Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

Kasabamızın Sesine Kulak Verin

Kategori Kategori: Yazı - Makale | Yorumlar 6 Yorum | Okunma 2345 Okunma | Yazar Yazan: hidayet | 17 Kasım 2010 00:10:10

Bir hemşerimizin desteğimize ihtiyacı var...

Kasabamızın Sesine Kulak Verin


Kasabamızı anlattığımız bir yazımızda kasabamızın birçok güzelliğe ve kaynağa sahip olduğunu ama özellikle de insan kaynağına sahip olduğunu ifade etmiştik. Okuma yazma oranının yüksekliği ve bunun doğal bir sonucu olarak okuma yazma ile gelinebilecek bir sürü mevki ve makamda bir sürü insan.


Zenginliğimiz sadece bunlarla da sınırlı değil tabi. Sadece klasik okullarda değil hayat okulunda da okuyup görmüş, bir yerlere gelmiş ve bir yerlere gelmeye çalışan bir sürü insanımız var. Sadece edebi alanda değil müzik alanında da kendine yer bulmuş ve daha da ilerleme meylinde olan insanımız var.


Bunlardan birisi Meryem (Şahin) Kılıç. 2000 yılında Meryem Hanım'ın yeğeni ile evlenerek onu daha yakından tanıma fırsatı buldum. Öncesinde geriden geriden, annesi ve babasına yaptığı yardımlardan dolayı takdir ettiğim, hayat okulunun bu başarılı öğrencisini daha yakından tanıma fırsatı bulmak benim için bir şans idi. Her şeyin üniversitede öğretilmediğini, üniversitede öğretilmeyen şeylerin böyle insanlardan öğrenildiğine şahit oldum. Yeni yeni filizlenen Suçatı Haber fikri konusunda dahi yönlendirmeleri olmuş hatta Suçatı ile özdeşleşen, deponun önü diye tarif ettiğimiz yerden bütün kasabayı içine alan fotoğrafı sitemize hediye eden o olmuştur. Eşimle aşamadığımız bazı problemlerde de bizim aramızı bulmayı başarabilmiştir sağolsun.


Meryem Hanım hayat okulunun iyi bir öğrencisi olmakla birlikte aynı zamanda çok güzel saz çalar. Soğuk kış akşamlarında, beykozun boğazı gören, tek katlı, süper bahçeli evinde içeride soba bir taraftan gürül gürül yanarken diğer tarafta fırınında patatesler pişer, üstünde ise ekşili köfte fokur fokur kaynar ve meryem teyzemiz ricamızı kırmaz eline alır sazı ve başlar kendi bestelerini söylemeye.


Aradan geçen zaman zarfında bu sanatını sadece biz değil, sadece yakın çevresi değil bütün herkes gördü, iyi de oldu. Ve bu sene ulusal ölçekte bir yarışma programında şansını denemek istiyor. Liyakatin internette verilen oylar ile ölçüldüğü bir dönem yaşadığımız için de başarısı bizlerin desteğine ve ona vereceği oylara bağlı. O zaten gönüllerimizin sanatçısı fakat Türkiye'nin sanatçısı olabilmesi için desteklerimize ihtiyacı var.


Kasabamızla ilgili, gücümüzün yettiği her konuda en azından görüş bildiren bir ekip olarak bu konuya duyarsız kalmamız düşünülemezdi. Dolayısıyla, ekip olarak Meryem Hanım'ın www.muzikbenimhayatim.com (Müzik Benim Hayatım) isimli yarışma programında desteklenmesini bütün dost ve hemşerilerimizden rica ediyoruz.


Umarız, çorbada bizim de bir tuzumuz olur ve kasabamızın reklamı için de oldukça önemli getirileri olacak bir projede biz de yer alırız. Bu arada, mübarek kurban bayramınızı tebrik ediyor saygılar sunuyorum.


