Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

Yeni bir Din Türetilmek İsteniyor!

Kategori Kategori: Yazı - Makale | Yorumlar 6 Yorum | Okunma 1672 Okunma | Yazar Yazan: misafir | 09 Mayıs 2012 19:28:13

Mehmet Şevket Eygi'den Çarpıcı bir makale


Vaktiyle Hindistan'da Ekber Şah ismindeki sultan İslam'ı, Mecusiliği ve Hıristiyanlığı karıştırarak yeni bir din çıkartmıştı. Bu dine "Din-i İlahî" adını vermiş, "İbadet-hane" denilen tapınaklar kurmuş, İslam selamını kaldırmış, onun yerine "Allahu Ekber" denilmesini emr etmiş, bunlara benzer temel değişiklikler ve yenilikler yapmıştı. .

Bugün Türkiye'de buna benzer bir hareket başlatılmıştır.

Yahudilik, Hıristiyanlık ve İslam bir kazanda kaynatılarak yeni bir din türetilmek isteniyor.

Bu dinin bazı özellikleri ve temel inançları şunlardır:

1. Kelime-i Tevhid'in ilk kısmını söylemek, gerektiğinde ikinci kısmını (Yahudileri ve Hıristiyanları üzmemek için) söylememek.

2. Kur'andaki "Allah katında (hak ve geçerli) din İslam'dır" temel inancını kaldırıp, onun yerine "Üç hak ibrahimî din vardır. Bunların üçünün mensupları da ehl-i necat ve ehl-i Cennet'tir" inancını getirmek.

3. Kur'anın Yahudileri İslam'a çağırmadığını kabul etmek.

4. Yine Kur'anın Hıristiyanları İslam'a çağırmadığına inanmak.

5. İslam kadınlarının Yahudi ve Hıristiyan erkeklerle evlenmesini meşru görmek.

6. Muharref Tevrat ve İncil'i dinî referans olarak kabul etmek.

7. İslam'ın camilerini, kilise ve sinagoglara benzetmek için sıralar, tabureler, sandalyalarla doldurmak.

8. Yahudi ve Hıristiyan din adamlarıyla toplantılar tertip etmek, ezanlar okunurken çanlar çalarken, müşterek ayinler yapmak.

9. Yahudi, Katolik, Süryanî, Gregoryen, çeşit çeşit Protestan temsilcilerle; patrikler, papazlar, monsenyörler, pastörler ile birlikte mübarek Ramazan aylarında beş yıldızlı içkili otellerde iftar ziyafetlerinde buluşmak.

10. İslam'ın tek hak din olduğu inancını kaldırıp, onun yerine üç İbrahimî hak din vardır inancını ikame etmek.

11. Yahudilerin ve Hıristiyanların, Hz. Muhammed aleyhissalatü vesselamın son Peygamber olduğunu inkar etmelerine önem vermemek.

12. Tevhid ile Teslis inancını, amentü bakımından bir görmek.

13. Yahudi ve Hıristiyanların ellerindeki kutsal metinleri muteber kabul etmek.

14. Onların şeriatlarının nesh edilmiş olduğunu kabul etmeyip, yürürlükte ve muteber olduğuna inanmak.

15. Yahudi ve Hıristiyanları dost ve veli kabul etmek. Bu ise, açık ve muhkem Kur'an ayetlerine aykırıdır.

Bilindiği gibi 1925'ten bu yana İslam'ın tasavvuf tarikatları yasak ve kapalıdır. Yukarıda bahs ettiğim yeni dininin müzikli ayinleri ise serbestçe yapılabilmektedir.

Ankara Diyanet'inin bu yeni dine cephe alması ve Müslümanları bu konuda uyarması gerekirken maalesef bu yapılmamaktadır. Mardin'in tarihî Kasımiye medresesinde yapılan papazlarla karışık ayin ve törenlere Diyanet, büyük bir il müftüsünü göndererek katılmıştır.

