Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

KÖY SEZONUNU AÇTIK

Kategori Kategori: Anı | Yorumlar 9 Yorum | Okunma 2054 Okunma | Yazar Yazan: halim | 27 Nisan 2012 13:22:11

Güzel yazısından dolayı Halim ağabeye teşekkür ediyoruz

Saygıdeğer yazarımız HALİM BAŞPINAR tarafından oluşturulan KÖY SEZONUNU AÇTIK isimli yazıya ulaşmak için T I K L A Y I N I Z

SUÇATIHABER İyi Günler Diler...

Facebook Sayfamız Zengin İçeriği ile Sizi Bekliyor ...

 | Puan: 10 / 8 Oy | Yazdırılabilir SayfaYazdır

Yorumlar

yunus emre { 01 Mayıs 2012 00:21:59 }
halim abi, kasabamızdan gerçekleştirdiğiniz esintiler için çok teşekkür ederim. niye yalan söyleyeyim, elma dibinde iki suyun birleştiği yeri ben de ilk kez görüyorum! çektiğiniz resimler ise harika. nevruzu hiç birisine değişmem ama!

lokanta da iyi olmuş. inşallah daim olur. nasipse buluşur, görüşürüz. sağlıcakla kalın...
İsmail { 30 Nisan 2012 13:16:34 }
Halim abi, yazının devamına koyduğunuz resimleri çok beğendim, geçen hafta bende köydeydim dün geldim babamın patatesini diktik köyün kar suyundan içtik havasını soluduk tertemiz doğasına doyasıya baktık.. köye yakın olmak böyle bişey, her yıl ancak yıllık iznimizi temmuz-ağustosta kullanıyorduk bu sene yakınlığımızı fırsat bilip köy sezonunu bizde erken açtık :)

Artık gurbetçilerin dönme zamanı bilhassa baharını iyi değerlendirmek lazım, köyü güzelleştirme adına herkes harıl harıl bahçe temizliği, çitil dikme, bostan yapma ictimasındalar toprağına tohum saçan ağaç diken her köylümüze minnettarım ellerine sağlık çörtenlik tepesinden köyü izlemeye doyamassınız, yemyeşil akarsu boyu, şahane bir yeşil örtüyle kaplı beldemiz..

