Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

OSMAN BOYRAZ ve GÜRÜNLÜLERİN BİRLİĞİ

Kategori Kategori: Güncel Olaylar | Yorumlar 1 Yorum | Okunma 1995 Okunma | Yazar Yazan: sucati | 06 Aralık 2014 20:19:08

Osman Boyraz Beyin Sivas Ziyaretleri Üzerine

Uzun zamandır Osman Boyraz Bey'in Sivas'a gelmesini arzu ediyorduk, nihayet 5 Aralık 2014 tarihinde bu arzumuz gerçek oldu. Kendisiyle bir gün geçirdik ama oldukça verimli bir gün oldu o bir gün.

Osman Boyraz bey üniversite gençliğine seslenirken bir kez daha şuna şahit olduk ki memleket insanın Allah nasip ederse en iyi yerlere gelebiliyor. Ayrıca şuna şahit olduk ki azmin elinden uçan kaçan kurtulamıyor. O anlattıkça kendimizden bir şeyler bulduk. O anlattıkça çoğu noktada kendi hikayemizi duyar gibi olduk. Osman bey, kasaba insanının tipik bir örneği olarak karşımızda akıcı uslubu ile konuşurken biz kasaba insanının neler yapabileceğini gözlemliyorduk.

1974 yılında yedi çocuklu bir ailenin bir ferdi olarak dünyaya gelen Osman bey tam da tırnaklarıyla kazıyarak bir yerlere gelmişti. Özellikle kendi afişlerini kendi asan milletvekilini dinlerken sanırım herkes derinden etkilendi. İşte Anadolu İnsanı tam da bu.

Osman Bey'i yolcu ettikten sonra öğrencilerimiz bize sordular, hocam sırada kim var. Hemen aklıma Mustafa Ünal kardeşim geldi. Evet, Allah nasip ederse Mustafa kardeşimi de davet etmeyi planlıyorum. Onun üzerine öğrencilerimiz hocam ne kasabaymış sizinkisi dediler. Hatta sizin kasabayı merak ettik, görelim nasıl bir yermiş demeye başladılar. Gerek kasabamız gerekse Gürün ilçemiz yetenek kaynıyor. Bunları ah bir arada tutabilsek ve keşke bu değerler ile Gürün'e daha fazla değer katabilsek.

Sivas'ta yaşayanlar bilirler. Özellikle Zara'lı hemşehrilerimiz örnek bir birlik sergileyerek her alanda başa güreşirler. Hatta bizler Gürünlü olarak onlara gıpta etmekten kendimizi alamayız. Keşke Gürünlü olarak bizler de Zaralı kardeşlerimiz gibi daha fazla birlik ve beraberliğe özen gösterebilsek. Sağı solu bırakıp, birbirimizi eleştirme ve hasetlik hastalığından kurtulsak da artık daha büyük bir Gürün için işbirliği yapabilsek. Elimizdeki bunca değerin kıymetini bilip vakti boşa geçirmeden inşallah daha güzel günlere doğru ilerleyelim.

Sağlık ve esenlikler diliyoruz,

 | Puan: 10 / 1 Oy | Yazdırılabilir SayfaYazdır

Yorumlar

hakim { 22 Aralık 2014 16:55:03 }
Osman Bey doğduğu yererin şivesi dahil yaşam şartlarını iyi bilen, , doğduğu yerin değerlerini küçümsemeyen, yücelten, bilgisi ve makamı büyümüş olsada büyüklük taslamayan, kısaca haktan biri Suçatılı. Alah yolunu açık etsin.
Diğer Sayfalar: 1. 

 

Yorum YazınKalınİtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    

Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

SuçatıHaber Anket

Sizce Gürün Belediye Başkanlığı seçimini kim alır?
Ak Parti adayı Feyzullah Arslan
MHP adayı Nami Çiftçi
Sonuçlar

Google

Il Il Hava Durumu


Ziyaretçi Sayımız

Aktif Ziyareti
Bugun428 
Ayrnt
 
SuçatıRSS
 Haberler | En Çok Okunanlar | En Çok Oy Alanlar
 


Altyapıda yardımları olan mydesign ve efkan teşekkürler.
Suçatı Haber 2007
Tasarım ve Kodlama: Fatih TAKCI