Naçizane talebim:

Bir Ehl-i Sünnet ve cemaat Müslümanı olarak, ülkemizdeki bütün sünnî cemaat, tarikat, grup, hizip, fırka ve toplulukların bir araya gelerek bir ulema meclisi kurmalarını, türetilmek istenen yeni dinin incelenmesini ve bu konuda halkın uyarılmasını candan temenni etmekteyim.

SUÇATIHABER İyi Günler Diler...

Facebook Sayfamız Zengin İçeriği ile Sizi Bekliyor ...
 | Puan: 10 / 1 Oy | Yazdırılabilir SayfaYazdır

Yorumlar

İsmail TAKCI { 11 Mayıs 2012 09:16:18 }
Tehlikenin vehameti karşısanda uyarıcı görevi üslenmekten daha ala ne olabilir ki Mehmet Şevki Bey'in ikaz ettiği konuları hak din düşmanlarının boş durmadığı hak dine olan yönelişi kırmak için farklı bir din oluşturma çabalarını görmek ve göstermek sorumluluğu içerisinde yapılanları abes bulmak ve 'kimsenin takadı yetmez' beylik sözüyle geçiştirmek bence Mü'mini kendi mesuliyetlerinden kurtarmaz
Hulusi TAKCI { 10 Mayıs 2012 22:30:14 }
Bu coğrafya yerkürede kalan son islam toğrağıdır.Son devir ulemamızın bıraktığı yerdedir dini anlayışımız. Bütün alacabulacalığına rağmen islam dünyasında varsa böyle bir dünya islam adına ümit vaadeden yine bu birikimdir.Memleketimizin son 30 yılına şahit olanlarız. Nereden nereye geldi anlayış ve hassasiyetlerimiz. Reddettiğimiz değerlere sahip oldukça meşrulaştırdık.Din konusunda hassasiyet gösterenlere ucube muamelesi yapmağa başladık. Medeniyyet denilen tek dişi kalmış canavardı dünyamızda şimdi kapısında ilim ahlak talim eder olduk. Batılın egemenliğini kanıksayan sömürgeleşmiş aydınların ülkelerinde din dönüştürülmeğe çalışılmıştır. Mısırdaki hareketlilik Napolyan döneminden sonradır Hindistan havalisindeki hareketliliğin kaynağı ingiliz siyaseti ve kurduğu medreselerdir. Olaya dönüştürülmüş edilgenleştirilmiş akılla bakınca her şey birbirine karışıyor.Karışsınki kafalar çalışsın. İslamı anlayışımızı pozitivist ve pragmatist alana kaydıran modernist yaklaşımlar ne kadar masum.Elmalılı hamdi yazır ile ismail hakkı baltacıoğlu birbirine ne kadar uzak? Saidi nursi ile Fethullah Gülen ne kadar yakın? Bahailik ile ibrahimi dinler diyaloğu aynı çizginin devamımı? Diyanet neyin temsilcisi vesaire vesaire sorular sorular. Yaşayan ve yaşanan din iman ettiğimiz bize gönderilen din mi? Bunları tarihle sosyolojiyle açıklayamayız kanaatindeyim. esas sıkıntı bize giydirilen deli gömleğiyle (batılı akıl yapısıyla)dünyayı ve dini anlamaya çalışmamız..
Mehmet Toprak { 10 Mayıs 2012 22:27:23 }
Değerli hocam 'Her yerel aslında biraz da globaldir ' Cümlenize hak vermemek elde değil internette iseniz yerellik zaten yok Naci Hocamın dediği gibi insanlar FACEBOOK ta bu iş yapıyor. Bu sitede bu tür yazıların yer almama sı noktasında ben ısrarcıyım Sitenin varoluşuna ters gibime geliyor   ama patron sizsiniz bizler sadece fikrimizi beyan ederiz .
Hidayet Takcı { 10 Mayıs 2012 21:04:14 }
Değerli Mehmet Abi,

Her yerel aslında biraz da globaldir, olmalıdır, olmak zorundadır da. Her dünyalının aynı zamanda uzaylı olması gibi bir şey bu. Çok sık olmasa bile zaman zaman yerel olmayan yazıları sitemizde iktibas şeklinde yayınladık. Yazıların sonu alınamaz meselesine gelince, yazılar sitemize uygun ise yayınlamak isteriz.