Hidayet Takçı | Puan: 10 / 4 Oy | Yazdırılabilir SayfaYazdır

Yorumlar

Isak Topal { 28 Kasım 2010 15:27:16 }
Meryem Hanim,Sizi sahsen tanimiyorum,sadece müzik icra ettiginiz sitede gördüm.Sucati sitesindeki dilek ve sitemlerinize de katiliyorum.Insanlar sadece
CAN TOPRAK [ ABDURRAHMAN ] { 25 Kasım 2010 19:21:15 }
MERYEM TÜRKÜLERİNİ ÇOK BEĞENDİM DEVAMININ GELMESİNİ İSTİYORUM
Mehmet Akif Yurtseven { 23 Kasım 2010 22:50:28 }
Sizleri kişilik olarak tanımıyorum ama bir telinli olarak yardım etmek isterim. yaklaşık 4.000 kişilik bir GÜRÜN adına facebook sayfam var. tanıtım için proflinizi verdiğiniz siteden bulamadım.eğer onu bana burdan paylaşırsanız hemen yayınlamak isterim. herşey gönlünüzce olsun
iskender { 23 Kasım 2010 19:37:00 }
Meryem;
Her zaman yanındaolduğumuzu hatırltmama gerek yok sanırımm.Yorulmak,bıkmak usanmak yok.Çalışmaya devam.Zaferzafer benimdir diyebilenlerindir.Başarmak ise başaracağım diye yola çıkanların ve sonunda başrdım diyebilenlerindir.Başarılr.
Hidayet Takçı { 19 Kasım 2010 11:17:02 }
Uzun zamandır aklımda olmasına rağmen ben de ihmal etmiş ve yorum yazmamıştım. Dün ailecek yorumlarımızı gönderdik. İnşallah diğer dost ve akrabalarınız da ihmal ettiği fakat yapması gereken bir görevi yerine getirir ve siz de bu oylamadan başarı ile çıkarsınız. Allah yolunuzu açık etsin.
MERYEM KILIÇ { 18 Kasım 2010 20:59:42 }
sevgili suçutının sesi ekibi .sevgili suçatılılar gürünlüler sivaslı ve köylerinden bu siteyi takip eden bütün hemşerilerim.Hidayet hocamızın bu güzel yazısıyla olması gereken herşey mümkün ola bilir sadece biraz desdek .şimdi diyeceksinizgele biliyorsa kendi çabalarıyala yapsın. şu an zaten çabalarım devam ediyor.hocanında dedigi gibi burada alacagımız bir başarı suçatıya cok şey katabilir.şansımızyok degil çünkü halk müzigi dalında yarışan tek benim tabi şimdilik.Mali külfeti olmayan bir oylama bu.Bunda başarılı olamasak yarinTV pırogramları başladıgında başarımızı tahmin etmek zor degil.onun için şimdiden pesdemek çok saçma.Eger kendi hemşerilerim bana desdek olmazsa başkasından desdek istemek yakışık almaz sanırım.şu ana kadar yapılan yorum sayımız 140 tanıdıklarımdan aldıgım yorum20ve 120tanımadıgım insanların yazdıgı yorumlar düşüne biliyormusunuz çok komik bir rakam.benim memleketimden aldıgım desdek sayısına bakarmısınız .Bu 20 oyun 10 tanesi yine en yakın komşumuz aşır emilerden almanyadaolan doslar.Kısacası benim bir yerlerde olmam suçatının biryerlerde olması dememekdir diye düşünüyorum.HİDAYET hocam herşey için teşekür ediyorum.desdek olsanızda olmasanızda hepinizi saygıyla sevgiygle selamlar. mübarek KURBAN BAYRAMINIZI eniçden dileklerimle tebrik ediyorum.
Diğer Sayfalar: 1. 

 

Yorum YazınKalınİtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    

Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Yerdesiniz

SuçatıHaber Anket

Sizce Gürün Belediye Başkanlığı seçimini kim alır?
Ak Parti adayı Feyzullah Arslan
MHP adayı Nami Çiftçi
Sonuçlar

Google

Il Il Hava Durumu


Ziyaretçi Sayımız

Aktif Ziyareti
Bugun1197 
Ayrnt
 
SuçatıRSS
 Haberler | En Çok Okunanlar | En Çok Oy Alanlar
 


Altyapıda yardımları olan mydesign ve efkan teşekkürler.
Suçatı Haber 2007
Tasarım ve Kodlama: Fatih TAKCI