Halim abi yazınız ve fotoğraflar için tekrar teşekkürlerimlee..
Hidayet Takcı { 28 Nisan 2012 23:39:13 }
Bundan sonra piknikleri bence derneklerden ve belediyeden beklemek yerine kendimiz yapalım, böylece daha devamlı olması umulur. Piknik için veya bir araya gelmek için en önemli konu ise aynı tarihlerde memlekette bulunabilmek, memlekette bulunduktan sonra Allah'ın izniyle mutlaka bir araya geliriz. Yer konusuna gelince aramızdan hangimizin bahçesi uygun olursa orada bir araya geliriz veya Gökpınar gibi ortak olarak kullanılan güzel bir mekanda toplanırız. Aramızda sesi güzel olanlar türkü çığırır, bir müzk aleti çalabilen müzik aleti ile gelir çalar, söyleriz inşallah. Toplantı ve sempozyumlarda olduğu gibi ikili, üçlü ve çoklu sohbetler ile fikir filan da üretiriz inşallah. O günün raporunu birimiz tutar, fotoğraflarını birimiz çekeriz vesselam. Dediğim gibi önemli olan aynı tarihte memlekette olmak. Bu konuda bizler şanslıyız Allah'ın izniyle, inşallah diğer gurbetçi dostlarımız da tatillerini denk getirirse görüşürüz iyi olur. Son olarak eğer tarih belirleme işini erkenden halledebilirsek belki kaymakam beyi filan da davet edebiliriz. Hatta vekilimiz de arzu ederse katılabilir. Selam ve saygılar,
sinan { 28 Nisan 2012 13:20:33 }
Yazı da resimler de çok güzel,
goncagül Balki Yıldız { 28 Nisan 2012 09:53:32 }
piknik güzel bir fikir unutulmayacak bir anı olur 19 agustos bir aksilik olmazsa gelmeye çalışırız inşallah suçatılilar pikniği yapalım
halim { 27 Nisan 2012 22:05:07 }
sayın abdurrahman abi ve gonca hanım inşallah ramazan bayramında bir piknik düzenleyelim.hidayet hocanın dediği gibi insanlarımızın bibirin anlatacağı paylaşacağı çok şeyler var. görüşmek konuşmak gülüşmek dileğiyle hepinize sevgi ve selamlar.
Hidayet Takcı { 27 Nisan 2012 20:00:11 }
Halim ağabeyin dediği gibi köy sezonunu açtık, hem de güzel bir piknik eşliğinde. Öyle güzel sohbet ettik ki bulunmayanı kıskandıracak cinsten. Halim ağabey memleketi oldukça güzel özetlemiş, kendisini tebrik ediyorum. İnşallah benzer buluşmaları bu sene daha fazla yapabilmeyi ümit ediyorum. İnsanlar konuşa konuşa demiş atalarımız, konuşarak, görüşerek, bilişerek inşallah hep birlikte bir şeyler yapacağız. Selam ve saygılar,
abdurrahman engin { 27 Nisan 2012 17:01:46 }
2012 sezonu size,bize hepimize hayırlı olsun.Bu güzel yazını bir iştahla okudum ki ne sen sor nede ben söyleyim.Hidayet beyde bahsetmişti. Aranızda olmayı ne çok isterdim.Çağlar beyle tanışmayı,Şemsi yengemin pişirdiği keteleri Uyuzpınarının temiz havasında yemeyi,semaver çayından içmeyi pardon semaveri göremedim gara demlikten içmek te çok harika oluyor.Nerden biliyorum!!Karağılda çook içtik te ordan biliyorum.Evet Gonca ile benim köye gitme zamanımıza kadar siz çok gider gelirsiniz. Helede Hidayet bey isterse her haftasonu gidebilir.yakınlığın avantajları bu işte .Fotoğraflar harikaydı helede bibim oğlu Hasan koçMerkeple güzel bir hatıra .yıllar sonra torunların görünce bu hayvanın adı ne ki diye birbirlerine sorarlar.yazını heryönüyle süperdi.eline sağlık.Mehmet yağcının eriklerine .acıdım.
Goncagül Balki Yıldız { 27 Nisan 2012 14:43:29 }
Doğru diyorsun Halim abi, koca bir yaz da bir sefer gelsek halimize şükür edeceğiz, şanslısınız ne güzel.. Bahar da ordasınız. Şimdi tam pişmaniye çevirme zamanı :) evler soguk dışarılar sıcak resimlerden buram buram çiçek kokusu geldi burnuma ayrıca hasan amcayıda sayenizde gördüm helen genç, bağda bahcede çalışmak her kesin harcı değil bunu bilirim, zamana meydan okuyan büyüklerimi görünce gençim demeye utanıyorum babaannem, dedem nasıl iş yapıyorlar anlatsam bitmez.. insan hiçmi yorulmaz.. ya biz hamız ya onlar eski toprak hep genç kalan genler taşıyorlar.. resimler için cok teşekkürler. Elinize emeğinize sağlık.
Diğer Sayfalar: 1. 

 

Yorum YazınKalınİtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    

Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

SuçatıHaber Anket

Sizce Gürün Belediye Başkanlığı seçimini kim alır?
Ak Parti adayı Feyzullah Arslan
MHP adayı Nami Çiftçi
Sonuçlar

Google

Il Il Hava Durumu


Ziyaretçi Sayımız

Aktif Ziyareti
Bugun128 
Ayrnt
 
SuçatıRSS
 Haberler | En Çok Okunanlar | En Çok Oy Alanlar
 


Altyapıda yardımları olan mydesign ve efkan teşekkürler.
Suçatı Haber 2007
Tasarım ve Kodlama: Fatih TAKCI