Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

PİKNİK VE BAYRAMLAŞMA

Kategori Kategori: Güncel Olaylar | Yorumlar 10 Yorum | Okunma 2756 Okunma | Yazar Yazan: halim | 24 Temmuz 2012 00:33:14

BU BAYRAMDA HAYDİ HERKES KÖYE

Hemşehrilerim piknik konusu netleşti. Herkesin isteği olan bayramın üçüncü günü.Tarih olarak 21 Ağustos 2012 Salı. Yer olarak Elmadibi Mevkiinde iki suyun birleştiği yani Suçatı’ında. H. Mahmut Boyraz’ın kayısı bahçesinde. Saat 10.30 da. Onun için köyünü sevenler, yada köyüm için benimde şu düşüncem var diyen fedakarlık yapıp kilimini, minderini, sofra bezini kapıp gelsin. Çay ikramımız olacaktır. Hemşerilerimden beklentim bayramda pişirilecek tandır ekmeğine ve keteye herkes yirmi yumak daha katsın. Yemek işi şu an kaç kişinin geleceği belli olmadığından İmkansız görünüyor. Herkes kendi yiyeceğini nasıl bir pikniğe gidiyorsa öyle alsın yanına. Sofralarımızı paylaşalım birbirimizle. Eğer düzenli hale getirirsek bir dahaki sefere inşallah yemek konusunu hallederiz.

