Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

SUÇATI 1. PİKNİK VE BAYRAMLAŞMA ŞENLİĞİ

Kategori Kategori: Yazı - Makale | Yorumlar 5 Yorum | Okunma 2602 Okunma | Yazar Yazan: halim | 05 Eylül 2012 15:04:21

Halim beye teşekkür ediyoruz.

Değerli yazarlarımızdan Halim BAŞPINAR bey'in PİKNİK ve BAYRAMLAŞMA etkinliği üzerine kaleme aldığı değerlendirme yazısı ve piknikten kareleri BURADA bulabilirsiniz. Kendisine teşekkür ediyor, piknik organizasyonundaki emeklerinden dolayı tebrik ediyoruz.

YAZIYA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Suçatı Haber 2012

 | Puan: 10 / 16 Oy | Yazdırılabilir SayfaYazdır

Yorumlar

metin Özdemir { 10 Eylül 2012 23:28:21 }
Sevgili Kardeşim Halim,
Bu toplantı için aylsr öncesinden hazır olduğumu biliyorsun ama aksilik o gün oraya getiremeyeceğim msisafirlerim nedeni ile gelemedim. Sitem ehmekte haklısın ama samimiyetimize de inanmalısın. ''Herkesi nasıl bilirsin'' demişler kendim gibi diye cevap verilmiş. Ben senin samimiyetine ve iyi niyetine inanıyorum. Sevgilerimle
CİĞİL ÇALISI { 10 Eylül 2012 14:37:38 }
Baştan bu organizasyonu düzenleyenleri kutluyorum. Sizlerde benim gibi bir deniz kenarında yada birileri gibi bir tatil köyünde olabilirdiniz. Gördüğüm kadariyle kiminiz Tekirdağ’dan kiminiz Ankara’dan kiminiz İskenderun’dan kilometreler katederek Suçatı diye koştunuz helal olsun sizlere, selam olsun sizlere. İlkler her zaman zor olur zor olmuştur. Eminim sizler bunları benden daha iyi biliyordunuz. Birinci boğaz köprüsü yapılırken itiraz edilmişti şimdi üçüncüsü yapılıyor. Köyümüzün artık en meşhur şeyleri maalesef BANANECİLİK, DEDİKODU, İLERİ GİDENİDE GERİ KALANIDA İSTEMEMEK. Bu köyün muhtarı başkanı ne için var Allah aşkına. Tam sivil toplum kuruluşlarının önemi burda çıkıyor ortaya. Manisa’da siyanürle altın aratmadı köylüler, ta boğaz köprüsünde eylem yaptılar. Şu sıralarda Gürün’emi bağlanalım köy mü olarak kalalım tartışmalarının arasında tam bu toplantının yeriymiş aslında. Herkes toplanıp ortak bir şeyler yapılabilirdi aslında. Fırsatlar değerlendirmek içindir. Bundan sonra çırpınalım istediğimiz kadar. Birlik ve beraberliğimiizi sağlayamadıktan sonra ırmağımız da gider, belediyemiz de gider, adımız da gider. Hepimize ğeçmiş ola.
ABDULKADİR YAĞCI { 07 Eylül 2012 09:55:35 }
Öncelikle emeğinize sağlık , hakkınızı helal edin. Ben gönlü oralarda olupda, kendisi uzaklarda kalan, "sitede bir kaç kare resim çıkarda bakarmıyız" diye hasretle bekleyenlerdenim. Bir çok eksiklikten, gönül kırgınlığından bahsetmişsiniz; ben eminim ki siz bunlardan daha kötülerini göze alarak başlamışsınızdır, nede olsa demirden korkan trene binmezmiş. Ama eksiklikleri dillendirmeniz, olumsuzlukları dile getirmeniz gayet güzel olmuş, geleceğe ışık tutsun İnşaallah. Köyün internet internet sitesine bile yılda birkez haber eklemekten aciz belediyeden ne bekleyeceksiniz. Bundan sonraki yıllarda benim önerim şu ki; önceden internet üzerinden etkin bir tanıtım, sonrasında illaki herkesten olmaya bilir ama gönüllü olanlardan maddi yardım ( herhalde 50-100 liradan kimseye bişey olmaz 20 kişi çıksa böyle eliniz rahatlar) ve tamamen sivil insiyatif olarak bu işin mutlaka ama mutlaka devam ettirilmesidir. Ha siyasi gelmeyecek mi? Elbette gelecek ama misafir olarak gelecek, sahiplenmeyecek. Bizler orada olalım veya olmayalım memleket adına güzel olaylar bunlar. Heveslenip dururuz ama belki seneye de gelemeyiz oda nasip artık. Önemli olan bu işlerin kurumsal bir kimlik alması.Allah hepinizden razı olsun. Yolunuz Isparta'ya düşerse bekleriz.
Mustafa BOĞA { 06 Eylül 2012 15:14:45 }
olumsuzlukda vardı olumlu da vardı.Önemli olan birlik ve beraberliktir.Gerisi boş.Bir işe girişmişsen o işi kötüleyende olur onu alkışlayanda.yeterki birilerinin reklamı yapılmasın.....Hiç kimseyide hor görmeyeceksin,hiç kimseyede kızmayacaksın.Lokomotifi raylara koyacaksın ve kendinden emin şekilde hareket ettireceksin.emniyet sağlanırsa ve güven verirse arkası katarla dolar.Emeği geçenlere teşekkürler.Ordan geçerken uğrayanlarada??????ayriyetten teşekkürler.