Değerli Naci Ağabey, kişilerden çok sanırım mesajlara takılmak lazım. Yazar İbrahimi dinler ve dinlerin kardeşliği gibi bir konunun saçmalığını ifade etmiş. Benim asıl merak ettiğim sizin bir din bilimci veya emekli imam hatip öğretmeni olarak bu konuda ne düşündüğünüz. Çünkü sadece benim değil bir çok kişinin zihnindeki önemli problemlerden biri bu. Bu arada sadece Eygi değil bu bağlamda başka birçok yazarın da endişeleri bulunuyor. Dediğim gibi konuyla ilgili düşüncenizi merak ediyorum.

Selamlar,
Naci TOPRAK { 10 Mayıs 2012 20:29:42 }
Galatasaraylı ekolünden olan sayın EYGİ'nin estetik ve kentliliğe dair yazılarını yazdığı gazeteden zevkle okuyoruz. Lakin ;   1- Bu müstesna siteye bu muharririn bu yazısını taşımayı anlamakta güçlük çektim.2-Hidayet hocam hemen gardını alıp "Yazı gönderildi de yayınlanmadı mı ?" sitemini şehadet parmağı gibi gözümüze doğru uzatmakta haklı. 3-Alıntı yapılacaksa daha kollektif beğenilere hitap eden beylik yazılar bulunur diyeceğim ama, FACEBOOK ortamında bu zaten nazikçe yapılıyor.4- Dinler tarihi ve din sosyolojisi açısından yukarıdaki yazının başı ve sonu sıkıntılı ve problemli demek zorundayım. Hülasa panoya konmakla kafa karıştırmadan başka bir işe yaramamıştır.Tanzimattan bu yana bizim coğrafyada amansız bir kültür çatışması, hercü merci olmuş ve olagelmektedir. Muhterem yazarın endişelerine konu operasyonlar sömürge döneminde HİNDİSTAN'da olmuştur. Ayrı bir yazı konusu ama , İngilizler o şarkta Teslime Nesrin, Selman Rüşti'lerle Hind müslümanlarını provake ederken Anadolu'da da çakma kışkırtıcılarla (T.Dursun-A.Nesin vs) milleti ajite edip Madımakları yaktırmışlardır.Yoksa kimsenin Din dizayn etmeye takatı yetmez. Defolu, elleri asalı adamlarla çakma tarikatlar (!) uydurup çarşıyı karıştırmayı da denemediler mi ? Neyse. Herkese selam ve muhabbetler.Hoşça kalın...
mehmet toprak { 10 Mayıs 2012 09:30:56 }
Ben sitenin yerel olması yerel kalması taraftarıyım ne bu yazıya nede başka yazıya muhalif tavrım var bu sitenin takipcileri isterlerse yüzlerce bu ve buna benzer yazıları siteye koymak için sıraya girebilir kanatindeyim .
Diğer Sayfalar: 1. 

 

Yorum YazınKalınİtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    

Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

SuçatıHaber Anket

Sizce Gürün Belediye Başkanlığı seçimini kim alır?
Ak Parti adayı Feyzullah Arslan
MHP adayı Nami Çiftçi
Sonuçlar

Google

Il Il Hava Durumu


Ziyaretçi Sayımız

Aktif Ziyareti
Bugun45 
Ayrnt
 
SuçatıRSS
 Haberler | En Çok Okunanlar | En Çok Oy Alanlar
 


Altyapıda yardımları olan mydesign ve efkan teşekkürler.
Suçatı Haber 2007
Tasarım ve Kodlama: Fatih TAKCI