HALİM BAŞPINAR
05353258933
 | Puan: 10 / 5 Oy | Yazdırılabilir SayfaYazdır

Yorumlar

tarık yağcı { 23 Ağustos 2014 22:29:01 }
Bayramlarımız artık el öpme, büyükleri ziyaret etme,mezarlıklara gitme degil. Bayramlar artık bunu üzülerek söylüyorum ama evde dinlenmek,kafa dinlemek , tatil yapmak olarak göruluyor. Keske her bayram köyümüz dolup taşsa ama yok . Sehir hayatı insanları ruhsuzlastırdı. Kimse kimseye selam vermez oldu.
Boyle olmaz . Eskiye donmeliyiz köyümüze ,memleketimize. sıla-i rahim ziyaretleri yapmalıyız. Köylü milletin efendisiyse köyde milletin ruhudur.
Hidayet Takcı { 12 Ağustos 2012 01:24:26 }
İnşallah Halim abi, Allah nasip ederse inşallah gelirim. Bu arada bu organizasyondaki emeklerinizden dolayı bence teşekkürün büyüğünü siz hak ediyorsunuz ama teveccühünüz için ayrıca teşekkür ederim. Her zaman vurguladığımız gibi inşallah bu kardeşlik devam ettiği sürece güzel işler yapacağız birlikte. Saygılarımla,
halim { 11 Ağustos 2012 18:27:05 }
sayın hocam gelmeyi düşünüyorum ne demek işin sahibi olarak saat on otuzda piknik yerinde olacaksın inşallah.pikniğe saklamıştım ama şimdiden söyleyeyim, teşekkürün büyüğü sana.
Hidayet Takcı { 11 Ağustos 2012 15:04:38 }
Organizasyonda emeği olan herkese teşekkürler. Bir aksilik olmazsa inşallah ben de gelmeyi planlıyorum. Gelmek, görüşmek, bayramlaşmak nasip olur inşallah.
halim { 09 Ağustos 2012 10:07:12 }
Goncagül hanım bendende sana teşekkürler.ilgine alakana. sendeki heyacan şöyle yirmi kişide olsa çok daha farklı şeyler çıkardı ortaya.
Sayın Ekrem abi, pikniğe gelmeyeck gibi konuşmussun.Abi Bursa'dan gelmek bu kadar zormu.Ali abiyide al yanına gelin.zaten amacımız yemek içmek değil. ortak paydamız olan Suçatı'ya birşeyler katabilmek.fikirlerin açıkca söyleneceği bir ortam oluşacak inşallah.yeteri kadar siyaset yapanlar olduğu için bizim pikniğimizde siyasete yer kalmayacak.baba ocağına silayı rahim yapmak,belkide kaç yıldır görmediğimiz arkadaşımızı,akraba dostumuzu bizleri besleyen bizlerin unutamadığı yerlerin son halinin resmini çekmek gaye bu.Ebubekir Gür, Vakkas Koç,Ekrem Madenli kımıldayın yerinizden,
bu düşüncede olan herkese son çağrım haydi düşün Telin yollarına.
ekrem madenli { 08 Ağustos 2012 07:39:57 }
Gönül ne çay ister ne çayhane
Gönül sohbet ister gerisi bahane
Çok güzel bir söz
Amaç pik yapıp yiyip içmek değil,bir araya gelip hasret gidermek
Yerelde suçatının sorunlarını ortaya koyup proje üretmek,ortak akıl oluşturmak.Bu uğurda çaba sarf eden herkese teşekkürler.
Herkesin pikniğe gelip katılması bir özlemdir.Ama gelemeyenleri öteleştirmek yerine gelmeden de nasıl katkı sağlaya bilecekleri konusunda kafa yormak daha güzel olur sanırım.
Pikniğiniz şen sofranız bereketli olsun.Umarım siyaset bulaşmaz,umarım insanların fikirleri dünya görüşlerine göre değerlendirilerek dışlanmaz..saygı ve selamlar
Goncagül Balki Yıldız { 07 Ağustos 2012 09:58:37 }
Halim abi en büyük TEŞEKKÜRÜ siz hakkediyorsun Allah Razı olsun organizasyonu harika düzenliyorsun, emeği geçenlere çok teşekkürler bu arada bizim üzerimize bir vazife varsa lütfen bildiriniz.
halim { 03 Ağustos 2012 14:14:36 }
hemşerilerim,pikniğimiz yaklaştı. bazı hemşerilerimiz teşekkürü haketti bazıları ise sitemi. teşekkürlerimi bidireceğim sitemlerimi piknkten sonra.
pikniğimize milletvekilimiz Osman Boyraz'da katılacaktır.davul zurnamız olacaktır.yemek konusunda bir süpriz bekliyorum İstanbul Suçatılılar dernek başkanı Halil Pehlivandan.saz çalan bir abimiz sazıyla katılacak ninşallah.
en önce bahçesini bize tahsis eden H.Mahmut Boyraz abiye, bal ikramında bulunacak ERGUN Şimşir,Çağlar Sandıkkaya'ya, araba park yeri düzenlemesi yaptıracak Belediye başkanımız Nazım Takcı'ya ilgisisni esirgemeyen Abdurrahman Engin abimize şimdiden teşekkürler.bunlar şimdiki teşekkür. piknikten sonra genel bir değerlendirme yapıp tek tek teşekkürlerimizi bidireceğiz.
Goncagül { 25 Temmuz 2012 17:06:07 }
tarih süper olmuş şimdiden heyacanlandım acaba facebook sayfasında bu duyuruyu yapsanız nasıl olur?
teşekkürler
Abdurrahman Engin { 25 Temmuz 2012 14:20:25 }
Herkes alma dibine bayramlaşmaya;
Duyuru yazını okudum.Yerde iyi seçilmiş.Arzu ettiğimiz bir buluşma olur diye düşünüyorum inşaallah.Bu duyuruy sadece SUÇATI HABERDE değilde diğer stelerdende ilan edilse daha fazla gurbetçi kardeşlerimiz haberdar olur diye düşünüyorum.Henüz zaman varken teklifimi kulak ardı etmeden Bu stede olduğu gibi yapılsa diyorum. Mesela hidayet bey suçatı facede, tiwitirde.suçati ist derneğinde gibi ne dersiniz bu fikrime acaba? Duyuru içinsana çok teşekkür ediyorum eline sağlık.
Diğer Sayfalar: 1. 

 

Yorum YazınKalınİtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    

Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

SuçatıHaber Anket

Sizce Gürün Belediye Başkanlığı seçimini kim alır?
Ak Parti adayı Feyzullah Arslan
MHP adayı Nami Çiftçi
Sonuçlar

Google

Il Il Hava Durumu


Ziyaretçi Sayımız

Aktif Ziyareti
Bugun62 
Ayrnt
 
SuçatıRSS
 Haberler | En Çok Okunanlar | En Çok Oy Alanlar
 


Altyapıda yardımları olan mydesign ve efkan teşekkürler.
Suçatı Haber 2007
Tasarım ve Kodlama: Fatih TAKCI