Çiftçi
Sonuçlar

Google

Il Il Hava Durumu


Ziyaretçi Sayımız

Aktif Ziyareti
Bugun58 
Ayrnt
 
SuçatıRSS
 Haberler | En Çok Okunanlar | En Çok Oy Alanlar
 


Altyapıda yardımları olan mydesign ve efkan teşekkürler.
Suçatı Haber 2007
Tasarım ve Kodlama: Fatih TAKCI