     Güzel bir organize yapılıyor kasabanın Yöneticisi yok.Kasabanın Muhtarları yok,her yere ölü toprağı serpilmiş.Ama yarın seçim var desen ,eğilip bükülmeler başlar,kırk yıllık akrabalıklar hatırlanır,bir muhabbettir bir koşuşturmaca başlar....Vay beeee...Valla insan o günleride özlüyor yani....Hele hele de yemekli toplantılar,ballı yağlı günler alabalıklı geceler hey gidi günler hey...Birde sayın vekilimiz Osman beye teşekkürler,genç yakışıklı ama birazda acemi.Ordaki erkeklerle tokalaşıp geçti.Ama nazik ve kibar davranıp ordaki bayanlarında gönlünü alabilirdi.İkincisi yüz milyarı aşkın belediyeye para yardımı yapıldığını söyleid.Güzel bir şey yalnız bu para sadece belediyenin on yıllık borçlarına verilmiştir sanırım hizmete gitse belli olurdu herhalde.Sayın vekilime rica ediyorum parasal yardım yapılırken mutlaka şartlı olarK BİR HİZMET İÇİN VERİLMESİ.Yinede kendisini tebrik ediyor başarılar diliyorum.inşallah gelecek zamanlarda kendisini bir bakanlık makamında görmek dileğiyle.Bu piknik toplantısını tertipleyenlere ve Abdurahman ağbiye teşekkür ediyorum.

   Bu toplantıya dudak büküp boş ver diyenlere,onlarda kimmiş diyenlere...Lafım hiç kimseye kimse alınmasın.Bizim oranın diliyle konuşacağım lütfen kimse kızmasnı....

   Zamanın behrinde yeşilyurt camiinin yanında ahşap bir mescit vardı.sayın Naci hocamız iyi bilir kendisinede ayriyetten selam gönderiyorum.Oranın hocası bir gün işi varmış Mahallemizde saygın kişiliği olan vede kuvvetli kıraati olan gerçektende tecvitleri güzel tok sesli birisi idi.Hemde ayriyetten sünnetci olan Com İrbehem emmi ye hoca derki bu gün namazları sen kıldır der.O zamanlar hocaların parasını köylü karşılarmış.
Com irbehem emmi vakit gelir mescide gider orda epeyde kalabalık vardır.Kuran öğrenmek iseteyn gençlerde vardır.Com irbehem emmi cübbeyi giyer ön safa geçer o arada orda bulunana Eğri kezimin Oğlu Lutfü Emre Çocuktur daha gayri ihtiyari ağzından şu cümle çıkar,
----Anaam com İrbehem looooğğ,
Bunu duyan yan tarafdaki çocuklar ve büyükler gülerler.
Com İrbehem emmi hiç bozuntuya vermez o kalın ve gür sesiyle Sağ tarafa döner,
----Beğenemedinmi ulan eş........ Oğlu eş......k der,bu seferde sola döner,
---Ulan iyisi gelene kadar burdayım der ve Niyyetlenir,
----Allahu ekber der namazı kıldırmaya başlar.

Yorum ve taktir sizlerindir.Hiç kimseye lafım yoktur kimseyide zan altında bırakmıyorum.Herkesi seviyoruz.Selam ve saygılar
Yorumsuz Yorum
Abdurrahman Engin { 05 Eylül 2012 15:44:24 }
Suçatı 1.ci piknik,tanışma ve bayramlaşma toplantımızın değerli yazını okudum.Okudukca okuyasım geldi.Toplantı öncesi yaşananları, toplantıdakıları, daha sonrakıları ne de güzel analiz etmişsin.okudukca duygulandım.kim ne derse desin bizler Suçatı hayranları olarak söylenenleri duymayacağız.Bu bir ilk olmasına,bazı olumsuzlukların o güne rastlamasına rağmen bence çok güzeldi.pikniğin ertesi günü destimin geçtiği bir arkadaşa neden gelmedin deyince ne işim var orda dedi. iİki dakika geçmeden nasıldı piknik dedi?Ben de gele göreydin dedim.dahada bişey sormasına fırsat vermedim.Değerlendirme yazında da söylenen olumsuzlukları belirtmişsin .Fakat olumlu bakıp seneye karınca kararınca katkıda bulunacaklarını ifade eden arkadaşlarda yok değildi.Örneğin Abdullah Turgut bey ;bu yıl gelemedim ama seneye gerek maddi gerekse manevi elinden gelen desteği yapacağını itiraf etti. katılımcılardan güzel tekliflerde bulunan kardeşlerimizde vardı.bir kardeşimiz!ise şöyle dedi imkanı olan larımız imkanı dahilinde maddi katkı yaparsak herkese döner bile ikram edebiliriz dedi.Bunları duymakta güzel şeylerdi. yazın için teşekkür ediyorum eline sağlık. H.Halim kardeşim.
Diğer Sayfalar: 1. 

 

Yorum YazınKalınİtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    

Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

SuçatıHaber Anket

Sizce Gürün Belediye Başkanlığı seçimini kim alır?
Ak Parti adayı Feyzullah Arslan
MHP adayı Nami Çiftçi
Sonuçlar

Google

Il Il Hava Durumu


Ziyaretçi Sayımız

Aktif Ziyareti
Bugun81 
Ayrnt
 
SuçatıRSS
 Haberler | En Çok Okunanlar | En Çok Oy Alanlar
 


Altyapıda yardımları olan mydesign ve efkan teşekkürler.
Suçatı Haber 2007
Tasarım ve Kodlama: Fatih TAKCI