Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

SILANIN KIŞI

Kategori Kategori: Anı | Yorumlar 4 Yorum | Okunma 2339 Okunma | Yazar Yazan: halim | 06 Mart 2013 16:16:56

Halim beye yazısından dolayı teşekkür ediyoruz

Halim Başpınar bey tarafından kaleme alınan SILANIN KIŞI isimli yazıya ulaşmak için T I K L A Y I N

 | Puan: 10 / 7 Oy | Yazdırılabilir SayfaYazdır

Yorumlar

halim { 09 Mart 2013 13:47:39 }
sayın arkadaşım mustafa boğa, haklısın sen köylüyü köyü benden daha iyi bilirisin onları benden daha iyi tanırsın. bizimkisi ,iki üç günlük izlenimler. ne kahvedeki iyi insanları küçümseyecek nede hor görecek kadar büyümedim. bir kere kahvehaneye girdim pişman oldum. öğretmenler var muhtarlar var diyorsun sözü dinlenecekler varsa yaznı inşallah kalem kamera alıp beraber dolaşalım.iyi birşeyler çıkacağına eminim.genelde izlenimlerim yukarası için. aşağıyı sizin gibi değerli kardeşlerime bırakıyorum. bu arada yazılarını özledik sevgi ve selamlar. hakkınızı helal edin.
Mustafa BOĞA { 07 Mart 2013 15:19:27 }
Halim bey,güzel yazınızı okudum.hem heyecanlandım hemde üzüldüm.yazınızda kasabamızı gördüm sevindim harab olmuş yerleri gördüm üzüldüm.Ama ayriyetten yazınızın bir yerini okuyunca anlam ve mana çıkaramadım.Sadece görüşülecek ve konuşulacak kişilerin naci hocayla Yüksel beylerin olduğunu görünce şaşırdım....Kahvedeki insanları ise hiç yok saymışsınız onada hayret ettim.yanlış anlaşılmasın Naci hocamı severim kişiliğine ve bilgisine hiç diyeceğim yok ve Yüksel abi ilede on onbeş sene çalışmışlığım var onuda ağabeyim kadar severim.
Burdaki yanlışlığın çok derin olduğunun kanısındayım.kasabamız Altı mahalle konuşulacak altı muhtar var.belediyede çalışan çok insan ver.altı mahallede camilerde imam var.Mahallelerde esnaflarımız var.Öğretmenlerimiz var.Bunlardanda öte kanuşulacak ve dertlenecek çok sayıda mahalle halkımız var.Suçatı yalnızca yukardaki saydığınız insanlardan ibaret değildir.Konuşulacak dertleşilecek lafları dinlenecek çok insanımız var ki ne cevherlerimiz var.
Kahveyi ve kahvedeki insanları bir çırpıda yok edemezsiniz.orası kumar oynanan yer değil orası birbirlerini seven sayan insanların kış günleri vakit geçirdiği yerdir.Aşağıda bir yer değildir.O insanların içine girerseniz kimin nasıl ve kişiliklerinin ne kadar düzgün insanlar olduğunu göreceksiniz....
Ben yinede sizi saydığım ve tanıdığım için bunun bir dil yanılgısı olduğunu düşünüyorum.O konuştuğunuz iki değerli abimizin sizin enişteniz olduğundan sadece bu kişileri tanıdığınızı zannediyorum.kasaba halkını tanımadığınız belli oluyor.Bunuda otuz seneyi aşkın kasabada kalmadığınıza bağlıyorum....ve kasaba halkının da bu vesileyle sizi tam tanımadığı kanısındayım...saygı ve selamlarımı yolluyorum
Goncagul Balki Yıldız { 07 Mart 2013 14:38:19 }
Elinize emeğinize sağlık çok güzel.
Abdurrahman Engin { 07 Mart 2013 06:32:24 }
Yıkık dökük evler, sessiz izsiz sokakları,insansız köyümü hüzün ve ağlamsı gözlerle okuyup okuyup seyrettim.Ali Kızıltuğ: ne güzel söylemiş. Asrı gurbet harap ettin köyümü diye.Kışın orda kalanlar şöyle yakınıyorlar. Sizler en kalabalık mevsimde burdasınız hele bir kışın gelinde görün köyün halini!diye yakınıyorlar. Seninde bahsettiğin gibi konuşacak adam bulamıyorsun diye serzenişte bulunuyorlar.Çok geçmeden bizim evlerimizde fotoğraftakılar gibi olacak.

Cümle köprüleri sel alsa da tek, tek
Söz vermişim bir kere engel ne demek
Başı karlı, kara dağlardan geçerek
Azığım bir tas su,bir dürüm ekmek
Gelirim sana unutmak ne demek.

Abdurrahim Karakoç da böyle demiş.Yapabileceğimiz hiç bir şey yok.
Yazılarını eksik etme . Teşekkürler Halim kardeş.
Diğer Sayfalar: 1. 

 

Yorum YazınKalınİtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    

Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

SuçatıHaber Anket

Sizce Gürün Belediye Başkanlığı seçimini kim alır?
Ak Parti adayı Feyzullah Arslan
MHP adayı Nami Çiftçi
Sonuçlar

Google

Il Il Hava Durumu


Ziyaretçi Sayımız

Aktif Ziyareti
Bugun98 
Ayrnt
 
SuçatıRSS
 Haberler | En Çok Okunanlar | En Çok Oy Alanlar
 


Altyapıda yardımları olan mydesign ve efkan teşekkürler.
Suçatı Haber 2007
Tasarım ve Kodlama: Fatih TAKCI