Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

MEMLEKET MEVSİMİ

Kategori Kategori: Güncel Olaylar | Yorumlar 2 Yorum | Okunma 1666 Okunma | Yazar Yazan: sucati | 24 Haziran 2014 17:14:41

Herkese bir rica yazısıdır...

MEMLEKET MEVSİMİ

Yaz mevsimi bizim için memleket mevsimi, ana baba yurdunu ziyaret mevsimi, hasbihal mevsimi, sıla mevsimi, memleketimizin en güzel olduğu mevsim, en güzel mahsullerin gurbetçilere sevinçle sunulduğu mevsim...

Sevgili dostlar, her yaz olduğu gibi heyecanla yola çıkacak hemşehrilerimiz güzel bir köy hayal ediyor, belki bulamayacaklar ama en azından köyde yaşayanlar onlardan bir Hoşgeldin kelimesini esirgemesinler. Malum köyde yaşamak zor, işten güçten kimsenin vakti yok ama yine de ne olur bir vakit ayırıp köye hasret olanlarla birazcık ilgileniversin köyün yerlileri.

Sevgili gurbetçiler, lütfen siz de birileri size hoşgeldin demese bile gidin sokulun onlara. Belki yoğunluktan unutmuşlar belki de ihmalkarlar ama onlar da aslında sizi belki aylardır, belki yıllardır beklemekteler.

Her yaz sonunda gurbetçilerin köydekilere köydekilerin de gurbetçilere sitemini işitiriz. Ne olur bu sene onu yapmayın. Köyümüz, köylümüz gurbet kahrıyla yıllardır yoğruldu, artık bu basit şeyleri aşalım. Birbirimizle, tam da ihtiyacımız olan şekilde, sıkı sıkıya kaynaşalım.

Birbirimizi doğrudan tanımasak bile birbirimize selam verelim, hal hatır soralım. Birbirimizi dinleyelim, dostlarımıza yapabileceğimiz en büyük iyilik belki de onları sabırla dinlemek olabilir, bu yaz onu yoğun olarak yapalım inşallah.

Evet, bu yaz mevsimini diğerlerinden daha faydalı hale getirelim, bu o kadar zor değil....

Suçatı Haber Yönetimi

 | Puan: 10 / 3 Oy | Yazdırılabilir SayfaYazdır

Yorumlar

tarık yağcı { 14 Ekim 2014 19:22:15 }
HALİM BAŞPINAR'IN SUÇATI KÖŞESİ ALBÜMÜNÜ NEREDEN BULABİLİRİM? TELİN SAYFANIZDA ALBÜMÜN İSMİNİ GÖRDÜM KENDİSİNİ GÖREMEDİM. :)
tarık yağcı { 23 Ağustos 2014 20:26:45 }
Köyün artık eski hali kalmadı. Keşke herkes şehre akın etmese bu güzelliklerle dolu köyümüze gelseler de nimetlerinden faydalansalar. Yıllar sonra köyde kimse kalmayacak ve sadece anılarımıza bakabilcez. çok yazık ve acınacak bir durum...
Diğer Sayfalar: 1. 

 

Yorum YazınKalınİtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    

Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

SuçatıHaber Anket

Sizce Gürün Belediye Başkanlığı seçimini kim alır?
Ak Parti adayı Feyzullah Arslan
MHP adayı Nami Çiftçi
Sonuçlar

Google

Il Il Hava Durumu


Ziyaretçi Sayımız

Aktif Ziyareti
Bugun340 
Ayrnt
 
SuçatıRSS
 Haberler | En Çok Okunanlar | En Çok Oy Alanlar
 


Altyapıda yardımları olan mydesign ve efkan teşekkürler.
Suçatı Haber 2007
Tasarım ve Kodlama: Fatih TAKCI